דיסקונט למשכנתאות

דיסקונט למשכנתאותבנק דיסקונט למשכנתאות הוא זרוע המשכנתאות של בנק דיסקונט השלישי בגודלו במערכת הבנקאית בישראל. הבנק מספק הרבה מאוד הלוואות משכנתא בשוק ומדי שנה מגדיל את כוחו, בעיקר בזכות מיזוג בשנת 2008 עם בנק דיסקונט שהוא חברת האם של דיסקונט למשכנתאות ומסעות שיווק גדולים ומוצלחים.

דיסקונט למשכנתאות נוסד למעשה כבר בשנת 1959 על ידי קבוצה של משקיעים מחו"ל, בזמנו הבנק היה חברה ציבורית ונסחר בבורסת תל אביב בנפרד וללא קשר לבנק דיסקונט הגדול יותר. זה היה המצב עד שנת 2007, בה בנק דיסקונט רכש את כל המניות של הבנק מידי הגורמים השונים שהחזיקו בהן, הבנק נמחק ממסחר בבורסה והפך להיות חברת בת בבעלות מלאה של בנק דיסקונט. כאמור, בשנת 2008 מוזגה כל פעילות המשכנתאות אל בנק דיסקונט ובכך היקף האשראי שניתן לציבור גדלו משמעותית.

מבנה פעילות – בעיקר בסניפי דיסקונט

בעקבות המיזוג של דיסקונט למשכנתאות אל תוך חברת האם שלו מרבית הפעילות מתנהלת באופן טבעי מתוך סניפי דיסקונט הרגילים בכל הארץ. לפעילות המשכנתאות 75 נקודות מכירה בפריסה ארצית, כאשר הבנק עדיין מפעיל 4 סניפים עצמאיים וייעודיים למשכנתאות באזורים אסטרטגיים.

בנק המשכנתאות שייך לקבוצת דיסקונט ופועל תחתיה אך עדיין מדובר על חברה נפרדת מבחינת ניהול ועובדים, דיסקונט למשכנתאות מפעיל 5 מחלקות עיקריות שהן: אשראי, ניהול סיכונים, ייעוץ משפטי, חשבות, טכנולוגיות ותפעול.

מנכ"ל הבנק היא אתי לנגרמן שהחליפה לקראת אמצע שנת 2010 את ישראל דוד שקודם בתוך קבוצת דיסקונט לכהן כמנכ"ל חברת האשראי כאל שנמצאת אך היא בבעלות בנק דיסקונט, ישראל דוד נשאר בתפקיד יו"ר הבנק. לבנק דיסקונט למשכנתאות 400 עובדים ישירים שפועלים מבחינה ייעודית בשוק המשכנתאות הישראלי.

בעלי השליטה בקבוצת דיסקונט ולכן גם בבנק דיסקונט למשכנתאות הם קבוצת משקיעים אמריקאית-יהודית של משפחות ברונפמן ושראן, מדינת ישראל גם מחזיקה במניות דיסקונט אך היא מוכרת את אחזקותיה בהדרגה וכמובן שהציבור מחזיק מניות דרך מסחר בבורסה.

פעילות משכנתאות של הבנק

כמובן שפעילותו הבלעדית כמעט של דיסקונט למשכנתאות היא מתן הלוואות לרכישת נכסים למגורים, במסגרת שוק הדיור הגדול והסוער של ישראל הבנק מחזיק בנתח שוק של כ-15% שהם מעל 60,000 לקוחות פעילים ומתן הלוואות בהיקף של כ-4 מיליארד שקל בשנה.

את פעילות המשכנתאות של הבנק ניתן לחלק לקטגוריות הבאות:

  • הלוואות משכנתא לרכישת דירה או בניית בית – עיקר הפעילות.
  • הלוואות למטרות שונות ולאו דווקא למגורים, ההלוואה ניתנת על בסיס משכון נכס קיים בבעלות הלווה.
  • משכנתאות לרכישת נכסי נדל"ן מניב כמו משרדים, מבני תעשייה, מסחר ושימוש עצמי.
  • התמחות בהלוואות לקבוצות רכישה של יחידים – התארגנות של קבוצה לרכישת מתחם מגורים קיים או עתידי.
  • התמחות במתן משכנתאות לתושבי חוץ שמעוניינים לרכוש נכס בישראל, בעיקר תושבי ארה"ב, בריטניה וצרפת.

מגוון מסלולי משכנתא ללקוחות

קרן

דיסקונט למשכנתאות מציע במסגרת השירות שלו מגוון רחב של אפשרויות ומסלולי משכנתא, החל ממסלולים בלעדיים ועד מסלולים משולבים שיוצרים תמהיל משכנתא. הבנק מציע משכנתאות בריביות משתנות צמודות למדד המחירים לצרכן, ריבית קבועה, משכנתא בריבית פריים, משכנתא צמודת מט"ח וריבית ליבור ומסלול חדשני של משכנתא מסובסדת שמטרתה להקל על הלווים.

שינויים ומאמצים להגדלת נתח השוק

בשנים האחרונות דיסקונט למשכנתאות נוקט באסטרטגיות מוצלחות של הגדלת היקף פעילותו בשוק המשכנתאות, הבנק מנהל מסעות פרסום גדולים ומוצלחים מאוד, מגביר את פעילותו בקרב המגזר העסקי, מוציא לשוק מסלולי משכנתא חדשים ומשפר את השירות במגוון דרכים, פעילויות שמחזקות את מעמד דיסקונט למשכנתאות בשוק.

לאתר הבית של בנק דיסקונט למשכנתאות – לחצו כאן

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915