השקעה במניות

השקעה במניותחלק משמעותי מאוד בעולם הכלכלי של היום מתנהל בבורסות השונות בעולם, בורסות שבהן סוחרים במגוון ניירות ערך והן מגלגלות היקפים עצומים של כספים.

השקעה במניות היא אפיק השקעה אטרקטיבי ופופולארי מאוד בקרב כל שכבות הציבור, מבתי השקעות ובנקים, דרך אנשי מקצוע מעולם הפיננסים ועד אזרחים מהשורה שלא קשורים ישירות לתחום.

חלק מכירים את התחום ועוסקים בהשקעה במניות בצורה זו או אחרת כבר שנים רבות וחלק אחר חוששים להיכנס לבורסה – אך בכל מקרה מדובר על אפיק השקעה מרכזי שלא ניתן להישאר אדישים כלפיו.

במה משקיעים פה?

השקעה במניות היא קנייה ומכירה של יחידות אחזקה בחברות ציבוריות שנסחרות בבורסות השונות, בישראל מדובר לרוב על הבורסה הישראלית שנמצאת בתל אביב.

מניה היא יחידת בעלות בחברה ציבורית, כל חברה במועד הנפקתה קובעת את מספר המניות שלה וקובעת כמה מאותן מניות היא משחררת לציבור לרכישה ומסחר בבורסה. השקעה במניות היא רכישה של כמות מניות מסוימת של חברה ספציפית במחיר כלשהו בציפייה שהמחיר לכל מנייה יעלה, הרווח מתקבל כאשר לאחר עליית מחיר המניה המשקיע מממש את ההשקעה ומוכר את המניות – כאשר הרווח הוא ההפרש בין מחיר הקנייה למכירה.

מחיר המניה של חברות ציבוריות מושפע מהמון גורמים וכמעט כל המניות מציגות תנודות קטנות בכל יום של מסחר בבורסה, השקעה במניות יכולה להיות לטווחים קצרים יחסית ומימוש רווחים גם לאחר עלייה של אחוזים בודדים או לטווח של שנים רבות ומימוש לאחר עליות משמעותיות לאורך אותן שנים.

פוטנציאל רווחים משמעותי

השקעה במניות היא כל כך אטרקטיבית ומושכת לכל כך הרבה אנשים בעולם כי פוטנציאל הרווחים שבה גבוה מאוד וגם הריגוש שבמסחר כזה הוא גבוה, גם אם מדובר על סוחרים יומיים שמבצעים עסקאות רבות בתיק ההשקעות שלהם או במשקיעים לטווח ארוך יותר. כולנו מכירים את הסיפורים על האנשים שהשקיעו קצת בבורסה בצורת השקעה במניות וגרפו רווחים עצומים על השקעתם, ובאופן טבעי, כולנו רוצים לקחת חלק בזה ולנסות להרוויח בעצמנו סכום כסף מכובד.

מחקרים רבים כבר הוכיחו שלאורך השנים שוק המניות תמיד עולה ולכן מי שנמצא בתוך השוק בצורת השקעה במניות תמיד ירוויח לאורך תקופות ארוכות של שנים, גם אם מניות מסוימות יפסידו התמונה הכללית של שוק המניות תעלה ולכן הסבירות לרווח על כל תיק ההשקעות היא כמעט וודאית לאורך תקופות ארוכות. כמובן שהמחקרים האלו מתייחסים להשקעה ארוכת טווח במניות ולא מסחר יומי והחלפה של המניות בתיק בזמנים קצרים.

לא חייבים להיות כלכלנים

על מנת ליהנות ולהרוויח מאפיק של השקעה במניות ממש אין חובה או צורך להיות כלכלנים או בעלי השכלה פיננסית, במקרים מסוימים השכלה כזו יכולה כמובן לעזור אך היא גם יכולה להכביד ומשקיעים מצליחים רבים הצליחו ללא השכלה כלכלית בתחום.

כמובן שאין שיטה אחת להצלחה של השקעה במניות והתחום טומן בחובו גם סיכון לא קטן להפסדים, אך עם תשומת לב ולמידה של התחום בהחלט ניתן להגן על עצמכם ולהשיג רווחים יפים בטווח הקצר והארוך.

כאשר מדובר על השקעה במניות צריך זמן ללמוד את השוק והתפיסה של התעשרות מהירה מאוד היא לרוב מוטעית ולא מציאותית, כל משקיע צריך ללמוד את עצמו וכיצד הוא מתמודד עם שוק המניות וכמובן ללמוד את המצבים והמקרים בהם כדאי להשקיע במניה כזו או אחרת או למכור אותה ולצאת מהפוזיציה.

בכל מקרה של השקעה במניות, לטווח ארוך או קצר, חשוב להכיר וללמוד את השוק, להכין תכנית עבודה כלשהי ולא להתפזר יותר מדי על המון מניות בלי הניסיון הנדרש.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915