ביטוח רכב פרטי

ביטוח רכב פרטיביטוח רכב פרטי הוא עניין של חובה בארצנו וכך גם קוראים לו –  ביטוח חובה, מדובר על הביטוח שמספק כיסוי על בני אדם בלבד, זאת אומרת שאם אתם כנוהגי הרכב, האנשים שהיו ברכב או האנשים שנפגעו מהרכב בזמן שאתם נהגתם בו יפגעו אתם תהיו מכוסים על ידי ביטוח החובה.

הנזקים הם אין סופיים וכך גם ההוצאות עליהם, מדובר על הוצאות אשפוז והוצאות הפסדים כספיים של אובדן ימי עבודה, הפסדים עבור אובדן כושר עבודה, על פגיעות נפשיות, על הליכים שיקומיים ועוד.

ביטוח חובה כשמו כן הוא ולכן חשוב להבין שמי שינהג ברכב ללא ביטוח זה לא יהיה מכוסה על הנזקים הללו, כמו כן אדם שנהג ברכב לשם ביצוע פשע, ללא רישיון, אדם שגרם לתאונה בכוונת תחילה או אדם שנהג ברכב גנוב לא יהיה רשאים לקבל פיצויים עבור אותם נזקים והם יחויבו עליהם באופן מלא.

מדוע חשוב כל כך לעשות ביטוח רכב פרטי?

הרבה אנשים חושבים שלנהוג בלי ביטוח רכב זה לא סיפור כה גדול וכי אם החוק אומר כך אין זה אומר כי הם באמת יכולים להיפגע כלכלית ממהלך זה והם טועים מאוד, אכן ישנה קרן ממשלתית ששמה קרנית ומטרתה לממן את כל הוצאות הנפגעים במידה והנהג האשם בתאונה לא מכוסה בביטוח חוזה אך הקרן לא תפצה את הנהג עצמו והוא יהיה חייב לכסות על הוצאותיו לבדו, כמו כן חשוב להבין שאין היא משלמת מכיסה על הוצאות האנשים שנפגעו כתוצאה מהתאונה –  היא תובעת את הנהג האשם לאחר מכן שיחזיר להם את הכסף.

ועכשיו אם נניח לרגע לעניין הכספי של תאונות אלו רצוי לציין גם כי ישנו סיכון גדול לשלילת רישיון הנהיגה, זאת אומרת שאם שוטר תנועה יתפוס אתכם נוסעים ללא ביטוח חובה הוא עלול לשלול לכם את הרישיון וגרוע מכך –  אתם עלולים לשבת בכלא על כך.

אילו סוגים של ביטוח רכב פרטי ישנם?

ישנם כמה סוגים של ביטוח פרטי לרכב ויש להבדיל בניהם, ביטוח חובה הוא הביטוח אותו כל אחד חייב לעשות, הוא כולל כיסוי על נזקי גוף ונפש בלבד ומדובר על הנהג, יושבי הרכב ואנשים שנפגעו מהרכב. ביטוח מקיף הוא ביטוח שמספק כיסוי על נזקי תאונה, גניבה, שריפה או כל נזק שנגרם למכונית אחרת על ידי רכב המבוטח (ביטוח צד ג'), אלה יכולים להיות נזקים סופיים של טוטאל לוס מתאונה או נזקים של גניבת הרדיו מהמכונית או נזקים קלים בעת ניסיון לגניבה אך אין ספק כי מדובר על הכיסוי האולטימטיבי של הרכב מבחינת רכוש.

האם מדובר על כיסוי בכל מצב? ממש לא! חשוב להבין כי ביטוח רכב פרטי בביטוח מקיף הוא אכן ביטוח נהדר אך הוא לא מכסה על כל אפשרות, אם הנהג למשל נהג תחת השפעת אלכוהול העולה על המותר בחוק הוא לא יהיה זכאי לזכויות אלו, כך גם במצבים בהם הנהג נהג תחת השפעת סם וכדומה.

חשוב גם להבין את סעיף ההשתתפות העצמית, מדובר על ההשתתפות העצמית של המבוטח על פי סכום שנקבע מראש, כמובן שבתמורה לתשלום גבוה במיוחד מבוטל סעיף זה גם כן.

האם יש לחברות ביטוח רכב פרטי איזה שהן דרישות כלפי המבוטח בעת חתימת הפוליסה?

בהחלט כן! חברת ביטוח רכב פרטי תדרוש מהלקוחות שלה לעשות כל שביכולתם כדי להגן על רכבם כדי שיוכלו ליהנות מכספי הפוליסה, זאת אומרת שהן עלולות לדרוש להתקין מערכות מיגון מסוימות, להתקין אימובילייזר, מערכות איתור והתרעה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.