השכרת רכב בחו"ל

השכרת רכב בחו"לשוק השכרת הרכבים בחו"ל הינו שוק רחב ידיים הנמצא בתהליך מתמיד של צמיחה במהלך העשור האחרון. נוסעים רבים מתכננים את טיולם בחו"ל בהסתמכם על הניידות המסופקת על ידי הרכב השכור.

 מדינות מערב ומרכז אירופה הן היעדים הפופולריים ביותר בשוק השכרת הרכבים אך גם ביתר היבשות נמצא הענף בתאוצה הולכת וגוברת. רכב שכור מאפשר גמישות רבה כמו למשל נסיעה בכבישי נוף שתחבורה ציבורית לא מגיעה אליהם, הגעה לפינות חן נסתרות, ועוד כהנה וכהנה גמישויות.

איך מתבצעת ההשכרה?

כדי להשכיר רכב בחו"ל יש לבחור בדגם הרכב הרצוי, לציין את מספר ימי ההשכרה הדרוש, את מספר הנהגים הרצוי ולהצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי. איסוף הרכב מתבצע בסניפי חברות ההשכרה הפזורים ברחבי הערים ובשדות התעופה. החזרת הרכב מתבצעת באחד מסניפי החברה שנקבע במועד הזמנה.

בחירת חברת ההשכרה

שוק השכרת הרכבים הוא שוק ענק. בשוק שולטות כחמש חברות ענק בינלאומיות. לצד חברות אלו מתחרות חברות קטנות יותר וכן חברות הפועלות במדינות ספציפיות בלבד. קיימים כיום מגוון אתרי השוואת מחירים שעשויים לסייע בהגעה להצעה המשתלמת ביותר.  המחירים משתנים בהתאם למדינת ההשכרה, דגם הרכב, משך תקופת ההשכרה, גיל הנהג ומספר הנהגים. מומלץ מאד להיעזר במנועי החיפוש האלו כדי לא לטבוע בין ההצעות הרבות המוצעות ברשת.

תנאים מרכזיים להשכרת רכב בחו"ל

ברוב החברות והמדינות, ההשכרה מותרת לנהגי המחזיקים ברישיון נהיגה בינלאומי, עם וותק נהיגה של שנתיים ושמלאו להם 25 שנים. הזמנת נהג נוסף כרוכה בתשלום נפרד, בהתאם למאפייניו של הנהג הנוסף. נהגים צעירים שגילם הוא מתחת ל-25 יכולים להשכיר רכב בתוספת תשלום גבוהה במיוחד, כל זאת בתנאי שגילם עולה על 21 שנים.

מועד ביצוע ההזמנה

מומלץ מאד לבצע את הזמנת הרכב השכור בארץ, מבעוד מועד. ביצוע ההזמנה בארץ מוזילה באופן ניכר את מחיר ההשכרה. ההוזלה עשויה להגיע לעתים עד לעשרות אחוזים. להזמנה מהארץ יתרון נוסף: מגוון וזמינות הרכבים המוצעים רחבה בהרבה. בנוסף לכל אלה, קבלת הרכב לאחר טיסה, ללא עיכובים וללא ריצות עם המזוודות, מקלה מאד על הנחיתה במדינת היעד.

ביטוח הרכב

בעת הזמנת הרכב יש לרכוש ביטוח לרכב המושכר. בדומה לביטוחי הרכב המוכרים בארץ, ישנן כמה דרגות ביטוח ועלותן משתנה בהתאם. הביטוח כולל כמעט תמיד ביטוח על נזקים הנגרמים מתאונת דרכים. הביטוח היקר ביותר כולל כיסוי מלא במקרה של גניבת הרכב, ללא השתתפות עצמית.

ביטוח נהגים

מלבד הביטוח על הרכב, יש לרכוש ביטוח על הנהג או הנהגים שבכוונתם לנהוג ברכב השכור. הביטוח הינו חובה והוא מכסה מפני פגיעות גופניות בדרגות שונות. הן ביטוח הרכב והן ביטוח הנהגים הם סעיפים שגרתיים וברורים מאליהם בתהליך ביצוע השכרת הרכב, אך חשוב לעיין בפרטיהם ולוודא שהם אכן מספקים את הדעת.

איסוף והחזרת הרכב בשתי ערים או מדינות שונות

חברות ההשכרה מציעות להחזיר את הרכב בנקודה שונה מנקודת האיסוף. אופציה זאת מקלה מאד על בחירת מסלול הטיול. בחלק מהמקרים החזרת הרכב בנקודה שונה אינה כרוכה בתשלום ובחלקם האחר כן, כאשר על פי רוב, הדרישה לתשלום נוסף קיימת כאשר השוכר מבקש להחזיר את הרכב במדינה שונה. אפשרות זאת רלוונטית במיוחד למטיילים באירופה שהמעבר בין המדינות בה נח במיוחד.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915