דש אקונומיסט תגמולים

דש אקונומיסט תגמוליםבית ההשקעות דש ניירות ערך והשקעות הוא חלק מקבוצת דש איפקס הולדינגס הבורסאית ושבשליטת חברת ברם של האחים ברקת ויובל רכבי. הקבוצה היא אחת החזקות בשוק הפיננסי הישראלי ומנהלת מעל 40 מיליארד ש"ח הקרנות נאמנות, קופות גמל והשתלמות, קרנות פנסיה, ניהול תיקים אישי ומציעה עוד מגוון רחב של שירותים פיננסיים לשוק ההון ולמשקיעים מוסדיים ופרטיים.

קופת גמל בתשואה גבוהה

דש אקונומיסט תגמולים היא אחת מקופות הגמל לתגמולים (לגיל פרישה) המוצלחות של בית ההשקעות, קופת דש אקונומיסט תגמולים שהוקמה בשנת 2003 היא במסלול השקעות כללי שמאפשר חשיפה למגוון אפיקי השקעה ברמות סיכון שונות, תוך שמירה על רמת סיכון כללית סולידית ונמוכה אך עדיין הקופה הצליחה להשיג תשואות גבוהות במיוחד בהשוואה ליתר השוק.

תיק נכסים ודמי ניהול של דש אקונומיסט תגמולים

נכון לחודש יולי 2010 יתרת הנכסים של דש אקונומיסט תגמולים הייתה כ-842 מיליון ש"ח. דמי הניהול בקופת הגמל דש אקונומיסט תגמולים נחשבים נמוכים יחסית עבור רוב החברים בקופה ולכן חברת דש ניירות ערך והשקעות מציעה הנחות בדמי ניהול רק ללקוחות ספציפיים ותחת חוזים אישיים או עבור מעסיק גדול שמביא עימו חברים רבים שמפרישים לחיסכון בקופה.

דמי הניהול המקסימאליים של דש אקונומיסט תגמולים הם 1.85% מכספים הצבורים בקופה אך דמי הניהול הממוצעים שנגבו מחברי דש אקונומיסט תגמולים לשנת 2009 היו 1.35% בלבד.

תיק הנכסים של קופת הגמל דש אקונומיסט תגמולים נשען בעיקר על שלושה אפיקי השקעה מרכזיים ומקובלים בתחום: אג"ח ממשלתיות (31.88%), מניות וניירות ערך סחירים אחרים (30.12%) ואג"ח קונצרניות (25.12%). בנוסף תיק הנכסים של דש אקונומיסט תגמולים כולל מזומנים, הלוואות לחברים בקופה והשקעות אחרות.

תשואות שהציגה דש אקונומיסט תגמוליםתשואה

כאמור, דש אקונומיסט תגמולים מאופיינת בקופה בעלת ביצועים טובים מאוד מבחינת תשואות, גם באופן עצמאי וגם בבחינה מול יתר קופות הגמל הדומות לה.
•    בשנים 2006-2009 הציגה דש אקונומיסט תגמולים תשואה שנתית ממוצעת של 13.84%.
•    התשואה מינואר ועד יולי 2010 היא 3.23% והשנתית המצטברת 28.42%.
•    דש אקונומיסט תגמולים נמצאת במקום השלישי מבחינת תשואות בחמש השנים האחרונות (13.21%)

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.