אקסלנס נשואה פנסיה

אקסלנס נשואה פלוסחברת אקסלנס נשואה פנסיה מרכזת את כל פעילות הפנסיה של בית ההשקעות אקסלנס, בית השקעות מרכזי ומוביל בשוק הישראלי שהוא חלק מקבוצת הפניקס שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה.

פעילות הפנסיה של אקסלנס נשואה פנסיה החלה עם רכישת חברת אחדות ניהול קרנות פנסיה בע"מ מידי קרן ביטוח ופנסיה לפועלים חקלאים ובלתי מקצועיים בישראל א.ש בע"מ. לאחר הרכישה שם החברה שונה לחברת אקסלנס נשואה פנסיה (אחדות) בע"מ. הרכישה התבצעה במסגרת רפורמה בשוק הפנסיוני שבה חברות הביטוח ובתי ההשקעות רכשו פאת פעילות הפנסיה של הבנקים וגופים נוספים וכן הקימו פעילות פנסיונית חדשה.

אקסלנס נשואה פנסיה  – מיזוג עם חברת קופות הגמל של אקסלנס

בשנת 2008 חברת האם, אקסלנס השקעות, מיזגה את כל פעילות אקסלנס נשואה פנסיה אל תוך חברת אקסלנס נשואה גמל בע"מ, עוד חברה בת בבעלות מלאה, לאחר המיזוג שם החברה החדש נקבע כאקסלנס נשואה גמל ופנסיה בע"מ. המיזוג נוצר כתוצאה משינוי בתנאי הרגולציה של האגף לפיקוח על שוק ההון, הביטוח והחיסכון שאפשרו איחוד גופים מנהלים של קרנות פנסיה וקופות גמל וניהול מוצרים אלו כמוצרי חיסכון זהים.

חברת אקסלנס נשואה גמל ופנסיה רכשה בנוסף לקרן הפנסיה אחדות (שהייתה קרן קטנה מאוד) גם את קופות הגמל שהיו בשליטת בנק מזרחי (בעקבות אותה רפורמה בשוק הפנסיוני) וכיום החברה מנהלת כ-18 מיליארד שקלים ומהווה גורם משמעותיו מרכזי בשוק הגמל בישראל.

קרנות הפנסיה של אקסלנס נשואה פנסיה

קרנות הפנסיה של בית ההשקעות אקסלנס נשואה אינן מהגדולות במשק הישראלי, עיקר פעילות החיסכון לטווח ארוך של החברה היא בתחום קופות הגמל דווקא. חברת אקסלנס נשואה פנסיה מציעה ללקוחותיה שתי קרנות פנסיה.

אקסלנס נשואה פנסיה: קרן פנסיה מקיפה חדשה, מכילה מרכיב של קצבת זקנה בגיל הפרישה, קצבת נכות למקרי אובדן כושר עבודה וקצבת שאירים למקרי מוות של העמית. העמית מקבל קצבה חודשית בהגיעו לגיל פרישה למשך כל ימי חייו ובהתאם לסכומים שצבר בקרן. מנהלת היקף נכסים בשווי כ-2 מיליארד ש"ח.

אקסלנס נשואה פנסיה וחיסכון: קרן פנסיה כללית שאינה מקיפה, נועדה למטרות חיסכון ארוך טווח בלבד וללא מרכיבים ביטוחיים. צבירה בקרן כזו יכולה להיות גבוהה מאשר בקרן מקיפה אך דמי הניהול גבוהים יותר וכן קרן כללית לא משקיעה באג"ח ממשלתיות מיועדות שמבטיחות תשואה חיובית. מנהלת היקף נכסים בשווי כ-1.4 מיליארד ש"ח.

תשואות קרנות הפנסיה של אקסלנס נשואה פנסיה

חברת אקסלנס נשואה פנסיה אמנם מציעה שתי קרנות פנסיה שאינן הגדולות במשק אך הן בהחלט גדולות ויציבות מספיק עבור ציבור החוסכים. בנוסף, אקסלנס נשואה פנסיה מעצם השתייכותה לחברת השקעות מובילה מתהדרת בתשואות גבוהות ומרשימות של קרנות הפנסיה שלה לעומת יתר הקרנות בשוק.

קרן הפנסיה המקיפה של אקסלנס נשואה פנסיה הציגה תשואה של 22.95% ב-12 החודשים עד אוגוסט 2010.  חשוב לציין כי קרנות הפנסיה של אקסלנס נשואה פנסיה אל קיימות שנים רבות במתכונתן הנוכחית ובהיקף נכסים זה ולכן לא ניתן להשוות את נתוני התשואות לאורך תקופה ארוכה ויש לקחת זאת בחשבון. מבחינת דמי ניהול אקסלנס נשואה פנסיה גובה את דמי הניהול הממוצעים לענף הפנסיה.

לחץ כאן לצפייה באתר הבית של חברת אקסלנס נשואה פנסיה בע"מ.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915