ביטוח משאיות

ביטוח משאיותבעיניי אנשים רבים ביטוח משאית ורכב כבד נתפס כביטוח ככל הביטוחים האחרים שניתנים למכוניות פרטיות אך הדבר אינו נכון כלל וכלל, מדובר אמנם על ביטוח דומה אך אין ספק כי משאיות טומנות בחובן סיכונים רבים יותר מאשר מכוניות פרטיות ולכן ביטוח משאיות הוא ביטוח בו נלקחים בחשבון נושאים רבים נוספים מעבר לביטוח רכב פרטי.

אנשים שרוכשים משאית יודעים כי ההשקעה הראשונית בקניית המשאית היא רק חלק קטן מההוצאות שכרוכות ברכב זה, לוקחים בחשבון כמובן את עלות הרכב עצמו אך נלווים לו הוצאות נוספות כגון מנוף או נגרר, עלויות אחזקה וכמובן גם עלות הביטוח החודשי.

איזה סוגים של ביטוח משאיות ישנם?

כמו בביטוחי הרכב הרגילים גם כאן ישנו ביטוח חובה, ביטוח משאיות בביטוח חובה הוא עניין של חובה על פי החוק, חובה לבטח כל רכב מנועי ולקטגוריה זו כמובן שמשאיות נכנסות, הכיסוי הוא כמו בביטוחי החובה של הרכבים הפרטיים: על נזקי גוף ונפש של הנהג עצמו, של הנוסעים הנוספים ברכב וכמובן הולכי הרגל שנפגעו מהתאונה.

ביטוח חובה הוא חשוב פי כמה וכמה בעת נהיגה במשאית וזאת משום שאם משאית מעורבת בתאונה היא גובה קורבנות קשים לעומת מכוניות פרטיות ורצוי שיהיה לנהג כיסוי עצמי וכיסוי עבור הנזקים שייגרמו לסביבתו. נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק, לא רק שתאלצו לשלם את כל כספי הפיצויים מכיסכם עבורכם ועבור הנפגעים הנוספים בתאונה (נזקים שעלולים להגיע למאות אלפי שקלים) גם רישיון הנהיגה שלכם יכול להישלל ואתם עלולים לקבל עונש מאסר בפועל.

ביטוח משאיות מקיף מספק כיסוי לרכוש שנפגע מתאונה או מכל סוג של נזק כגון גניבה, התפוצצות, אש וכדומה. ביטוח זה מקיף ביטוח צד שלישי גם כן ואין ספק כי מי שמעוניין לכסות על עצמו מכל הכיוונים רצוי שיעשה ביטוח זה. חשוב רק להדגיש בנושא זה כי לכל חברת ביטוח יש פרימות שונות וגם סכום השתתפות שונה בכל מה שקשור לביטוח משאיות.

ביטוח צד שלישי הוא ביטוח שנועד לכסות על כיסוי לנזקי שיגרמו לצד שלישי עקב שימוש במשאית, בתחום זה אפשר לשחק המון עם גובה ההשתתפות העצמית וגובה תשלום הפרימה.

האם ביטוח משאיות יכול לכלול גם כיסויים נוספים?

ביטוח משאיות יכול לכלול כיסויים רבים נוספים ולכל חברת ביטוח יש את הכיסויים אותם היא מציעה ולא מציעה, כמובן שחלק מהכיסויים מומלצים במיוחד לחלק מבעלי המשאיות וחלק מהם מיותרים ולכן על כל בעל משאית לעשות לו את החושבים איזה כיסויים הם קריטיים מבחינתו ועל אילו הוא יכול לוותר אם בכלל. אם למשל אתם מעבירים סחורה יקרה במיוחד ואתם חוששים פן יגנבו את הסחורה או שהיא תאבד או תיהרס בזמן תאונה ואין באפשרותכם לשלם על נזקים בסדר גודל שכזה מומלץ לכם במיוחד לעשות ביטוח סחורות בהעברה וכן הלאה.

ומה משפיע בסופו של דבר על עלות ביטוח משאיות?

משאיות הן עסק יקר וכולם יודעים זאת, לכן גם עלות הביטוח עליהן היא גבוהה במיוחד. כל החלקים שלהן יותר יקרים, הסחורה בהם יקרת ערך, גנבים אוהבים לגנוב אותן בגלל שוויין הגבוהה ואין ספק שהשעות הרבות אותן מבלה נהג המשאית על הכביש לא מוסיף להן חן בעיניי חברות הביטוח.

מחיר הביטוח מושפע מכמה גורמים : קודם כל ממאפייני המשאית –  שנתון המשאית, אביזרים ותוספות, שווי המשאית, דגם ויצרן המשאית, אמצעי מיגון ותוספות למיניהן. כמו כן המחיר מושפע גם ממשקל המשאית, מאפייני הנהג כגון וותק הנהג, העבר הביטוחי שלו וגילו, כיסויים על הובלות חומרים מסוכנים, שירותי גרירה וכדומה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.