בנק HSBC ישראל

בנק HSBC ישראלקבוצת HSBC אחזקות היא אחת הקבוצות הפיננסיות הגדולות בעולם, אם לא הגדולה שבהן, מבחינת שווי נכסים הקבוצה שניה רק לקבוצת סיטי בנק. הבנק נחשב באופן רשמי בריטי ומשרדיו הראשיים נמצאו מאז שנות התשעים של המאה הקודמת במרכז העסקים של לונדון, לאחרונה הועברו מוקדי הנהלה רבים להונג קונג כי עיקר הצמיחה של הבנק בשנים הבאות צפויה להגיע מכיוון אסיה.

בנק HSBC מספק מגוון שירותי בנקאות לשוק הפרטי, העסקי וכן לממשלות בעשרות מדינות בכל רחבי העולם. גם בישראל יש לבנק נציגות שמספקת שירותי בנקאות פרטיים ובנקאות עסקית במגוון תחומים.

ההיסטוריה של בנק HSBC

הבנק נוסד בשנת 1865 בהונג קונג על ידי אזרח סקוטי בשם תומס סאת'רלנד, החברה שממנה נוסד הבנק הייתה תאגיד הבנקאות של הונג קונג ושנגחאי, ושם הקבוצה כיום הוא פשוט ראשי התיבות של שם זה באנגלית. ייעודו המקורי של הבנק היה מתן שירותי בנקאות ופיננסים לשוק ההולך וגדל של מסחר בין אסיה לאירופה ובעיקר מסין.

ענק פיננסי עולמיבניין

קבוצת HSBC מעסיקה מעל 300,000 עובדים שפעילים בכ-7,000 משרדים ב-87 מדינות. לאורך השנים מאז הקמת הבנק באסיה, הנהלתו עברה ללונדון בשנת 1991 והבנק הראה שיעורי צמיחה מרשימים לאורך כל ההיסטוריה שלו. לבנק רישומים בכמה בורסות ביניהן לונדון, ניו יורק, הונג קונג, פריס וברמודה, המסחר העיקרי במניות הבנק נעשה דווקא בבורסת ניו יורק ולא בלונדון. מרבית הפעילות והרווחים של HSBC מגיעים מפעילות בנקאית ופיננסית מחוץ לממלכה הבריטית ובעיקר מאסיה ושתי יבשות אמריקה, לכן הבנק נסחר בניו יורק ומציג את תוצאותיו במטבע האמריקני ולא בליש"ט.

במשבר הכלכלי האחרון של שנת 2008 בנק HSBC נפגע, אך ממש לא בצורה משמעותית לעומת בנקים גדולים אחרים בעולם, עובדה זו מראה על ניהול טוב של כספי הבנק ועל חשיפה טובה לשווקים מתפתחים באסיה, אמריקה ואפריקה שפחות נפגעו מהמשבר שיצא מארה"ב.

פעילות בנק HSBC בישראל

הבנק פתח סניף ישראלי בשנת 2001, כמה שנים לאחר כניסת בנקים זרים אחרים לפעילות בשוק המקומי (סיטי בנק למשל). הנהלת בנק HSBC ישראל נמצאת כמובן בתל אביב, בבניין משה שבשדרות רוטשילד, מנכ"ל השלוחה הישראלית של HSBC הוא יהודה לוי. הסניף הישראלי של הבנק מציע מגוון שירותי ומוצרי בנקאות למגזר העסקי והפרטי בישראל, חלק ממוצרים ושירותים אלו הם:

  • מימון תאגידים ופרויקטים גדולים בתחומים שונים כמו תשתיות, נדל"ן, תעשייה, פיננסים וכדומה.
  • שירותי ייעוץ לתחום המיזוגים והרכישות של חברות ישראליות בשוק המקומי ובחו"ל.עתירה לבגץ
  • שירותי חיתום וייעוץ לקראת הנפקות של חברות ישראליות בבורסות בחו"ל ובישראל.
  • הענקת אשראי והלוואות לגופים עסקיים שונים.
  • פעילות השקעה במט"ח.
  • שירותי מסחר מגוונים.
  • שירותי ניהול תשלומים ומזומנים.
  • ניהול השקעות לגופים עסקיים.
  • שירותי בנקאות פרטית ללקוחות אמידים, ניהול השקעות מקצועי ואישי בישראל ובחו"ל.

בנק HSBC ישראל הוא חבר רשום בבורסה לניירות ערך בתל אביב, הסניף הישראלי מבצע פעולות רבות באמצעות מערכות ממוחשבות ומציע מגוון שירותים מתקדמים ללקוחותיו. היקף העסקים והלקוחות של HSBC בישראל כולל את החברות הגדולות במשק, גם סניפים של חברות בינלאומיות גדולות. החוזק והניסיון של בנק HSBC בשווקים העולמיים, יחד עם צוות מקומי מקצועי ביותר, מאפשר לבנק לספק שירותים ברמה הגבוהה ביותר בכל מקום בו לקוחותיו פועלים. הבנק לא מספק מן הסתם שירותי בנקאות לכל לקוח ומבחינת בנקאות פרטית רק לקוחות בעלי ממון יכולים לקבל את שירותי הבנק.

לחץ כאן כדי לצפות באתר בנק HSBC

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.