בנק משכן – הפועלים משכנתאות

בנק משכן - הפועלים למשכנתאותמשכן – פועלים משכנתאות הוא זרוע המשכנתאות של בנק הפועלים והבנק מרכז את כל פעילות המשכנתאות עבור קבוצת הפועלים. משכן למשכנתאות פועל בתוך קבוצת בנק לאומי כחלק אינטגרלי מבנק הפועלים ולא כחברה בת או יחידה עצמאית. פעילות המשכנתאות נעשית ברובה במסגרת החטיבה בקמעונאית עקב העובדה שתחום המשכנתאות רלבנטי כבור משקי בית מהמגזר הפרטי.

נתונים פיננסים לגבי משכן – פועלים משכנתאות

 בנק הפועלים הוא הבנק המסחרי השני בגודלו בישראל ומחזיק כ-10,000. עיקר פעילויות הבנק נעשות על ידי שתי החטיבות העיקריות שלו, העסקית והקמעונאית

פעילות המשכנתאות של פעולים באמצעות משכן אינה נסחרת בבורסה כמניה נפרדת אלא היא חלק מבנק הפועלים שמנייתו נסחרת נכון לינואר 2010 סביב שער של 15.5 ש"ח למניה.

  • שיעור הפיגורים בהחזרי הלוואות המשכנתא בקרב לקוחות פועלים משכנתאות עמד בשנת 2009 על 0.72% בהשוואה לנתוני שאר הבנקים שעמדו בסביבות 1.10%.

בעלי שליטה במשכן – פועלים משכנתאות

כאמור, משכן – פועלים משכנתאות אינו חברה בת או בנק נפרד מבנק הפועלים ולכן אין לו מבנה בעלות שונה, כל פעילות המשכנתאות מבוצעות ומוחזקות על ידי בנק הפועלים. בעלת השליטה בבנק הפועלים היא חברת אריסון אחזקות של משפחת אריסון שמחזיקה באופן כולל 26% ממניות הבנק – 20% ישירות וכ-6% נוספים באמצעות חברת תעשיות מלח שגם שייכת לקבוצת אריסון. בעלת השליטה מוגדרת בגברת שרי אריסון.בעל עניין נוסף היא קבוצת דלק של יצחק תשובה שמחזיקה כ-5.5% באמצעות בית ההשקעות אקסלנס וחברת הביטוח הפניקס.
הציבור מחזיק בכ-69% ממניות בנק הפועלים.

פעילות המשכנתאות של משכן – פועלים משכנתאות

הבנק מציע את מגוון מסלולי המשכנתאות הנפוצים בישראל ללקוחותיו וכמובן גם ללקוחות של בנקים אחרים שזכאים לקבלת משכנתא. הבנק מחזיק מערך ייעוץ משכנתאות ומספק מגוון כלים לעריכת חישובי מסלולים וכדאיות שונים. משכן – פועלים משכנתאות פועל בתוך מסגרות הסניפים הרגילים של בנק הפועלים ומערך ייעוץ המשכנתאות קיים ב-101 מסניפי הפועלים ברחבי הארץ. משכן – פועלים משכנתאות מציע כמה מוצרים ושירותים בתחום המשכנתאות מעבר למסלולי ההצמדה והריבית הרגילים, שאמורים לעזור ללקוח ולגוון את אפשרויות הבחירה שלו. חלק משירותים אלו הם:

  • למשפחות אשר לקחו משכנתא ונולד להם ילד, מוצעת אפשרות לקבלת "חופשת לידה" מהחזרי המשכנתא לשלושה חודשים.
  • שירותי שליחויות לזירוז קבלת מסמכים משפטיים ופרוצדורות לגבי המשכנתא.
  • פועלים משכנתאות מציע למקבלי משכנתא לבחור חודש אחד בשנה בו לא ישלמו החזר – "חודש חופש בשנה".
  • לווים אשר זכאים על פי פרמטרים בנקאיים שונים יכולים לקבל הטבות ומסלולים מועדפים בהלוואת המשכנתא.

משכן – פועלים משכנתאות מפרסם מדד חודשי על מצב רוכשי הדירות שמספק נתונים לגבי כושר הקנייה של רוכשי דירות, עלייה במדד משמעות שיפור במצב הלווים רוכשי הדירות וירידה משמעה הרעה במצבם. המדד נותן כלי למדוד את היכולת הממוצעת של לווה משכנתא לעמוד בהחזרי ההלוואה הקבועים וישנם 4 פקטורים משוקללים בתוך המדד, מחירי הדירות, שכר ממוצע במשק, הריבית על המשכנתאות ושיעור האבטלה במשק.

הנהלת משכן – פועלים משכנתאות

משרדי ההנהלה הראשיים של בנק הפועלים וגם של פעילות המשכנתאות נמצאים ברחוב יהודה הלוי 63 בתל אביב. מנכ"ל הפועלים הוא ציון קינן שהחליף את צבי זיו שהתפטר מתפקידו ביולי 2009. יו"ר דירקטוריון הבנק הוא יאיר סרוסי שהחליף את דני דנקנר בעקבות דרישת בנק ישראל גם כן בשנת 2009. לילך אשר-טופליסקי:  מכהנת כמשנה למנכ"ל וראש החטיבה הקמעונאית שממונה על פעילות המשכנתאות.

לאתר הבית של בנק הפועלים – בנק משכן לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915