הפניקס

הפניקסחברת הפניקס הוקמה בשנת 1949 כסוכנות ביטוח שצמחה להיות במהרה חברת ביטוח, מייסד החברה היה דוד חכמי. עד שנות האלפיים חברת הפניקס נחשבה לגורם משמעותי ביותר ובין חברות הביטוח הגדולות והחשובות במשק.

בשנות האלפיים החברה נקלעה לסדרה של קשיים והיא נשארה מאחור בתחומים רבים כאשר חברות ביטוח אחרות צמחו ועברו אותה מבחינת גודל וביצועים. כיום, תחת הנהלה חדשה ובעלות חדשה הפניקס בהחלט משתפרת וחוזרת להיות הגורם המשמעותי שהייתה בעבר.

כיום חברות הביטוח בישראל אינן עוסקות רק בהיבטים השונים של ביטוח כפי שעשו בעבר, למרות שפעילות הביטוח הייתה ונשארה העיקרית וגורם ההכנסה הגדול ביותר עבור חברות אלו רובן עוסקות גם במגוון פעילויות פיננסיות אחרות כמו ניהול השקעות.

גם הפניקס אינה רק חברת ביטוח אלא חברת פיננסים שמפעילה באמצעות חברות בנות ובאמצעות פעילות ישירה מגוון רחב של שירותים ומוצרים. החל מביטוח כללי דרך פנסיה וגמל ועד בית השקעות שמנהל תיקי השקעות פרטיים, קרנות נאמנות ועוד.

החברה וחברות בנות ששייכות לקבוצה מנהלות יחד עשרות מיליארדי שקלים בהיקף נכסים.

בעלות והנהלת הפניקס

קבוצת הפניקס היא חברה ציבורית שנסחרת בבורסת תל אביב, בעל השליטה בקבוצה הוא איש העסקים יצחק תשובה שפעיל במגוון רחב של תחומים נוספים במשק הישראלי ובחו"ל.

כחלק מהמהלך של החזרת הפניקס לגדולתה ולרווחיות מונה אייל לפידות כמנכ"ל החברה והוא ביצע שורה רחבה של שינויים בהנהלה על מנת לרענן את השורות ולהחליף את המנהלים שהביאו את הפניקס למצב גרוע מאוד שגרם להפסדים עצומים ללקוחותיה במנהלים צעירים ומתאימים יותר שכבר מראים תוצאות בשטח.

מוצרי הפניקס בתחום הביטוח

הפניקס היא בראש ובראשונה חברת ביטוח, לכן תחום זה הוא הרחב והמקיף ביותר שלה. מוצרי הביטוח כוללים מוצרי ביטוח כלי כמו ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, נסיעות לחו"ל וכדומה, מוצרי ביטוח בריאות שונים, ביטוחים עסקיים, ביטוחי חיים ועוד מסלולי ביטוח נוספים.

תחום הפנסיה והגמל

בעקבות הרפורמה בתחום החיסכון רכשה חברת הפניקס כמה קופות גמל וקרנות פנסיה מהבנקים. הפניקס מנהלת 3 קרנות פנסיה, ותיקה, מקיפה וכללית, באמצעות חברת הבת הפניקס ניהול קרנות פנסיה וגמולים בע"מ. בתחום הגמל הפניקס מנהלת 8 קופות וקרנות השתלמות. עיקר הפעילות בתחומים אלו מתבצע בקרנות וקופות נוספות תחת בית ההשקעות אקסלנס נשואה שבבעלות הפניקס.

חברת אקסלנס נשואה

זוהי האחזקה המהותית ביותר של חברת הביטוח הפניקס, אקסלנס נשואה הוא בית השקעות הוא אחד הגדולים בשוק הישראלי והחברה היא חברה ציבורית נפרדת שנסחרת עצמאית בבורסת ת"א. אקסלנס השקעות קיים עוד משנת 1992 ובשנת 2003 רכשה החברה בית השקעות נוסף, נשואה זנקס וכך נוצרה הקבוצה הממוזגת שקיימת היום בשליטת הפניקס.

בית ההשקעות אקסלנס נשואה מנהל מעל 40 מיליארד ש"ח בקרנות נאמנות רבות, קרנות פנסיה, קופות גמל, ניהול תיקים, תעודות סל (באמצעות קסם תעודות סל) ועוד מוצרי השקעה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.