הארנק הסלולרי

הארנק הסלולריחזון התשלום באמצעות הטלפון הסלולרי הופך במהרה למציאות. מצב שבו נגיע לחנות מסוימת, נבחר מוצרים, נעביר את הטלפון החכם שלנו על גבי מתקן מיוחד ובכך נסיים את כל עניין התשלום והקנייה הוא למעשה אפשרי ונמצא בפיתוח תמידי של הטכנולוגיה. ענקית האינטרנט והטכנולוגיה גוגל היא אחד הגורמים המובילים בתחום החדשני והמבטיח של ארנק סלולרי, בסוף מאי 2011 הארנק הסלולרי של גוגל הושק רשמית.

הטכנולוגיה הבסיסית של ארנק סלולרי פועלת כבר כמה שנים ביפן ויש גופים נוספים בעולם שמפתחים טכנולוגיות דומות, אך גוגל היא הראשונה שהשיקה שירות ארנק סלולרי בארה"ב.

איך עובד הארנק הסלולרי של גוגלאייפון

הארנק הסלולרי של גוגל יפעל כמובן על בסיס מערכת ההפעלה הסלולרית של החברה, האנדרואיד, כמו כן, על מנת להשתמש בשירות טכנולוגי חדיש זה יש צורך שבטלפון החכם יהיה שבב NFC שמאפשר העברת נתונים מהירה על בסיס קירבה למתקן קריאה מיוחד. יתכן ששירות הארנק הסלולרי של גוגל יפעל גם עם אפליקציה על בסיס תקשורת סלולרית רגילה ונתונים שיועברו לקורא הטלפונים בחנויות שיקבלו אמצעי תשלום זה.

המנגנון הוא על פניו פשוט, הלקוח מגיע לקופה שמצוידת בטכנולוגיה מתאימה לקבלת תשלומים סלולריים, מעביר את הטלפון בקרבה למתקן המיוחד ופרטי התשלום מועברים ישירות לחנות מפרטי כרטיס האשראי של המשתמש. התקשורת בין הטלפון לבין קופת התשלום יהיה כמובן מאובטח לחלוטין.

שיתוף פעולה עם ענקים פיננסיים נוספים

פרט חשוב מאוד לגבי הארנק הסלולרי של גוגל הוא שיתופי הפעולה שהחברה מציעה עם השירות. גוגל היא חברת אינטרנט וטכנולוגיה ואינה חברה פיננסית, לכן על מנת להצליח להחדיר את הארנק הסלולרי שלה לכמות גדולה של חנויות ולקוחות היא חייבת גורמים פיננסיים שיסייעו לה. לשירות הארנק הסלולרי של גוגל שותפים אם כך ענק הבנקאות סיטי בנק וענקית האשראי מאסטרקארד, השילוב בין בנק ענק וחברת אשראי מובילה מאפשר לשירות של גוגל להיות מיושם במיליוני חנויות שמקבלות כרטיסי אשראי של מאסטרקארד ועם מיליוני לקוחות פוטנציאליים ברחבי ארה"ב, הן של הבנק והן של חברת האשראי.

המטרה של הארנק הסלולרי של גוגל היא לצרף עוד בנקים מובילים וחברות אשראי לתמיכה בשירות. חברת האשראי ויזה, הגדולה בעולם, עובדת אף היא על פיתרון של ארנק סלולרי אך לא מן הנמנע שגם היא תשתף פעולה עם הארנק הסלולרי של גוגל בזמן זה או אחר.

שלב נוסף במהפכה של גוגל

הארנק הסלולרי של גוגל הוא שלב נוסף וחשוב במהפכה שהחברה מבצעת הלכה למעשה בעולם כבר כמה שנים. בתחום הסלולר גוגל מבקשת להפוך את הטלפון

גוגל

החכם לשימושי אפילו יותר מהיום ולגרום לכך שיחליף בפועל אמצעים רבים, החל ממצלמה, יומן ומכשיר ניווט כפי שקיים כיום ועד כרטיסי אשראי וכן הלאה. הסיבות להשקת שירות כמו הארנק הסלולרי של גוגל רבות, מאיסוף עוד מידע על משתמשים למטרות פרסום מפולח יותר וכמובן עד רווח מביצוע עסקאות אשראי בעזרת הארנק הסלולרי.

על מנת ממש להרוויח כספים בצורה משמעותית מהעמלות על תשלומים סלולריים גוגל תצטרך להפוך לחברת אשראי ופיננסים, מהלך עתידי אפשרי אך לא כעת כפי שניתן להסיק מהקשר עם הבנקים וחברות האשראי.

עם השקת הארנק הסלולרי של גוגל החברה הציגה יתרון מיידי על פני אפל ויצרניות אחרות שעדיין לא הספיקו לשחרר לשוק שירות בשל, יתרון נוסף של האנדרואיד השימושית על פני מערכות ההפעלה האחרות. מעבר להיבטים הפיננסיים של הארנק הסלולרי של גוגל, מדובר על כלי משמעותי ביותר לשיפור מערך הפרסום המקומי (על פי אזורים) של גוגל. העתיד בהחלט נראה מבטיח מבחינת החברה והמשתמשים.

למידע נוסף בנושא: סליקת כרטיסי אשראי, מסחר באינטרנט

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.