גילעד גמלאות לעובדים דתיים

גילעד גמלאות לעובדים דתייםקרן הפנסיה הותיקה גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ היא קרן שנוסדה בשנת 1959 על מנת לספק פיתרון פנסיוני לעובדי המגזר הדתי שעבדו עבור מעסיקים גדולים ומרכזיים במשק הישראלי.

קרן גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ היא כאמור קרן פנסיה ותיקה וככזו היא סגורה להצטרפות עמיתים חדשים בעקבות הרפורמה בקרנות הותיקות משנת 1995. הקרן ממשיכה לשרת עמיתים שהיו חברים בה לפני סגירתה למצטרפים חדשים, העמיתים רשאים להמשיך להפריש גמולים אל קרן הפנסיה.

קרן גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ היא קרן מסוג קרן פנסיה מקיפה ותיקה ומעניקה לעמיתיה כיסוי ביטוחי למקרי נכות ומוות וכמובן קצבת פרישה על פי הפרשותיהם לחיסכון בהגיעם לגיל זקנה או פרישה.

קרן ותיקה מאוזנת אקטואריתניכיון שיקים בבנק

מתוך סך כל קרנות הפנסיה הותיקות שפעלו בישראל לאורך השנים ושהעניקו וממשיכות להעניק לעמיתיהן תנאים טובים בגיל הפרישה ניתן לחלק את הקרנות לשתי קטגוריות:

  • קרנות ותיקות גירעוניות
  • קרנות ותיקות מאוזנות אקטוארית

קרנות ותיקות גירעוניות אולצו במסגרת הרפורמה של הקרנות הותיקות להעלות את דמי הגמולים שהן גובות מעמיתיהן ומהמעסיקים בלפחות 3% לשנה וכמו כן נקבעו דמי ניהול גבוהים יותר ומינימאליים של 1.75% מהכספים הצבורים בקרנות אלו ומונה גוף ניהול מיוחד עבור כל הקרנות האלו תחת משרד האוצר, ואילו הקרנות שהציגו איזון אקטוארי, כמו קרן גילעד הותיקה, היו פטורות מהוראות אלו של הרפורמה ולמעשה המשיכו את התנהלותן כרגיל ללא קבלת עמיתים חדשים.

גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ היא בין הקרנות הותיקות הבודדות ששמרה מיד, לאורך כל שנות פעילותה, על איזון אקטוארי שגם מראה על ניהול נכון של הקרן ושל כספי העמיתים וגם מאפשר חוסן כלכלי טוב להענקת כל הכיסויים והתשלומים הרלבנטיים לעמיתי הקרן. בעקבות אותו איזון אקטוארי שהציגה גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ משרד האוצר מעניק לה פיצוי קבוע לתשואת הקרן בשיעור של 1.57%, בנוסף, אחוז ההשקעה באג"ח ממשלתיות מיועדות לקרנות פנסיה יורד בהדרגה אל 30% כמו בקרנות החדשות.

נתונים של גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ

 קרן הפנסיה הותיקה מנהלת כיום כ-7 מיליארד שקלים, בשנת 2009 הקרן הציגה תשואה ריאלית של 11.77%.
רוב נכסי קרן גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ הן אג"ח ממשלתיות וקונצרניות, עם מעל 40% אג"ח ממשלתיות מיועדות שמבטיחות תשואה יפה. לקרן הפנסיה הותיקה גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ 14,000 עמיתים, שחלקם פעילים וחלקם מוקפאים.

הקרן עובדת עם 400 מעסיקים שממשיכים להפריש דמי גמולים עבור מועסקיהם לטובת חיסכון בקרן. יו"ר גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ הוא הח"כ לשעבר שאול יהלום והמנכ"ל הוא יואב ערמוני. הנהלת הקרן יושבת ברמת גן. במסגרת גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ חוסכים עובדים של גופים מובילים במשק, ולא רק כאלו שמזוהים עם המגזר הדתי, ביניהם: אוניברסיטת בר אילן, בנק מזרחי טפחות, פלאפון, מוטורולה, קבוצת אמונה, מכללות שונות וקיבוצים דתיים.

חברת גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ מפעילה גם קרן משלימה, קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד שמנוהלות ברובן ע"י חברת הראל ניהול קרנות פנסיה שרכשה ומיזגה חלק מהקרנות לתוך פעילותה.

לחץ כאן לצפייה באתר חברת גילעד גמלאות לעובדים דתיים בע"מ.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915