בנק הפועלים

בנק הפועליםבנק הפועלים נוסד בשנת 1921 ע"י ארגוני העובדים הרשמיים של ישראל. במקור ייעוד הבנק היה לשרת את פועלי ישראל ולפתח את תחום העבודה בארץ. עם השנים הבנק צמח ונהיה בין המרכזיים בשוק. בשנת 1983, בעקבות משבר הבנקים, הולאם בנק הפועלים ובעלת השליטה בו הייתה המדינה. ב-1996 המדינה מכרה את גרעין השליטה לקבוצת אריסון-דנקנר שמחזיקה בו עד היום.

 בנק הפועלים הוא הבנק המסחרי השני בגודלו בישראל, הוא פועל בכל תחומי הבנקאות, בעיקר באמצעות החטיבות העסקית והקמעונאית. הבנק עוסק ישירות או דרך חברות קשורות במגוון תחומים פיננסיים אחרים כמו כרטיסי אשראי, ניהול השקעות ונאמנויות, הנפקות ועוד רבים אחרים. לבנק כ-10,000 עובדים.

מידע על שירותי הבנק:

משכנתאות של בנק הפועלים

תכניות חיסכון של בנק הפועלים

פקדונות של בנק הפועלים

נתונים פיננסיים

 • שווי השוק של בנק הפועלים הוא 22,100 מיליארד ₪ ומניית הבנק נסחרת בבורסה בת"א.
 • כמובן שהמנייה נכללת במדד ת"א-25, משקלה במדד הוא 9.50% מה שמעיד על גודלו של הבנק, במדד ת"א-100 המשקל הוא 7.04%.
 • ההון העצמי של הבנק הוא כ-20 מיליארד ₪ והרווח הנקי לשנת 2009 צפוי להיות בסביבות 1.3 מיליארד ₪, לעומת 2008 אותה סיים הבנק בהפסד של 895 מיליון ₪.
 • התשואה על ההון של הבנק ב-2009 עומדת על כ-6%, לעומת 2008 שבה הייתה התשואה שלילית, כ–4%
 • היקף האשראי לציבור שהבנק הנפיק הוא 215 מיליארד ₪ נכון לשנת 2009, כאשר פיקדונות הציבור בבנק עומדים על 225 מיליארד ₪.

 בעלי שליטה ועניין

בעלת השליטה בבנק היא "אריסון אחזקות" שבבעלות שרי אריסון שמחזיקה ב-20% מהבנק, בעלי עניין נוספים הם "תעשיות מלח" של משפחת דנקנר שמחזיקה ב-5.75% ובית ההשקעות אקסלנס שמחזיק ב-3.05% מהבנק.סה"כ בעלי העניין מחזיקים ב-28.75% מהבנק, גופים מוסדיים מחזיקים 2.3% ואת שאר 68.95% מחזיק הציבור.

 פעילויות ואחזקות עיקריות

מרבית הפעילות הבנקאית של בנק הפועלים מתבצעת באמצעות שתי החטיבות הראשיות שלו. העסקית, לחברות ועסקים גדולים הממוקמת בהנהלה הראשית של הבנק וב-8 מרכזים ארציים. והקמעונאית, למגזר הפרטי אשר פרוסה בכל 252 סניפי הבנק ובין שאר שירותי הבנקאות כוללת גם את תחום המשכנתאות.הבנק פעיל גם בחו"ל באמצעות סניפים בינ"ל או חברות בנות שנמצאות בחו"ל. לקבוצת הבנק פעילויות ואחזקות נוספות שלא קשורות ישירות לשירותי בנקאות באמצעות חברות בנות. העיקריות שבאחזקות אלו הן:

פתיחת עסק

 • אחזקת 100% מתשלובת "ישראכרט" המספקת פתרונות כרטיסי אשראי שונים.
 • קבוצת הפועלים מחזיקה כ-10% מחברת "כלל ביטוח" המספקת שירותי ביטוח כלליים.
 • "פעילים" – חברת השקעות. חברה זו שנמצאת בבעלות מלאה של קבוצת הפועלים מספקת שירותי ניהול השקעות ללקוחות פרטיים ולגופים מוסדיים או עסקיים.
 • קבוצת "פועלים שוקי הון" – קבוצת חברות זו היא למעשה בנק ההשקעות של בנק הפועלים הפועל משנת 1990. קבוצת "פועלים שוקי הון" מספקת שירותי הנפקות ציבוריות בישראל ובחו"ל, מיזוגים ורכישות, מחקר שוק, פתרונות מימון שונים ועוד מגוון רחב של שירותים ופתרונות. הקבוצה מחזיקה ב-19.97% מבית ההשקעות IBI.

הנהלה

משרדי ההנהלה הראשית נמצאים ברחוב יהודה הלוי 63 בת"א. מנכ"ל הבנק הוא ציון קינן שהחליף ב-2009 את צבי זיו שהתפטר מתפקידו. יו"ר דירקטוריון הבנק הוא יאיר סרוסי שהחליף את דני דנקנר ב-2009 בעקבות דרישת בנק ישראל. נושאי תפקידים מרכזיים בהנהלה הם:

 • לילך אשר-טופליסקי:  מכהנת כמשנה למנכ"ל וראש החטיבה הקמעונאית.
 • שמעוון גל: מכהן כמשנה למנכ"ל וראש החטיבה העסקית.
 • חנה פרי-זן: היא הממונה על חטיבת נכסי לקוחות.
 • דן אלכסנדר-קולר: הוא הממונה על ניהול הסיכונים בבנק.

לאתר הבית של בנק הפועלים לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915