ביטוח ילדים

ביטוח ילדיםהדברים היקרים ביותר עבור כל משפחה אינם הדירה, הרכב או כל רכוש אחר, אלו הם כמובן הילדים שעבורם אנו עובדים ושואפים להגן עליהם ולספק להם חיים טובים כיום ובעתיד. במציאות ילדים יכולים להיפגע מגורמים שונים ובתוצאות שונות, חמורות פחות וחמורות יותר.

לא מדובר כמובן על פציעות קלות ונפוצות בחייו של כל ילד אלא על פגיעות מהותיות שמשפיעות על החיים של היחד ושל משפחתו. עבור מקרים מצערים אלו קיים התחום של ביטוח ילדים שכולל בתוכו מגוון כיסויים ביטוחיים ספציפיים לילדים.

ביטוח ילדים במסגרת חוק חינוך חובה

במסגרת חוק חינוך חובה כל ילד שנמצא במסגרת חינוכית, מגיל גן ועד בית ספר תיכון, מבוטח באופן אוטומטי כמעט בפוליסת ביטוח ילדים שנקראת ביטוח תלמידים. הורים רבים כלל לא מודעים לקיומו של ביטוח זה וחלק מהתשלומים עבורו מועברים על ידיהם עם יתר תשלומי ההורים לבית הספר בתחילת כל שנת לימודים.

ביטוח ילדים במסגרת חוק חינוך חובה תקף למעשה כל הזמן ואינו מוגבל רק לזמנים בהם הילד נמצא פיזית במסגרת בית הספר – כך שגם פגיעות בבית או בכל מקום אחר מחוץ לשעות המוסד החינוכי כלולות בכיסוי של ביטוח זה.

ביטוח כללי זה נועד במהותו להעניק פיצוי כספי לילדים ומשפחותיהם במקרים של פגיעות קשות בלבד, פגיעות שגרמו לקבלת אחוזי נכות כאלו ואחרים, לאשפוז, לטיפולים רפואיים שונים, ריתוק למיטה וגם, חס וחלילה, למצבי מוות. סכום הפיצוי נקבע על פי אחוזי הנכות שנקבעו לילד ובהתאם לפיצוי שמוענק לסובלים מ-100% נכות.

פוליסה מסוג זה אינה מכסה פגיעות מתאונות דרכים, מלחמות, מחלות שלא בעקבות תאונות ופגיעות רשלנות רפואית. כמו כן, ביטוח ילדים במסגרת חוק חינוך חובה מאפשר למשפחת הילד לתבוע בנפרד כל צד שלישי שגרם לפגיעה בנוסף לתביעת חברות הביטוח להפעלת פוליסה זו.בנושאי רשלנות רפואית יש לפנות לעו"ד המתמחה בתחום זה (מידע נוסף כאן)

ביטוח ילדים – ביטוח ריסק בשילוב חיסכון

מעבר לביטוח התלמידים שפעיל עבור כל מי שנמצא במסגרת חינוכית רשמית של המדינה במסגרת חוק חינוך חובה הורים רבים בוחרים להוסיף להגנה הביטוחית של ילדיהם באמצעות פוליסת ביטוח ילדים פרטית. למעשה, ביטוח כזה הוא מעין ביטוח חיים עבור כל ילד ספציפי, כאשר ברוב מוחלט של המקרים מדובר על פוליסה שמשלבת מרכיב של חיסכון ארוך טווח עבור הילד – ביטוח ריסק לילדים.

ביטוח ילדים פרטי הוא ממשפחת ביטוחי הריסק, ביטוחים נגד סיכונים שונים שמכסים ביטוחית ומעניקים פיצוי כספי במקרים של פציעות ושאר פגיעות גופניות, כמובן שכולל מקרי מוות בדומה לכל פוליסת ביטוח חיים. ביטוח ילדים פרטי כולל תשלום גם במקרה שבו הורי הילד או האפוטרופוסים החוקיים שלו נפטרים והוא נשאר יתום – אז הפיצוי מועבר לאפוטרופוס החוקי שנקבע על מנת לכלכל את הילד.

כאמור, רוב הפוליסות הן שילוב של ביטוח ריסק עם תכנית חיסכון. ההורים מפרישים בכל חודש פרמיה מסוימת עבור הכיסוי הביטוחי כאשר הסכום הוא למעשה עבור תשלום הפיצויים שנרכשו במקרה פגיעה של הילד וגם עבור תשלום כספי בסיום הפוליסה.

חשוב להבין כי גם אם מופעלת פוליסת ביטוח ילדים עקב פציעה או פגיעה אז החיסכון אינו נפגע ותשלום פיצוי על תאונה לא מבטל את תשלום החיסכון. בצורה זו ביטוח ילדים מאפשר לדאוג לפיצוי ותשלום עלויות שונות במקרים קשים של פגיעה בילד וגם דאגה לעתידו למימון לימודים, רכב וכו'.

ביטוחי בריאות לילדים

ביטוחים נוספים שיכולים להיחשב ביטוח ילדים הם: ביטוח מחלות קשות שמעניק פיצוי במקרה מחלות ספציפיות, ביטוח ניתוחים והשתלות וביטוח למימון תרופות מחוץ לסל הבריאות – אלו חשובים מאוד לכל משפחה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915