אתרי קופונים

אתרי קופונים - עצמאות כלכליתבשנים האחרונות, אנו עדים למהפכה צרכנית ההופכת למרכזית יותר ויותר. באלפי בית עסק, בין אם המדובר הוא בבית קפה, מסעדה, מכון כושר, חנות מכשירי חשמל וכן הלאה- הדבר אשר נשלף מהארנק במועד התשלום אינו כרטיס אשראי, וגם לא מזומן. תחת זאת, שולף הלקוח המרוצה קופון או שובר, ומגיש אותו לנותן השירות.

ייתכן מאד כי שמעתם אי אילו סיפורים על חברים אשר לא נוהגים להיכנס למסעדה אם אין ברשותם הנחה של לפחות 50%, ורציתם לדעת כיצד זה עובד. ובכן, את התופעה הזו ניתן לייחס לדבר מרכזי אחד: אתרי קופונים.

מהם אתרי קופונים?

אתרי הקופונים הם תופעה כלכלית חדשה באופן יחסי. נהוג לייחס את תחילתה לפעילותה של החברה האמריקאית 'גרופון' ב-2008. חברה זו התבוננה במשבר הכלכלי שפגע במיליוני אמריקאים באותה שנה, אשר גרם לצמצום נרחב של הוצאותם- והגתה רעיון אשר החזיר אותם לחנויות.

עיקרון הפעולה של אתרי קופונים פשוט מאד: בכל יום, מוצעות באתרים אלה עסקאות שונות במגוון תחומים: ביגוד, הסעדה, טיפוח, תיירות וכדומה. כל עסקה מעניקה הנחה מסוימת (לרוב של לפחות 50%) בבית עסק מסוים. הלקוח מזמין את השובר דרך האתר במחיר הנקוב, מגיע איתו לבית העסק ומשלם בתום השירות- כאשר השובר נחשב כאמצעי תשלום לכל דבר.

לדוגמא, לקוח יכול לרכוש ביום מסוים, תמורת 30 ש"ח, שובר בשווי של 60 ש"ח במסעדה מסוימת. בבוא הזמן, הוא משלם באמצעות השובר, כאשר רק חריגה מהסכום הרשום בשובר תחייב אותו בתשלום נוסף.

ההנחה: כל הצדדים יוצאים מרוצים

המודל של אתרי קופונים מצליח בעולם בעיקר מכיוון שכל הצדדים המעורבים בו יוצאים מרווחים בתהליך.

הלקוח מקבל עסקאות משתלמות עם הנחות משמעותיות, בעל העסק שמציע את ההנחה זוכה באלפי לקוחות שספק אם היו מבקרים אצלו בטווח הקרוב בדרך אחרת, אחוזים נרחבים מהמכירה וכן בחשיפה רבה. ואתרי הקופונים? הם מרוויחים עמלות לא מבוטלות כלל, אשר מסתכמות במיליוני שקלים.

עקרון חשוב: תמיד קראו את תנאי הקופון

טרם רכישת הקופון, רצוי מאד לשים לב לתנאים אשר כוללת כל עסקה. לרוב, אלה מתייחסים לכמות הקופונים שניתן לרכוש או לממש ברכישה אחת, לתאריך השימוש האחרון בקופון (בדרך כלל מדובר בטווח של כחודשיים-שלושה) וכן להסברים אחרים: מה השובר כולל ומה לא, כיצד מתבצעת הרכישה וכדומה.

חשוב להבין שכל תהליך הרכישה של השובר מתבצע מבעוד מועד, לרוב דרך האינטרנט, באמצעות אתרי הקופונים. לרוב, אלה מתנים את הוצאת הקופון לפועל במספר מינימלי של רוכשים, אולם כמעט בכל המקרים השוברים עוברים את הסף הדרוש ללא בעיה מיוחדת. מעבר לכך, עסקה אטרקטיבית במיוחד תגיע לאלפי רכישות, ואף מעבר לכך.

אילו אתרי קופונים קיימים כיום בישראל?

ב-2010, זיהו בישראל את ההצלחה העצומה של אתרי הקופונים באמריקה והחליטו לייבא את המודל. כיום, קיימים עשרות אתרי קופונים המציעים שלל הנחות ודילים מיוחדים. בין האתרים:   וכו'.BUY2, Deal Hayom, Grouper, Yemama, Baligam, Big Deal, Walla Shops, Express Deal

איך נשארים מעודכנים?

כפי שבוודאי הבנתם, בכל יום מועלות עשרות הצעות חדשות לעסקאות משתלמות. על מנת לחסוך מכם את הצורך להיכנס מדי יום למספר עצום של אתרים ולבדוק את הדיל היומי, מאפשרים מרביתם שירות של דיוור אלקטרוני ישיר, במסגרתו יישלחו ההצעות אל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם מדי יום.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915