הלוואה אשראי ישיר

הלואה אשראי ישירככל ששוק ההלוואות הישראלי צומח וגדל מבחינת היקפי האשראי שבו, הציבור הישראלי דורש הלוואות פשוטות וזמינות יותר ויותר. הכוונה היא להלוואות אשראי ישיר או הלוואות המתקבלות במהירות, עם מינימום בירוקרטיה וסידורים מצד הלווה.

תחום זה נקרא פעמים רבות גם הלוואות אקספרס ופעילים בו מספר רב יחסית של שחקנים, החל מהבנקים המסחריים ועד שחקנים חוץ בנקאיים שונים.

בעוד שהלוואות אשראי ישיר והלוואות אקספרס בהחלט יכולות להיות פיתרון יעיל וזמין מאוד, כמובן שעדיין מדובר על הלוואה וחשוב מאוד להבין לאן נכנסים מבחינה פיננסית.

לא עבור משכנתא, הלוואות קטנות ופשוטות יחסית

הלוואה אשראי ישיר או הלוואת אקספרס היא לא מוצר פיננסי המיועד לסכומים גבוהים או להלוואות מורכבות דוגמת משכנתאות וכיוצא באלו.

הקונספט הוא ש לפתרונות אשראי זמינים ופשוטים, למקרים בהם יש צורך באשראי מהיר ומיידי כמעט, הלוואות לכל מטרה אשר מוענקות בסכומים קטנים יחסית ובמודל פשוט. כך, בראשית הדרך הלוואות אקספרס אלו הוענקו עבור סכומים של כ-30,000 ש"ח מקסימום, כאשר לאורך השנים הסכומים שהגופים הפיננסיים השונים מציעים עלו.

אך באופן כללי אלו הלוואות עבור סכומים נמוכים יחסית, כמה עשרות אלפי שקלים ברוב  המקרים, הבנקים מציעים סכומים גבוהים יותר והגורמים החוץ בנקאיים סכומים נמוכים ומוגבלים יותר.

מינימום בירוקרטיה בקבלת הלוואה אשראי ישיר

אחד ההיבטים המרכזיים והחשובים ביותר עבור לקוחות רבים בנוגע אל הלוואה אשראי ישיר והלוואות אקספרס באופן כללי הוא הזמן מבקשת ההלוואה ועד לקבלת הכסף, ניתן לנסח זאת כך שבהלוואות אלו הקונספט הוא שמירה על מינימום בירוקרטיה עבור הלקוח.

כך למשל חשוב מאוד להדגיש ולהבין כי בהלוואות אלו ברוב מוחלט של המקרים אין כל צורך בהצגת ערבים שיחתמו על ערבות לקבלת ההלוואה וגם אין צורך בהצגת בטחונות או שעבודים לטובת ההלוואה.

גורמים פיננסיים רבים מציעים הלוואות מהירות כאלו ללא פניה פיזית לסניף אלא רק באמצעות הטלפון, כאשר אישור ההלוואה יכול להיעשות במקרים רבים אפילו תוך שעה והכסף מועבר לחשבון הבנק של הלקוח כבר ביום העסקים הבא ובסכומים נמוכים מאוד גם באותו יום עסקים.

בחלק מהבנקים והגורמים החוץ בנקאיים, קבלת הלוואה אשראי ישיר אינה מלווה במקרים רבים בתשלום עמלות דמי טיפול באשראי או עמלות פתיחת תיק וזה יתרון עבור רבים ללא ספק.

מי מציע הלוואות אשראי ישיר?

הלוואות אקספרס שכאלו מוצעות כאמור על ידי מספר רב של שחקנים בשוק הפיננסי, אלו כוללים למשל: בנקים מסחריים שכולם מציעים ללקוחותיהם הלוואות אשראי ישיר וזמין, חברות כרטיסי האשראי שפועלות חזק מאו הלוואה אשראי ישיר בשיווק ההלוואות שלהן, חברות מימון השייכות לגופים מוסדיים ומגוון חברות מימון פרטיות וחוץ בנקאיות.

תנאים כלליים להלוואות

למרות הזמינות הרבה, הסכומים הקטנים יחסית והעובדה שאפשר לקבל הלוואה ממש במהירות ובפשטות – בכל זאת מדובר על הלוואה וככזו היא מגיעה עם התחייבויות ותנאים.

הלוואות אלו הן לתקופות קצרות יחסית של עד כ-60 חודשים, הריבית תהיה לרוב על בסיס הפריים או שיעור מסוים של ריבית קבועה. חלק מהגורמים מציעים גרייס מסוים של כמה חודשים בתחילת ההחזרים.

כאמור לרוב אין עמלות הקצאת אשראי או עמלת פירעון מוקדם. נושא הריבית הינו מהותי לגבי הלוואה אשראי ישיר והלוואות אקספרס, בגלל המודל המיוחד של הלוואות אלו והעובדה שאין למלווה בטחונות מהותיים כמו במשכנתא או מימון רכב למשל, הריביות בהחלט יכולות להיות גבוהות מאוד בהלוואות אלו.

לכן חשוב מאוד לבצע סקר שוק ולבחון את הריבית, הלוואה מהירה ואטרקטיבית יכולה להתברר כיקרה מאוד בסופו של דבר וחשוב להיות מודעים להכל. כמו כן יש להכיר את תנאי ההחזר ומה קורה במקרים של פיגור בתשלומים.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915