ביטוח השתלות

ביטוח השתלותאדם שמגיע למצב שהוא זקוק להשתלת איבר כלשהו בגופו הוא אדם במצב בריאותי קשה שמחייב טיפול דחוף.  בישראל, כמו במדינות רבות בעולם המערבי, יש חוק ביטוח בריאות ממלכתי שכן מעניק כיסוי מסוים עבור השתלות, אך במקרים רבים החוק אינו מספיק עבור חולים שזקוקים להשתלה במהירות או שלא נמצא עבורם תורם מתאים, לכן קיים מוצר שנקרא ביטוח השתלות שמאפשר שירות מהיר, איכותי ויעיל יותר לעיתים שעלול בהחלט להציל את חיי המבוטח.

במקרים רבים חולים שזקוקים להשתלה נמצאים ברשימת ההמתנה זמן רב ומדובר על רשימות ארוכות מאוד, במקרים אחרים פשוט לא נמצא עבורם תורם מתאים בישראל ומן הסתם העלות של חיפוש תורמים מתאימים בחו"ל וביצוע ההשתלה במדינה אחרת היא עלות אסטרונומית שרוב האנשים פשוט אינם מסוגלים לעמוד בה.

ביטוח השתלות – חלק מתחום ביטוחי הבריאות

ביטוח השתלות הוא מוצר ביטוחי שזמין לרכישה באמצעות רוב חברות הביטוח בישראל, כל החברות שמציעות מוצרי ביטוח בריאות למיניהם (ביטוח תרופות שמחוץ לסל התרופות, ביטוח מחלות קשות). ביטוחי הבריאות הפרטיים נועדו לספק מכלול שירותים ופתרונות רחב, יעיל ומהיר יותר מאשר סל שירותי הבריאות הממלכתי שכל קופות החולים חייבות לספק לחבריהן. ניתן לרכוש פוליסות ביטוח השתלות כחלק מחבילת ביטוח בריאות מקיפה או בנפרד ככיסוי ספציפי.

למרות קיומו של חוק הבריאות הממלכתי, ביטוח השתלות ושאר ביטוחי הבריאות הפרטיים הם למעשה כמעט תוספת מחייבת עבור משפחות שרוצות לוודא שיקיריהן יקבלו את הטיפול והפתרונות הטובים ביותר ברגע האמת. ביטוח השתלות יכול בהחלט לעשות את כל ההבדל בין חיים ומוות בגלל זמני המתנה ארוכים מדי, אי מציאת תורם מתאים בישראל וביטוח השתלות מונע את האפשרות שאדם ימות, חס וחלילה, רק משום שלא היו לו האמצעים הכלכליים לממן את הטיפול הקריטי לו היה זקוק.

מהות הכיסוי של ביטוח השתלות

ביטוח השתלות נקרא לעיתים גם ביטוח השתלות וטיפולים בחו"ל, כאמור ניתן לרכוש פוליסה זו כחלק ממערך ביטוחי הבריאות הפרטיים של חברות הביטוח. רכישת ביטוח השתלות שכזה מעניקה כיסוי מלא של עלות ההשתלה בישראל או בחו"ל וכמו כן כיסוי עד תקרה מסוימת קבועה מראש של עלות טיפולים אחרים בארץ או בחו"ל.

הכיסוי של ביטוח השתלות כולל את כל ההוצאות הקשורות לביצוע ההשתלה ולא רק את הניתוח עצמו, הביטוח מממן את הטסת החולה למדינה בה תבוצע ההשתלה באם היא נעשית בחו"ל, עלויות ייעוצי מנתחים, ימי אשפוז לפני ואחרי ההשתלה, איתור ושימור איברי ההשתלה, שכר לצוות הרפואי וכדומה. כיסוי של ביטוח השתלות גם כולל בדרך כלל מימון של הטסת גופה חזרה לישראל במקרה אסון של מות החולה במהלך/אחרי הניתוח.

חשיבותו של ביטוח השתלות לכל אחד

ישראל היא מדינה קטנה מבחינת כמות תורמי איברים פוטנציאליים, בנוסף ישנם אנשים רבים שמפאת הגבלות דתיות כאלו ואחרות אינם תורמים את איבריהם או איברי יקיריהם, מה שהופך את מצוקת האיברים בישראל לחמורה יותר. לכן זמן ההמתנה למציאת איבר מתאים והשתלתו בגוף החולה הוא ארוך מאוד ובמקרים רבים ארוך יותר ממשך החיים שנותר לחולה עם איבר פגום בגופו.

חוק הבריאות הממלכתי מעניק כיסוי של עד 250,000$ לצורך השתלות, אך כיסוי זה כרוך בהמתנה לא רק לאיבר מתאים אלא גם ישנו תור לביצוע השתלות ומדובר על רשימות ארוכות מאוד ומצב החולה חייב להיות סכנת חיים מיידית.

מפאת סיבות אלו, מומלץ לכל אדם בישראל לרכוש לו ולמשפחתו הקרובה ביטוח השתלות.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915