אימון עסקי

אימון עסקיתחום האימון האישי (Coaching) נמצא היום בתאוצה וקיבל בשנים האחרונות תנופה רצינית. יותר ויתר אנשים מבינים שמשאביהם מוגבלים, ושאין שום סיבה להמציא את הגלגל מחדש.

העולם שבו אנו חיים רץ קדימה במהירות בלתי נתפסת, ועלינו כל הזמן להדביק את הקצב, ואף לשבור שיאים. כדי להצליח בעולם העסקי של היום, עלינו להיות חדשניים, בטוחים בעצמנו, בטוחים במוצר שלנו ובמה שיש לנו להציע, להתמצא ולהתבלט בעולם חדשני ומלא אפשרויות.

מה זה אימון עסקי, למה צריך את זה ומה זה תורם לנו?

אימון עסקי הינו שיטה המקנה כלים להתפתחות אישית ומקצועית, המלווה בתהליך של העצמה אישית, ויכולה לתרום בצורה משמעותית לשיפור וקידום העסק שלכם. מטרתו של האימון העסקי הינה להביא לידי מימוש מקסימאלי של הפוטנציאל האישי והעסקי שלכם, לאפשר לכם להגשים מטרות וחלומות, ולהביאכם לידי עצמאות כלכלית ורווחה אישית.
באימון עסקי תקבלו את הכלים הדרושים לשיפור וקידום העסק שלכם, או לשם הקמת עסק חדש בדרך הטובה ביותר, ותפעלו לשם השגת תוצאות אישיות ועסקיות. תלמדו להתאים את המצוי לרצוי, ולא להיפך, תרחיבו את האופקים ותיצרו אפשרויות חדשות.
בסופו של דבר, האימון העסקי נועד להוביל אתכם לעבר המטרה הנשגבת לה כולנו שותפים – חיים מלאי סיפוק, אושר, שגשוג וצמיחה.

איך מתבצע האימון העסקי?

אימון אישי לרוב מתבצע בצורה של רצף של כמה פגישות אישיות, לפי הצורך, פנים מול פנים. המאמן העסקי מלווה אתכם לאורך כל הדרך ומבטיח לכם צמיחה אישית ועסקית מקסימאלית.
במסגרת האימון העסקי המאמן עוזר בבניית חזון, קביעת יעדים, פיתוח אסטרטגיה עסקית, בחינה של השאיפות העסקיות והוצאתן לפועל – כל זאת תוך תהליך של העצמה אישית ופיתוח מודעות עצמית.
האימון העסקי נעשה תוך התמקדות במשאבים האנושיים של העסק – ניהול ומנהיגות, תקשורת ויחסי אנוש, שיווק ומכירות, וכן הלאה.
חברות רבות מבינות כיום את תרומתו הרבה של האימון העסקי ואת הצורך בו, ובוחרות להשקיע באימון עסקי קבוצתי לעובדיהן.
במסגרת האימון העסקי ישנה גם התייחסות ובחינה של חולשות אישיות או חולשות בהתנהלות העסק,  וזיהוי של "תקיעויות", שעלולות למנוע מאיתנו להצליח ולהשיג את מטרותינו.
אימון עסקי כמו כל אימון אחר דורש מחויבות טוטאלית לתהליך, עשייה שוטפת ועמידה ביעדים אותם קבעתם יחד עם המאמן.

מי הוא המאמן האישי?

מאמנים אישיים או עסקיים מגיעים מתחומים שונים, ואינם בהכרח בעלי הסמכה רלוונטית. מאמן אישי או עסקי יכול להגיע מתחום הפסיכולוגיה, החינוך, הניהול, עבודה סוציאלית, תחומי הטיפול השונים, או לעומת זאת להיות בעל רקע מתחום אחר לגמרי. מרבית המאמנים האישיים עברו הכשרה מסוימת, אך קשה להעריך מיהו מאמן אישי טוב על פי הכשרתו. כמו כן מגוון השיטות השונות הוא אינסופי, ואין גישה אחת מובילה בתחום.
על מנת לבחור מאמן אישי או עסקי מומלץ לעשות סקר שוק, להתייעץ, לקבל המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם, ובעיקר – לנסות ולבדוק בעצמכם.

מהו NLP?

פירוש ראשי התיבות NLP הינו "Neuro-Linguistic Programming". מדובר בשיטה שעובדת לפי כלים יישומיים להתפתחות מקצועית ואישית, באמצעותם ניתן לשבור מחסומים, לשנות דפוסי חשיבה ולשפר את הביצועים האישיים, ונבנתה על פי תבניות חשיבה המייצרות הצלחה.

מה הן העלויות?

עלות של אימון עסקי הינה גורם משתנה, ותלויה בעיקר במאמן עצמו, בהכשרתו וניסיונו. המחירים לרוב נעים בין 150 ל-300 שקלים לפגישה, אך יכולים להגיע גם לסכום של 600 שקלים. מסיבה זו ואחרות מומלץ לעשות שיעורי בית לפני שאתם בוחרים מאמן אישי, לברר את כל הפרטים, לדבר עם המאמן בטלפון ולבקש המלצות.

עוד בנושא: ייעוץ כלכלי למשקי בית

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915