כל הזכויות שמורות לבעל האתר, אין לעשות שימוש בתוכן. לבעל האתר אין כל קשר עם הגופים הנזכרים באתר. חלק ממספרי הטלפון הינם מספרי פרימיום בעלות נוספת של 50 אג' לדקה.

 

 

 

 


 

 

אתה נמצא כאן >השקעות > קרנות נאמנות

קרנות נאמנות

קרנות נאמנות הם מכשיר השקעה פיננסי נפוץ מאוד וכזה שמרכז סכומי כסף עצומים בישראל ובעולם כולו. קרן נאמנות מאפשרת למשקיע פרטי או מוסדי להשקיע במגוון מכשירים פיננסיים ואפיקי השקעה בצורה פשוטה מאוד וללא הצורך לרכוש כל נייר ערך בנפרד והמשקיע עושה זאת תוך ידיעה של מגבלות ואפיקי ההשקעה הכללים של קרן הנאמנות ובנוסף, הוא יכול להיות שקט כי כספי הקרן מנוהלים בצורה תקינה ונאמנה כפי שניתן להבין משם מכשיר ההשקעה הזה.

קרנות נאמנות – למי הן נאמנות?

מהות השם המחייב של קרנות הנאמנות אינו אומר שהן נאמנות ללקוח ספציפי או למכשיר השקעה כזה או אחר, כמובן שהקרנות נאמנות ללקוחות שלהן ופועלות בהתאם למסלולי ההשקעה המותרים לכל קרן אך זו אינה מהות השם. קרנות נאמנות נקראות כך כי לכל קרן יש גוף כלכלי מכובד ומוסמך שמשמש כנאמן הקרן.

נאמן הקרן חייב להיות גוף חיצוני שאינו קשור למוסד הפיננסי שמנהל את הקרן ומשווק אותה ללקוחות, זאת כמובן על מנת ליצור שירות נכון ונטול אינטרסים. הנאמן של קרנות נאמנות ממונה על שמירת האינטרסים של המשקיעים בקרן, הוא מוודא כי הקרן פועלת לפי מסלולי ההשקעה המוגדרים שלה וכי כספי הלקוחות מנוהלים ומושקעים נכון על מנת למנוע מצב של איבוד כספים או מנהל לא תקין.

בישראל, נאמני קרנות הנאמנות הם משרדי רואי חשבון גדולים וכן חברות ייעודיות של ניהול קרנות נאמנות, חברות אלו נמצאות בבעלות הבנקים והגופים הפיננסיים אך כאמור, בנק, בית השקעות או כל גוף פיננסי אחר לא ישמש כנאמן של עצמו.

מהות ההשקעה בקרנות נאמנות

קרנות נאמנות הן מכשיר פיננסי ותיק ומקובל מאוד, השקעה באפיק שכזה היא פשוטה וקלה מאוד. משקיע שרוצה להשקיע בקרן מסוימת למעשה רוכש יחידות השתתפות בה, יחידות אשר להן שער מסוים שנקבע על פי נתוני מסחר כפי שנקבע שערו של כל נייר ערך.

ההפרשים במחירי יחידות ההשתתפות מגלמים למעשה את התשואה של המשקיע. הצטרפות אל קרנות נאמנות נעשית בדיוק כמו רכישת ניירות ערך אחרים, דרך הבנק, המוסד הפיננסי שמנהל את הקרן או כל פלטפורמת מסחר אחרת. במרבית המקרים לקרנות הנאמנות יש נקודות קנייה ומכירה ספציפיות לאורך שעות המסחר בבורסה בת"א כך שרק בזמנים אלו ניתן לקנות או למכור את הקרן.

במה קרנות נאמנות משקיעות בפועל

קרנות נאמנות אינן יכולות להשקיע בכל אפיק השקעה שהן רואות לנכון, קרן לא יכולה להחליט בחודש מסוים להשקיע רק במניות וחודש לאחריו להעביר את כל סכום ההשקעה למט"ח. לכל קרן נאמנות מסלול השקעה מוגדר וספציפי מאוד שקובע מראש את הרכבה הכללי מבחינת מכשירים פיננסיים שמותר ואסור לקרן להשקיע בהם, זאת כמובן כדי לאפשר ניהול תקין ועל מנת שהלקוחות יידעו את רמת הסיכון הכללית של ההשקעה בכל קרן.

ישנן קרנות נאמנות שמשקיעות במניות, בארץ או בחו"ל, קרנות אג"ח, קרנות מט"ח, סחורות ועוד אפיקים רבים – כאשר מרביתן של קרנות הנאמנות מתפקדות בצורה של קרנות נאמנות מעורבות שכוללות כמה אפיקי השקעה לפי סדרי גודל קבועים מראש, למשל קרנות נאמנות בהן 10% מניות ו-90% אג"ח ממשלתיות וכדומה.

 

 

מוקד טלפוני ארצי:
1-900-72-1840
כל הבנקים בטלפון אחד!

 

   
אופן קבלת קובץ ההקלטה: מומלץ לבצע חיוג לשירות מטלפון סלולרי על מנת שתוכלו לקבל מסרון בתום השיחה עם קישור לקובץ ההקלטה. אם בכל זאת ביצעתם חיוג מטלפון נייח /ואו אם מכל סיבה שהיא לא קיבלתם גישה לקובץ ההקלטה, פנו אלינו בבקשה לכתובת המייל המופיעה מטה עם הפרטים הבאים: מספר הטלפון ממנו התקשרתם, ולאיזה מייל תרצו לקבל את ההקלטה. כל זאת עד 24 שעות מרגע סיום השיחה. כתובת מייל של שירות הלקוחות imedia1900@gmail.com
 

    מספר הטלפון המופיע למעלה מהווה שירות הקלטת השיחה עם מוקד רשות המיסים למען תיעוד ובקרה שלכם ובתשלום של חמישים אגורות לדקה.