אנליסט בית השקעות

אנליסט בית השקעותבית ההשקעות אנליסט הוא שחקן משמעותי בשוק ההון הישראלי, בית ההשקעות הוקם בשנת 1985 על ידי שמואל לב ואהוד שילוני, אנליסט שהחל את דרכו כבית השקעות לניהול השקעות פרטיות צמח והתפתח עם השנים וכיום עוסק במגוון תחומים בשוק ההון הישראלי ובחו"ל. בית ההשקעות אנליסט מנהל מעל 8.3 מיליארד ש"ח עבור הציבור במגוון אפיקי השקעה.

בשנת 1994 הונפק בית ההשקעות אנליסט בבורסה של תל אביב ומאז הוא חברה ציבורית שנסחרת בשוק ההון, בית ההשקעות משרת לקוחות פרטיים ומוסדיים. מייסדי בית ההשקעות אנליסט, שמואל לב ואהוד שילוני, מביאים עימם מעל 35 שנה של ניסיון בשוק ההון הישראלי והם משמשים כיום כיו"רים משותפים של בית ההשקעות אנליסט וכמובילי מדיניות ההשקעות של החברה.

המדיניות והחזון של בית ההשקעות אנליסט

כפי שניתן להבין משמו של בית ההשקעות, מדובר על מוסד פיננסי שמאמין מאוד בניתוח מדויק ומורכב של מגוון היבטי שוק הון, מההיבט הפיננסי ועד ההיבט הניהולי, בית ההשקעות אנליסט הוא גורם פיננסי שסוחר על פי נתונים טכניים מוצקים ופחות על פי רגש או תחושות לגבי כיווני השוק. בית ההשקעות מקדם הישגים לטווח ארוך על פי תפיסתו, בית ההשקעות אנליסט בנוי על ערכים כגון מחקר מעמיק, חשיבה עצמאית של העובדים, יושר מקצועי, שותפות עם לקוחות החברה ושקיפות מלאה מול הלקוח.

מדיניות ההשקעות של בית ההשקעות אנליסט היא בעיקר בשוק הישראלי, כאשר החברה פעילה באפיקי השקעה מבוססים ויציבים יחסית בשווקי בינלאומיים, בית ההשקעות מנסה לא להיכנס לאפיקי השקעה ספקולטיביים וטרנדיים מדי.

בית ההשקעות אנליסט מנהל את פעילותו ממשרדיו במגדל אלרוב שבשדרות רוטשילד 46, תל אביב.

קרנות נאמנות של בית ההשקעות אנליסט

בית ההשקעות אנליסט מנהל 28 קרנות נאמנות שונות, הדגש של החברה בקרנות שלה הוא על קרנות השקעה לטווח בינוני וארוך. חלק גדול של קרנות הנאמנות של בית ההשקעות אנליסט נמצא במיקומים מובילים מול מדדי השוואה ובטבלאות הקרנות בישראל. לחברה קרנות מנייתיות במגוון אפיקי השקעה ורמות סיכום וקרנות אג"ח מגוונות מאוד.

קופות גמל של בית ההשקעות אנליסט

אנליסט קופות גמל היא חברה בת בבעלות מלאה של בית ההשקעות אנליסט והיא הגורם הפרטי הראשון בישראל שקיבל אישור ממשרד האוצר לנהל קופות גמל. חברת אנליסט קופות גמל מנהלת קופת גמל עם כמה מסלולי השקעה, קרן השתלמות בשם אנליסט קרנות השתלמות עם מסלולי השקעה שונים וקרן לפיצויים.

ניהול השקעות פרטי של בית ההשקעות אנליסט

בית ההשקעות מנהל את פעילות ניהול התיקים שלו באמצעות החברה הבת אנליסט שירותי בורסה ומסחר, החברה מרכזת גם את פעילות המסחר בבורסה עבור בית ההשקעות אנליסט כולו. ניהול התיקים הפרטי של בית ההשקעות מסתמך בעיקר על קרנות הנאמנות של החברה עצמה לצד אפיקי השקעה נבחרים אחרים.

פעילות חיתום והנפקות

בית ההשקעות אנליסט פעיל מאוד גם בתחום החיתום וההנפקות (מחזיק 65% מחברת החיתום שלו) החברה פעלה לגבי הנפקות רבות וגדולות בישראל בשנים האחרונות.

נתונים פיננסיים ומבנה בעלות של בית ההשקעות אנליסט

בעלי השליטה בבית ההשקעות הם מייסדיו והיו"רים המשותפים שלו, שמואל לב ואהוד שילוני שמחזיקים כ-33% מהמניות כל אחד. מנכ"ל החברה הוא איציק שנידובסקי שנכנס לתפקידו בשנת 2009.

•    מניית בית ההשקעות אנליסט נסחרת בערך של כ-38 ש"ח
•    תשואת מניית בית ההשקעות לשנת 2010 היא כ-38% והחברה נסחרת במכפיל רווח של 9.5
•    שווי השוק של בית ההשקעות אנליסט הוא כ-411 מיליון ש"ח
•    ההון העצמי של אנליסט בית השקעות הוא כ-214 מיליון ש"ח

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.