אירועי חברה

אירועי חברהאתמול, ניגשת למשרד כמו בכל יום רגיל. כשנכנסת למשרד של הבוס, פתאום הוטלה עליך משימה כמותה טרם נתקלה: עליך להפיק אירוע חברה. אתה בוחן את הנושא מכל הכיוונים, ומבין שאין לך מושג מהיכן להתחיל: מהתקציב? מסדר הזמנים? מההזמנות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה. כי, כפי שתבין בהמשך, אירוע חברה מוצלח מתחיל מבחירה של מקום מתאים. מגוון האפשרויות הוא פשוט עצום, ולכן כדאי להשקיע את מירב המאמצים בבחירת המקום האידיאלי, וזאת בהתבסס על מטרות הערב, לוח הזמנים המצופה, מאפייני האורחים אשר יוזמנו ועוד.

מהו בכלל אירוע חברה?

כשמדברים על אירוע חברה, מתכוונים לאירוע אשר חברה או ארגון מסוימים במשק מחליטים לעשות לצורך פעילותם השוטפת, ציון אירועים חשובים, קידום מכירות וכן הלאה. בין אירועי החברה הפופולאריים ביותר, ניתן למנות הרמות כוסית לציון תאריך חשוב או לכבוד בן אדם שיש להוקיר, אירוע השקה של מוצר חדש, ערב גיבוש לעובדים וכן הלאה.

קשה למצוא כיום חברה אשר אינה מקפידה על עריכת אירועים מסוג זה לפחות מספר פעמים בשנה.

אפשרות ראשונה: עריכת אירועי חברה באולם אירועים

עבור אולם האירועים המצוי, אין הרבה הבדל בין אירוע חברה לאירוע משפחתי, למשל. נכון, באירוע חברה אין חופה, וגם לא נדרש להזמין מוהל. עדיין, בשני המקרים יש לדאוג לפעילויות שינעימו את זמן האורחים (לרוב, ריקודים אינם מספיקים לבדם באירוע חברה), לאוכל שיותיר חותם על קיבתם של האורחים, וכמובן- לעיצוב ולפאר שישאירו טעם של עוד של האורחים.

בתיאום מראש, כל גן או אולם אירועים שמכבד את עצמו יכול להתאים עצמו לעריכה של אירועי חברה. מכיוון שאירועים עסקיים אינם נוטים לרוב להיות המוניים (עד 200 איש), רצוי לבחור במקום שמשמש לעריכת אירועים קטנים עד בינוניים. אחרת, תיווצר הרגשה של ריחוק ולא של אינטימיות.

לטובת שוחרי חיי הלילה: מועדון או מסעדה

בתיאום מראש, ניתן להפוך כל מועדון לילה או מסעדה למקום מושלם לאירוע חברה. כל שיש לעשות הוא להזמין את כלל האורחים אל המקום, ולתאם עם אנשיו הגעה של קבוצה גדולה- על כך המשתמע מכך (סגירת המקום למבקרים מהחוץ, הקצאת שולחנות וכן הלאה).
לרוב, בחירה במקומות מסוג זה לא משאירה הרבה מרחב לתמרון ביחס ללוח הזמנים, כך שהמעוניינים באטרקציות ייחודיות ייאלצו לשקול בכובד ראש גם אופציות אחרות.

עריכת אירועים תחת כיפת השמיים

אירועי חברה רבים אחרים מאפשרים לטבע לדבר. הם יכולים להיערך בכל מקום, מחוף ים, דרך איזור הררי ירוק ועד ללב ליבו של יער עבות. יופיה של ארץ ישראל מביא לכך שניתן למצוא מאות מקומות ראויים ברחביה, והבחירה היא למעשה של המארגנים בלבד.

עקב העובדה שמקומות אלה במהותם אינם נועדו לעריכת אירועי חברה, קשה מאד להפיקם באופן עצמאי, ולכן מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת הפקת אירועים אשר מתמחה גם בהפקות מתחת לכיפת השמיים.

חשוב מאד גם לבחור מקום אשר הנגישות אליו היא סבירה. הרי המטרה אינה להעביר את האורחים מסע של מספר שעות ברחבי הארץ עד למציאת המקום הנידח והמבודד.

לפעמים אפשר להישאר בבית

אירועי חברה בהחלט יכולים להיערך גם בבית פרטי (בתנאי שהוא גדול מספיק להכיל את האורחים, כמובן). בבחירה באפשרות זו לא צריכים לשלם על השכרת המקום, אולם יש להתאים את ארגונו של המרחב לכמות האנשים שתבוא ולפעילויות אשר מעוניינים להעביר אותם. וכן, גם להתמודד עם הבלאגן שבוודאי יבוא אחר כך.

אירועי חברה אשר נערכים בבתים פרטיים מצטיינים באווירה קרובה ואינטימית. עם זאת, ייתכן שהם יתאימו יותר לערבי גיבוש לעובדים מאשר אירועי קידום מכירות עם מוזמנים "מבחוץ"- זאת מכיוון שהאחרונים עלולים להרגיש חוסר נוחות מסוים בטריטוריה הפרטית.

טיפים לארגון אירוע חברה בוודאי יעזרו לכם

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915