הלוואות

הלוואות - עצמאות כלכליתהמצב הכלכלי בארץ ובעולם משפיע על כולנו באופן אישי. לעיתים העלייה במחירים והקושי לעמוד בתשלומים יוצר מצב בו אנשים נכנסים לחובות וזקוקים לסיוע כלכלי על מנת לשמור על עצמאות כלכלית.

ניתן לקבל הלוואות מהבנק או הלוואות חוץ בנקאיות שונות. חשוב להבין שהריביות והעמלות משתנות בהתאם למקור המלווה. מומלץ להעמיק ולחקור בתחום ההלוואות על מנת לחסוך הוצאת כספים מיותרת לעתיד.

באמצעות מחשבון הלוואות תוכלו לחשב בעצמכם את הריבית, תקופת ההחזר ונתונים נוספים

הלוואה בנקאית

הלוואה בנקאית זוהי הדרך הנפוצה והמוכרת ביותר. כאשר אדם נכנס לחוב בחשבונו והא מעוניין לסגור אותו הוא רשאי לפנות לבנק שלו על מנת לקבל הלוואה. הלוואות ניתנות לכל אדם כולל שכירים, עצמאיים, סטודנטים וכו'. הלוואות הבנקים ניתנות לתקופה של עד חמש שנים. סכום ההלוואה משתנה בהתאם להיסטורית האשראי של הלקוח ויכולת ההחזרה שלו.

כל בנק ממוקד בפלח אוכלוסייה שונה אליו הוא מפנה את מירב ההנחות וההטבות. למשל בנק דיסקונט פונה בעיקר לעובדי מדינה בעוד בנק אוצר החייל מיועד לאנשי צבא וכן הלאה. לעיתים על מנת לקבל הלוואה מהבנק יש צורך בערבות או משכון נכסים. לא תמיד הבנק מאשר את ההלוואות, בעיקר כאשר הוא מבחין שהלקוח לא יוכל לעמוד בהחזרים.

הלוואה חוץ בנקאית

בשנת 2007 יצא חוק המסגרות החדש אשר קבע כי אף אדם בישראל אינו יכול להיות במצב של חריגה ממסגרת האשראי של חשבונו. כך התרחבו אפיקים חדשים של הלוואות מלבד הלוואות דרך הבנק. הלוואה חוץ בנקאית בדרך כלל נעשית דרך חברות האשראי. לשיטת הלוואה זו יתרונות רבים.

מתי עדיף לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

ניתן לקבל הלוואה במהירות ללא צורך בהתחייבויות וערבים נוספים. פעמים רבות אף ניתן לקבל את ההלוואה דרך האינטרנט ולחסוך את המאמץ הכרוך בהליכה לבנק, העמידה הארוכה בתור והחתימה על מסמכים רבים.

הלוואות אלו ניתנות לאנשים פרטיים ואנשי עסקים. בנוסף רוב חברות האשראי מציעות תנאים טובים יותר מהבנקים וריביות יחסית נמוכות. בדרך כלל ההלוואה מאושרת במהירות עד סכומים של עשרות אלפי שקלים ומועברת לחשבון הבנק של הלקוח עד שלושה ימים.

הלוואות חוץ בנקאיות נוספות

שיטה נוספת לקבלת הלוואה חוץ בנקאית היא על חשבון הפנסיה. ניתן לקבל דרך חיסכון הפנסיה הלוואות בסכומים גבוהים מאוד. גובה ההלוואה מותנה בסכום הכסף שנצבר בפנסיה. לפי החוק על מנת לקבל הלוואה על חשבון הפנסיה הלקוח חייב להפקיד לקופת הפנסיה למשך לפחות שלוש שנים.  בנוסף יש גופים עצמאיים אשר מציעים עצמם למתן הלוואות חוץ בנקאיות. חשוב להקפיד ולשים לב כי גופים אלו נושאי תעודה ממשרד האוצר וכי הם מורשים חוקית להעניק הלוואות.

הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה מיועדת לאפשר לאנשים להלוות כסף ללא מטרה מוגדרת. חתונה, סגירת חוב בבנק, טיסה לחו"ל ועוד. ההלוואה ניתנת על בסיס ביטחונות שונים כמו הדירה, תוכניות חיסכון וכדומה. הלוואה לכל מטרה הינה הלוואה נוחה יחסית עם ריבית נמוכה. הרצון לקחת הלוואה ולהגשים כל חלום אפשרי יכול להיות מפתה עבור אנשים רבים.

ניתן לקבל הלוואה לכל מטרה דרך הבנקים, חברות האשראי ודרך הבנק למשכנתאות – משכנתא לכל מטרה. על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר מומלץ לבוא עם כמה שיותר ביטחונות. ככל שהגורם המלווה יותר סומך על הלקוח כי כספו יוחזר כך הוא מרשה לעצמו להעניק הטבות ותנאי הלוואה טובים יותר.

הלוואות – חשוב לקחת אחריות

חשוב להבין כי כל הלוואה מחזירים לבסוף. כדאי מראש להיות שקולים ולא לפעול מתוך לחץ או פזיזות. לחשב היטב את גובה יכולת ההחזר החודשי לאחר ניכוי יתר ההוצאות השוטפות ובהתאם לכך לדעת מה יכולת ההחזר החודשית. אי עמידה בהחזרי הלוואות גוררת לתביעות משפטיות וריביות העלולות רק לסבך יותר את המצב הקיים. ייעוץ כלכלי מומלץ מאוד לפני לקיחת הלוואה בבנק או במקום אחר.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915