ביטוח חיים

ביטוח חייםאנשים רוצים להבטיח את עתידם ואת עתיד בני משפחותיהם בדרכים רבות, יש כאלו שיסתמכו על המדינה שתושיע אותם בבוא העת ויש את אלו שייבנו קרקע כלכלית איתנה לימים קשים וזאת כדי להבטיח לעצמם וליקיריהם שלום.

אם אתם מאותם האנשים שרוצים לבטח את עצמם לימי הפנסיה או אם אתם מעוניינים להבטיח את עתידם הכלכלי של בני משפחותיכם במקרה של מוות, רכשו ביטוח חיים, מדובר על אפיק חיסכון לטווח ארוך במיוחד ומטרתו העיקרית היא להבטיח את עתידכם.

אף אחד לא יודע היכן הוא יהיה מחר, יש כאלו שיאריכו ימים ויש כאלו שלא, יש כאלו שיהיה בריאים עד יומם האחרון ויש כאלו שיחלו מוקדם ולמעשה אין שום דרך לקבוע מי יעמוד באיזה צד של המשוואה.

אילו סוגים של ביטוח חיים יש?

בגדול ניתן לומר שיש שני סוגים של ביטוח חיים, האחד הוא ביטוח המעניק כיסוי מפני מוות (ביטוח ריסק) והשני הוא כיסוי עבור אובדן כושר עבודה. ביטוח ריסק מעניק למוטיבים שקבע המבוטח (קרובי משפחה, ילדים, בן או בת זוג) סכום כסף חד פעמי או קצבה חודשית שתקיים אותם, חשוב להבין רק שביטוח זה תקף במידה והמבוטח טרם הגיע לגיל הפרישה, כמו כן יש לציין כי ביטוח זה מכסה על תשלומי יתרות של הלוואות כגון הלוואת משכנתא וכדומה.

הביטוח נקרא ריסק משום שטמון בו מרכיב הסיכון, זאת אומרת שאם לא התרחש מוות עד גיל הפרישה המבוטח לא זכאי לקבל שום סכום כסף שהוא ולמעשה לא מדובר על תוכנית חיסכון מכל סוג.

ביטוח חיים של אובדן כושר עבודה הוא למעשה ביטוח מנהלים ואין להתבלבל ולחשוב שרק מנהלים יכולים לקבל, כל אחד יכול לעשותו. מדובר על ביטוח בו גם המעביד וגם העובד מפרישים יחדיו סכומי כסף לחברת הביטוח, תוכנית זו כוללת כיסוי למקרים של אובדן כושר עבודה, נכות, מוות, פיצויי פיטורין, חסכון לגיל הפרישה ועוד.

מהם היתרונות של ביטוח חיים?

ביטוח חיים טומן בחובו יתרונות רבים במיוחד ולכן הוא גם נחשב ליקר יותר מביטוחים אחרים, בפוליסת ביטוח חיים יש מרכיב חסכון, המבוטח זכאי לכספים שחסך בתקופת הביטוח ובמידה והוא נפטר המוטב לו זכאי לכספים הללו.

יש רק מצב אחד בו חברת הביטוח פטורה מתשלום סכום הביטוח והוא במקרה של התאבדות המבוטח תוך שנה מתחילת התשלום על הביטוח, כמו כן חברת הביטוח אינה רשאית להפסיק את הפוליסה באופן חד צדדי אלא אם המבוטח לא שילם את הכספים לחברת הביטוח על פי החוק.

ומה חשוב לדעת על ביטוח חיים?

גילוי נאות הוא חלק חשוב ביותר בתחום זה וזאת משום שהוא מהווה חלק בלתי נפרד מהזכויות שלכם כמבוטחים, קיימת חובת הודעה למבטח על המצב הבריאותי של המבוטח ועל כל עניין מהותי עליו הוא נשאל כשהוא רוכש את הפוליסה. זאת אומרת שאם מצבכם הבריאותי היה שונה מזה שהצהרתם עליו כשרכשתם את הפוליסה וחברת הביטוח תגלה זאת אתם עלולים לאבד את זכויותיכם בבוא העת לכן הקפידו לומר את האמת גם אם היא לא מאירה פנים. הדבר תקף גם אם לא נשאלתם על נושא מסוים במפורש לכן לא רצוי להתחכם בתחום זה.

אם אתם מתלבטים בין ביטוח מנהלים ובין קרן פנסיה רגילה רצוי שתדעו כי ביטוח המנהלים הוא ביטוח איכותי יותר וזאת משום שהוא מספק ביטחון מסוים לגבי התשלום החודשי שיינתן לכם בעתיד. למשל בקרן פנסיה רגילה סכום הקצבה החודשית עלול להשתנות על פי מצב המבוטחים בחברת הביטוח, כך למשל אם כשאתם תצאו לפנסיה ייצאו עוד רבים נוספים הקצבה שלכם תקטן.

 

אולי יעניין אותך גם:

כיצד נקבעים דמי מזונות ילדים בהליכי גירושין?

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915