ביטוח עסק

ביטוח עסקלעסקים סיכונים רבים החל בעובדים שיכולים להיפצע בזמן העבודה, שריפה ששרפה את המשרד, השחתה או פריצה לעסק, גניבה של עובד ועוד. אין ספק כי להיות בעל עסק כיום זה דבר לא קל בכלל ואין ספק שסיכונים מסוג זה שנמנו כאן יכולים לגרום למפלה של עסק אם אין לו גב כלכלי איתן שנמצא מאחוריו.

בדיוק בשל סיבות כגון אלו מומלץ לעסקים לבצע ביטוח עסק וזאת כדי שיהיה לעסקים את הכיסוי המתאים ביותר במקרים בהם העסק שלהם נפגע.

בעלי עסקים יודעים היטב שכשיש לך עסק הוא הופך להיות החיים שלך, אתה משקיע בו את כל זמנך ומרצך, את כל חסכונותיך וברגע אחד קטן הכול יכול ללכת לאיבוד.

מה כלול במסגרת ביטוח עסק?

ביטוח עסק כולל כיסויים רבים במיוחד וחלקם הם כיסויים כלכליים וחלקם נקודתיים יותר, אם אתם מעוניינים בכיסויים ספציפיים עליכם לוודא שהם אכן נמצאים במסגרת הפוליסה שכן לא כל חברת ביטוח מספקת את אותה הפוליסה וישנם כיסויים רבים שיש לדרוש בנפרד וכמובן גם להוסיף עליהם תשלום.

הכיסויים אותם מספק ביטוח עסק בין היתר הם על אובדן הכנסות, רעידת אדמה, ציוד אלקטרוני, אחריות מעבידים, אובדן רווחים, העברת סחורה, ביטוח תאונות אישיות לבעל העסק ולעובדים, נזקי טבע ועוד המון.

האם לחברות הביטוח יש דרישות כל שהן כלפי המבוטחים ומדוע?

חברות הביטוח מחייבות את הלקוחות שלהם להגן על העסק עד כמה שניתן כדי להבטיח את שלומו, הן למעשה אומרות : "אנחנו נספק לכן כיסוי כלכלי במידה ומשהו רע יקרה לעסק שלך אבל אתה אל תהיה שאנן בגלל זה ותעשה כל שביכולתך כדי למנוע מצב בו העסק נפגע". הוגן לא? בהחלט. אבל מה קורה כשחברת הביטוח מבקשת מכם למגן את העסק למשל במערכת אזעקה שעולה הרבה כסף כתנאי לעסקה ואתם חותמים על כך אבל בסוף לא מתקינים? אם משהו יקרה לעסק חברת הביטוח לא תאשר את הכיסוי הכספי על הנזקים.

על סוגים שונים של ביטוח עסק:

–    ביטוח גני ילדים: זהו ביטוח שמכסה על מבנה הגן, על הילדים השוהים בו, על הגננת והעובדות הנוספות ועל הרכוש שנמצא בגן. מומלץ מאוד לעשות ביטוח זה משום שהוא מהווה כיסוי נרחב במיוחד לגנים, פעוטונים, משפחתונים ואף קייטנות.

–    ביטוח מרפאה: ביטוח עסק זה מספק כיסוי רחב במיוחד בעלות נמוכה יחסית והוא כולל ביטוח מסוג כל הסיכונים, כספים, ציוד וסחורה בהעברה, אובדן הכנסות, אש, אחריות חוקית כלפי צד שלישי, נזקי טבע ועוד.

–    ביטוח משרד: מכסה על נזקים שעלולים להיגרם למשרד כולל תביעות נזיקין מצד שלישי, אובדן הכנסות מותאם למשרד, נזקי פריצה, נזקי טבע, הוצאות שחזור מסמכים, נזקי טרור, יצירות אומנות, אובדן דמי שכירות, מחשב נייד, כספים ועוד.

–    ביטוח קבלנים: נועד להבטיח כיסוי כספי במקרים של פריצה וגניבה, פינוי הריסות, מתקנים וציוד קל, שכר טרחה למהנדסים, נזקי טבע, הגנה בהליך פלילי, נזקים כתוצאה מתכנון לקוי, פגיעה בכבלים וצינורות תת קרקעיים ועוד המון.

אילו כיסויים נחשבים למיוחדים במסגרת ביטוח עסק?

כיסויים ייחודיים במסגרת ביטוח עסק הם ביטוח חובות מעבידים שמכסה על אחריות המעביד כלפי העובדים שלו בגין פגיעות פיזיות או אפילו מוות כתוצאה ממילוי תפקיד בעסק, ביטוח אחריות דירקטוריונים ונושאי משרה שנועד לתת כיסוי במקרים בהם נושאי משרה נתבעים על מעשים שלא כדין שביצעו בעת שמילאו תפקידם.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.