אדנים משכנתאות

אדנים משכנתאותמראשיתו אדנים למשכנתאות היה בנק קטן מאוד שהציע רק שירותים בנקאיים של הלוואות משכנתא לרכישת נכסים למגורים, הבנק מעולם לא היה בנק מסחרי רגיל בכך שמתוקף רישיונו היה יכול לספק רק שירותי משכנתאות ולא שירותי ניהול חשבון עובר ושב, מסחר בשוק ההון, חסכונות וכדומה.

בנק אדנים למשכנתאות החל את פעילותו בשוק הנדל"ן המקומי בשנות השישים של המאה הקודמת ומאז ועד מצבו כיום התמחה בשוק המשכנתאות.

בנק אדנים למשכנתאות היה תמיד בנק משכנתאות בבעלות מלאה של בנק מזרחי, הבנק מעולם לא היה חברה ציבורית ולא נסחר בנפרד בבורסה לניירות ערך. עד שנת 2009 אדנים למשכנתאות פעל בצורה עצמאית לחלוטין תחת קבוצת בנק מזרחי, עם מערך סניפים נפרד ועובדים בלעדיים של הבנק.

בשנת 2009, בחלק ממהלך משלים של השינויים במסגרת קבוצת בנק מזרחי-טפחות מוזג בנק אדנים למשכנתאות כולו אל תוך מזרחי-טפחות וכל סניפי אדנים עברו מיתוג מחדש והפכו לסניפי מזרחי או שבוטלו והועברו לסניפי מזרחי-טפחות.

מהלך המיזוג היה כאמור חלק מהתהליך הכללי בו התמזגו בנק מזרחי ובנק טפחות למשכנתאות ליצירת קבוצת הבנקאות הרביעית בגודלה בישראל במהלך שנות ה-2000. אדנים למשכנתאות סיפק בעבר ומספק גם כיום, תחת המותג של בנק מזרחי-טפחות הלוואות משכנתא לשוק הפרטי וגם מציע שירות למגזר העסקי-קמעונאי בדוגמת יזמים וחברות נדל"ן, אפשרויות מימון שונות לקבלנים וכדומה.

בעלות והנהלת אדנים למשכנתאות – מזרחי-טפחותקרן

כפי שצוין כבר, אדנים למשכנתאות היה תמיד בבעלות בנק מזרחי, כיום השליטה בקבוצת מזרחי-טפחות המאוחדת הם משפחת עופר בראשות סמי ועידן עופר שמחזיקה במגוון אחזקות נוספות במשק ומשפחת וורטהיים בראשות מוזי וורטהיים שהוא גם בעל השליטה בקוקה קולה ובעל מניות בזכיינית ערוץ 2 קשת.

שתי הקבוצות מחזיקות באחוזי בעלות שווים והם רכשו את השליטה בבנק מהמדינה לאחר הלאמת הבנקים בעקבות משבר מניות הבנקים בשנות השמונים.

כל קבוצת בנק מזרחי-טפחות, ובכך גם פעילות אדנים למשכנתאות שאוחדה אל הקבוצה, היא חברה ציבורית וסחירה בבורסה בתל אביב. מנכ"ל הבנק הוא אלי יונס, גורם מוערך בשוק ההון הישראלי ששימש בעבר גם כחשב הכללי במשרד האוצר והיה מנכ"ל בנק הפועלים.

יו"ר הבנק הוא ראש השב"כ לשעבר ומנכ"ל הבנק לשעבר יעקב פרי. לבנק אדנים למשכנתאות אין מנהל נפרד כי הבנק אינו קיים במתכונתו הישנה ואינו מתנהל כגוף עצמאי.

פעילות וייחודיות של אדנים למשכנתאות בשוק המשכנתאות

בנק אדנים למשכנתאות היה ידוע לאורך שנות פעילותו כבנק איכותי למשכנתאות – בעקבות היותו בנק קטן וכזה שעוסק אך ורק במתן הלוואות משכנתא, הבנק סיפק שירות מקצועי ואישי מאוד ללקוחותיו. אדנים אף הציע מסלול משכנתא ייחודי ומשתנה, מסלול שסיפק ללקוחות אפשרות לשנות את מסלול במשכנתא בקלות ובזול לאורך משך החזר ההלוואה בהתאם למצבם האישי, הפיננסי או המצב הכלכלי במשק.

יתרון המסלול היה בכך שלא היה צורך לבצע מיחזור משכנתא מסובך ושעלול להיות יקר כפי שקיים ברוב הבנקים. השירות והמקצועיות של אדנים למשכנתאות הם שגרמו לבנק מזרחי-טפחות למזג את פעילות הבנק אל תוך הבנק הגדול, כחלק ממהלך מקיף של מיתוג מחדש ושל שיפור השירות ועל ידי כך הגדלת נתחי השוק של הבנק במגזרים ובשירותים שונים.

לקוחות פעילים של אדנים למשכנתאות כמובן לא נפגעו ממהלך המיזוג, השירות רק השתפר ומערך הסניפים האפשריים עבורם גדל משמעותית. המיזוג היה חיובי מבחינת בנק אדנים למשכנתאות ולקוחותיו למרות שלמעשה ביטל את המשך קיומו כבנק עצמאי, השירות, הידע והמומחיות של אדנים רק מעצימים את יכולותיו של מזרחי-טפחות.

לאתר הבית של בנק אדנים משכנתאות – לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915