אי.בי.אי בית השקעות IBI

אי.בי.אי בית השקעות IBIבית ההשקעות IBI (או אי בי אי בית השקעות) נוסד בשנת 1971 בידי שלושה שותפים פרטיים ועם השנים צמח מאוד וכיום הוא נחשב אחד הגורמים המרכזיים בשוק הישראלי.

אי בי אי בית השקעות מנהל כיום מעל 20 מיליארד ש"ח במגוון אפיקים ומוצרים פיננסיים לשוק הפרטי והמוסדי בישראל ומעסיק כ-200 עובדים במחלקות ותפקידים שונים.

בית ההשקעות IBI הוא חברה ציבורית שנסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של 490 מיליון ש"ח ובית ההשקעות גם מחזיק בשליטה בחברת "פועלים IBI חיתום" שהיא גם חברה ציבורית שנסחרת בשווי של 210 מיליון ש"ח.

בעלי השליטה בחברת אי בי אי בית השקעות הם: דוד ויסברג, צבי לובצקי (יו"ר דירקטוריון), עמנואל קוק ויעקב אלכסנדר, רון ויסברג משמש כמנכ"ל החברה.

לצד צמיחה מתמדת של IBI בית השקעות לאורך השנים החברה משרתת לקוחות מוסדיים ופרטיים רבים במשך שנים רבות כאשר אלו בוחרים להמשיך להישאר לקוחות החברה, עובדה שמלמדת על יציבות, תוצאות ורמת שירות טובה.

שירותים

•    ניהול קרנות נאמנות
•    ניהול תיקי השקעות פרטיים
•    ניהול תיקי השקעות מוסדיים
•    ניהול קופות גמל וקרנות השתלמות
•    שירותי חבר בורסת תל אביב – שירותי מסחר לגופים חיצוניים שאינם חברי בורסה
•    שירותי מסחר עצמאיים
•    ייעוץ לגבי מסחר במט"ח
•    בנקאות השקעות
•    חיתום והנפקות
•    ניהול אופציות לעובדים

אי בי אי בית השקעות משרת לקוחות מוסדיים מכל גווני הקשת העסקית בישראל כולל מלכ"רים, עמותות שונות, קרנות מחקר אוניברסיטאיות, בתי חולים, חברות מסחריות וגופים מוסדיים אחרים, כמובן שלצד פעילות ענפה של ניהול השקעות לשוק הלקוחות הפרטיים.

מחלקת מחקר גדולה ומקצועית

אחד המאפיינים המרכזיים של IBI בית השקעות הוא מחלקת המחקר המקיפה והגדולה שלה, מחלקה מוערכת בשוק ההון הישראלי על ידי לקוחות מוסדיים רבים.

מחלקת המחקר של אי בי אי בית השקעות סוקרת בקביעות מעל 100 חברות ציבוריות במשק המקומי וקיימת גם מחלקה כלכלית שסוקרת בצורה מקיפה את כלכלת ישראל כל מכלול היבטיה (מקרו ומיקרו) ובנוסף בוחנת כל הזמן את השווקים הבינלאומיים על מנת למצוא הזדמנויות השקעה איכותיות.

מבנה בית ההשקעות אי בי אי

תחת מטריית בית ההשקעות IBI יש כמה חברות בנות, כל חברה אחראית לתחום מרכזי שבו פעיל בית ההשקעות, אי בי אי בית השקעות משרת את הגופים והחברות הגדולים בישראל.

 שירותי בורסה והשקעות בישראל

פעילות ניהול השקעות מקיפה עבור גופים מוסדיים ופרטיים – שירותי מסחר במניות, אג"ח, נגזרים ומסחר בחו"ל. כולל הנפקת דו"חות מחקר ומגוון עצום של שירותים פיננסיים רלבנטיים לשוקי ההון.

אי בי אי אמבן ניהול השקעות

ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ומוסדיים, מנהלים כ-10 מיליארד ש"ח

אי בי אי קרנות נאמנות

ניהול 42 קרנות נאמנות בכל הקטגוריות הקיימות בשוק ההון בהיקף של כ-10 מיליארד ש"ח.

אי בי אי גמל

אי בי אי בית השקעות מנהל 15 קופות גמל, קרנות השלמות וקופות לפיצויים במגוון אפיקי השקעה ובהיקף כולל של כ-2 מיליארד ש"ח.

פועלים אי בי אי ניהול וחיתום

חברת החיתום וההנפקות של בית ההשקעות IBI, נוסדה ב-1993 כאשר בשנת 2002 רכש בנק הפועלים חלק גדול ממניות חברת החיתום ושמה שונה לפועלים אי בי אי חיתום. כיום בנק הפועלים מחזיק ב-20% מחברת החיתום ובעלת השליטה היא חברת אי בי אי עצמה. מדובר על אחת מחברות החיתום המרכזיות במשק ששירתה את הגופים הגדולים ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915