הלוואות לזוגות צעירים

הלוואות לזוגות צעיריםזוגות צעירים נמצאים בתחילת החיים המשותפים יחד, זו תקופה שלרוב מתרחשת בראשית החיים הבוגרים ולפני התבססות כלכלית משמעותית ובנוסף זו תקופה של הוצאות רבות על תחומי חיים רבים. ההוצאות הן בתחומי הדיור, הוצאות על ילדים, לעיתים לימודים, רכב ועוד צריך קצת לחיות ולצאת לחופשות בתוך כל הלחץ הזה.

הלוואות לזוגות צעירים מוצעות על ידי גופים פיננסיים שמבינים את הצורך בעזרה כלכלית בתקופה זו והם גם רוצים לנסות לשמור על הזוגות הצעירים כלקוחות עתיידים.

ההוצאה הגדולה ביותר – הלוואת משכנתא

אין ספק כי ההוצאה הגדולה ביותר עבור זוגות צעירים, ובמקרים רבים בחיים בכלל, היא רכישת דירה או בית. כמובן שלרוב הזוגות הצעירים אין את הסכומים הדרושים לרכוש דירה בשוק הדיור היקר מאוד של ישראל ולכן הם זקוקים להלוואת משכנתא למימון העסקה. הלוואות משכנתא הן כמעט בכל המקרים הלוואות בנקאיות כאשר כל הבנקים המסחריים מציעים משכנתאות ללקוחות כל הבנקים.

באופן כללי הבנקים השונים אינם מציעים משכנתאות מיוחדות במסלול של הלוואות לזוגות צעירים אלא שזוגות אלו יכולים לבחור מבין שלל המסלולים הקיימים בבנק ולנסות להרכיב עבור עצמם את המסלול הנוח והמשתלם ביותר. הבעיה במקרים רבים של הלוואות לזוגות צעירים לדיור היא שמחירי הדירות מאוד גבוהים וכאמור שאר ההוצאות גם כן גדולות ומכבידות ולכן יש צורך באחוזי מימון גבוהים מאוד שהבנקים לא מעניקים בקלות או לחלופין בהעמדת הון עצמי גדול שלרוב הזוגות פשוט אין.

סיוע ממשלתי בתשלום משכנתא

הפיתרון שכן מאפשר הקלה מסוימת על הלוואות לזוגות צעירים לדיור הוא זכאות ממשלתית להקלות במשכנתא. תכנית הזכאות מעניקה הטבות שונות בריבית וסיוע בהחזר משכנתא מהבנקים שמציעים שירות לזכאים. שיעור הזכאות נקבע על פי כמה פרמטרים שונים שכל אחד מוסיף לניקוד ולסכומים לגביהם הזוג זכאי להטבות.

זכאות למשכנתא יכולה במקרים מסוימים להיות ההבדל בין משכנתא שהיא אפשרית מבחינת הזוג לעסקה שאין להם סיכוי לעמוד בהחזר שלה. הבעייתיות הרבה בתחום זה בשנים האחרונות היא שהממשלה שינתה את תנאי הזכאות כך שיותר קשה לקבל מספיק נקודות זכאות על מנת לקבל הלוואות לזוגות צעירים בתנאים מועדפים, למשעה כיום משכנתאות שניתנות תחת הזכאות מהוות רק כ-1.4% מסך כל המשכנתאות במשק.

משרד השיכון החל במהלך של הענקת משכנתאות מסובסדות לזוגות צעירים לרכישת דירות בפריפריה.

אפשרות נוספת היא פנייה לחברות דוגמת EMI מקבוצת הראל שמבטחת את המימון הנוסף שנדרש מעבר למימון הבנקאי ובכך מאפשרת עד 95%.

הלוואות מחברות אשראי

חברות האשראי מציעות הלוואות לזוגות צעירים ולכלל לקוחותיהן של עד 30,000 ש"ח, ללא בטחונות וערבים ולתקופת החזר של עד 36 חודשים. אלו אמנם לא הלוואות שיכולות לממן רכישת דירה אך כן יועילו במימון אירוע משפחתי, חופשה, מימון לימודים או כל הוצאה אחרת.

הלוואות לזוגות צעירים סטודנטים

זוגות צעירים שעדיין נמצאים בשלב היותם סטודנטים יכולים לקבל מגוון הלוואות לזוגות צעירים שהם סטודנטים. שוב אלו לרוב לא הלוואות מיוחדות אלה המסלולים הרגילים של הלוואות לסטודנטים שמוענקות בעיקר ע"י הבנקים, אך לעתים קרובות הזכאות להלוואות סטודנטים בתנאים הנוחים ביותר קלה יותר לזוגות נשואים.

הלוואות ללא ריבית לזוגות צעירים

פיתרון ייחודי של הלוואות לזוגות צעירים שיכול להיות זמין לאלו שעומדים בקריטריונים הוא קבלת הלוואה ללא ריבית מטעם "האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית". זהו מלכ"ר שנוסד ע"י כמה אקדמאים ומציע שלל הטבות למגזרים שונים. מבחינת הלוואות לזוגות צעירים מוענקות הלוואות של עד 22,500 ש"ח לזוגות בקשיים כלכליים.

בנוסף ישנם מסלולים שמתאימים בתור הלוואות לזוגות צעירים במגוון מוצרי ההלוואה הכלליים שקיימים בבנקים השונים לכלל לקוחותיהם.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.