בנק ירושלים משכנתאות

בנק ירושלים משכנתאותבנק ירושלים הוא בנק קטן ומתמחה, מדובר על הבנק העשירי בגודלו בישראל, הפעילות המובילה והחזקה ביותר של הבנק היא פעילות המשכנתאות. בנק ירושלים משווק את עצמו כבנק להחלטות חשובות, כמו לקיחת משכנתא, הלוואות שונות, ארגון חסכונות לטווח ארוך והשקעות בשוק ההון.

בנק ירושלים מתרכז בעיקר בפעילות המשכנתאות מול המגזר הפרטי בישראל, גודלו של הבנק אינו מהווה מכשול או בעיה כלל וכלל לגבי מגוון השירותים הבנקאיים שהוא מספק, לבנק אין מטרות צמיחה גדולות באופן מוצהר והוא מתגאה במתן שירות אישי, מקצועי בתחומו ואיכותי ביותר דווקא בזכות גודלו.

בנק ירושלים מעסיק כ-350 עובדים ב-16 סניפים, כמובן שלא בפריסה ארצית רחבה מפאת כמות הסניפים הקטנה אך במיקומים אסטרטגיים וגדולים הבנק מחזיק סניף, הסניפים פזורים מבאר שבע ועד קרית מוצקין. הנהלת הבנק נמצאת באופן טבעי בירושלים ובשונה משאר הבנקים והחברות הגדולות בישראל שנמצאות באזור תל אביב. מנכ"ל בנק ירושלים הוא אורי פז והיו"ר הוא יונתן עירוני. בעלי השליטה ומקימי הבנק היא משפחת שובל מירושלים, כיום עומד בראש הקבוצה מר זלמן שובל שבעברו כיהן כשגריר ישראל בארצות הברית, הבנק הוא חברה ציבורית שנסחרת בבורסה אך את מרבית המניות מחזיקה משפחת שובל והיקפי המסחר במניה הם מן הסתם קטנים יחסית.

מעבר לשוק המשכנתאות, שהוא כאמור השוק החזק ביותר של בנק ירושלים, הבנק עוסק בשירותי בנקאות רגילים מסחר בשוק ההון וניהול חשבונות לתושבי חוץ שמתגוררים בישראל (למשל דיפלומטים ונציגי חברות).

אפשרויות המשכנתא של בנק ירושלים

בנק ירושלים – משכנתאות משרת את לקוחות כל הבנקים במתן הלוואות משכנתא לרכישת נכסים למגורים, הבנק מציע מגוון מסלולים אפשריים לכל לקוח, בהתאמה אישית של רצונות ומצב הלווה. המסלולים הנפוצים שקיימים במסגרת השירות של בנק ירושלים – משכנתאות הם:

  • הלוואת משכנתא בריבית משתנה וצמודה למדד: הריבית על המשכנתא (עלות ההלוואה) נקבעת לפי עוגן ריבית כלשהו, למשל ריביות מיוחדות שבנק ישראל מפרסם, כאשר שינוי הריבית נעשה בתחנות זמן שנקבעות מראש. המשכנתא מוצמדת למדד המחירים לצרכן כדי לשמור על ערך הכסף. מסלול עם יחסית יותר סיכון אך ללא עמלות פירעון מוקדם גבוהות.
  • משכנתא בריבית קבועה וצמודה למדד: מסלול זה מציע ריבית קבועה שאינה משתנה לאורך שנות החזר המשכנתא. קרן ההלוואה מוצמדת למדד המחירים לצרכן כדי לשמור על ערך הכסף ועל רווחי הבנק. מסלול בטוח ויציב יותר ומתאים יותר לתקופות של ריבית נמוכה.
  • משכנתא ריבית פריים: מדובר על משכנתא בריבית משתנה אך ללא הצמדה למדד המחירים לצרכן. הריבית נקבעת לפי ריבית הפריים בתוספת או הפחתה כלשהי מריבית זו, ריבית הפריים היא תמיד אחוז מסוים מעל ריבית בנק ישראל הרגילה – בשנת 2010 מדובר על ריבית בנק ישראל + 1.5%.
  • משכנתא צמודת מט"ח: ניתן להצמיד את ערך המשכנתא לשער הדולר או היורו. הכל מנוהל בשקלים אך ההצמדה היא לשער יציג, הריבית במסלול זה היא ריבית הליבור שמתפרסמת בלונדון ומשקפת ממוצע ריביות של בנקים בינלאומיים גדולים.

בנק ירושלים – משכנתאות מציע כמובן שילוב של המסלולים השונים ליצירת תמהיל בטוח ומגוון יותר של מסלולי ריבית, אפשרויות החזר וכדומה. בנק ירושלים מציע משכנתאות גם ללקוחות פרטיים וגם לזכאי משרד השיכון. כמו כן, בנק ירושלים מחזיק כחברת בת גם חברת ביטוח שמציעה ללקוחות שלוקחים משכנתא בבנק גם פוליסת ביטוח משכנתא ישירות דרך הבנק. בנק ירושלים – משכנתאות מתמחה בשוק ספציפי זה ושואף לספק שירות אישי ויעיל מאוד, מומלץ לבחון את הצעת הבנק בנוסף לבנקים הגדולים.

לחץ כאן לצפייה באתר בנק ירושלים.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.