בנק אוצר החייל

בנק אוצר החיילבנק אוצר החייל הוא הבנק המסחרי השמיני בגודלו בישראל ומתפקד כיום כבנק מסחרי רגיל תחת קבוצת הבינלאומי. תחילה בנק אוצר החייל לא הוקם כבנק אלא מוסד כספי שבא לתת מענה פיננסי ללוחמי היישוב היהודי לפני קום המדינה ולמשרתי מערכת הביטחון לאחר קום המדינה.

בשנת 1972 קיבל רישיון להפוך לבנק ובשנת 1977 בנק הפועלים נכנס כשותף ובעלים של הבנק.
עם השנים הבנק הרחיב את פעילותו והפך מבנק שפעל רק עבור מגזר משרתי מערכת הביטחון לבנק מסחרי רגיל אך תמיד נשאר נאמן לסקטור מערכת הביטחון בתור השוק החזק של הבנק.

בנק הפועלים החזיק בשליטה בבנק אוצר החייל עד לשנת 2006 שבה מכר את גרעין השליטה לבנק הבינלאומי ב-708 מיליון ש"ח.

נתונים פיננסיים

 • בנק אוצר החייל אינו נסחר בבורסה לניירות ערך באופן עצמאי אלא הוא נכלל בקבוצת הבינלאומי שנסחרת נכון לתחילת שנת 2010 סביב שער 12.75 ש"ח למניה.
 • ההון העצמי של אוצר החייל הוא כ-830 מיליון ש"ח.
 • הרווח הנקי של הבנק בשלושת הרבעונים הראשונים של 2009 היה 55 מיליון ש"ח, לעומת רווח של 48.7 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה של 2008, גידול של 12.9%.
 • שיעור התשואה להון עד ספטמבר 2009 היה 9.21%, השיעור המקביל של 2008 עמד על 8.74%.
 • האשראי שנתן הבנק לציבור עד 30 לספטמבר 2009 הוא כ-940 מיליון ש"ח ופיקדונות הציבור בבנק הם 1.153 מיליארד ש"ח.

מבנה הבעלות של בנק אוצר החייל

כאמור, בשנת 2006 רכש הבנק הבינלאומי את גרעין השליטה בבנק אוצר החייל מידי בנק הפועלים ובכך הצטרף הבנק אל קבוצת הבינלאומי שמונה ארבעה בנקים קטנים בין יתר אחזקותיה. בעל השליטה בקבוצת הבינלאומי, ומכך גם בבנק אוצר החייל, הוא צדיק בינו אשר מחזיק בחברת פ.י.ב.י אחזקות (ובחברת פז) שהיא השולטת בבנק הבינלאומי. בעלי מניות נוספים בבנק הבינלאומי הם בנק דיסקונט (26.5%) והציבור (19.19%).לבנק אוצר החייל שלושה בעלי מניות, הבינלאומי וארגון "חבר" הם הראשיים, לציבור אין אחזקה בבנק כי הוא אינו נסחר בבורסה.

 • הבנק הבינלאומי מחזיק ב-68% מבנק אוצר החייל
 • "חבר" ארגון משרתי צבא קבע וגמלאי צה"ל מחזיק ב-24% מהבנק
 • עובדי התעשייה האווירית מחזיקים 8% ממניות הבנק

פעילות הבנק ומגזרים חזקיםכיצד מחושבת הריבית בניכיון שיקים בבנק

בנק אוצר החייל מספק את כל שירותי הבנקאות הרגילים כמו כל בנק מסחרי ומשרת לקוחות מכל הסוגים ולא רק ממערכת הביטחון. לבנק 47 סניפים בפריסה ארצית שחלקם בבסיסים צבאיים. המגזר החזק של אוצר החייל והשוק הגדול ביותר שלו הוא מגזר עובדי מערכת הביטחון שכוללת את קציני צה"ל ושאר העובדים של התעשייה הביטחונית. הבנק עובד במשותף עם צה"ל ומערכת הביטחון לגבי מגוון נושאים ועצם העובדה שארגון חבר של משרתי צבא הקבע הוא בעל מניות בבנק תורם לשיתוף פעולה זה.
כמו כן, הבנק פועל להגדלת נתח השוק שלו במגזר עורכי הדין ורואי החשבון.לבנק אוצר החייל אין אחזקות מהותיות נוספות כי הוא למעשה חברה בת של קבוצת הבינלאומי ונכלל בתיק האחזקות של הקבוצה.

הנהלת הבנק

הנהלת הבנק יושבת במגדלי איילון, רחוב מנחם בגין 11 רמת גן.מנכ"ל הבנק הוא ישראל טראו ויו"ר דירקטוריון הבנק הוא זאב גוטמן שמכהן גם כראש אגף ניהול פיננסי וניהול סיכונים בבנק הבינלאומי ששולט באוצר החייל.בעלי תפקידים נוספים:

 • נועם קוטאי: מנהל חטיבה קמעונאית
 • ברוך גרנות: מנהל חטיבה פיננסית
 • דורון כליף: מנהל חטיבה עסקית

לאתר הבית של בנק אוצר החייל לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915