חשבון בנק בחו"ל

חשבון בנק בחו"לפתיחת חשבון בנק בחו"ל הפכה בשנים האחרונות לכלי משמעותי גם עבור אזרחים ישראלים המתגוררים דרך קבע במדינה. פתיחת חשבון בחו"ל נפוצה בעיקר אצל משקיעים המחזיקים בנכסים או השקעות בחו"ל ומבקשים לצמצם עלויות ולייעל את הניהול השוטף. בנוסף לכך, פתיחת חשבון בחו"ל עשויה לתרום באופן משמעותי מאוד ליצירת תיק השקעות מפוזר יותר ולהקטין את התלות בהשקעות שיקליות.

במהלך השנים האחרונות הפכה לפשוטה יותר הפרוצדורה הבירוקרטית הכרוכה בפתיחת חשבון בבנקים מובילים בחו"ל, אשר לחלקם הגדול יש סניף בישראל. אולם, למרות היתרונות הרבים במקרים אלה, במידה ולא מדובר במעבר למדינה בה נפתח החשבון, ישנם מספר מרכיבים שאליהם יש להתייחס בעת פתיחת חשבון בארץ זרה.

היתרונות בפתיחת חשבון בחו"ל:

כפי שציינתי ישנן שתי מטרות עיקריות לפתיחת חשבון בחו"ל, מלבד מבקרים בהם פותח החשבון אכן עובר למדינת היעד. חשבון לצורך ניהול השקעות ונכסים הופך במקרים רבים להיות הכרחי עבור ניהול יעיל של נכסי נדל"ן או השקעות בחו"ל. אם בעבר המשקיעים בנכסים בחו"ל היו בעיקר אנשי עסקים או חברות, כיום ישנם אנשים פרטיים רבים שמזהים את הפוטנציאל בשווקי הנדל"ן בחו"ל ובתחומים אחרים.

במקרים של השקעה בנדל"ן או בעסקים שונים אחרים בחו"ל, עשוי חשבון בנק מקומי לייעל באופן משמעותי את הקשר עם הלקוחות או הספקים המקומיים. במדינות רבות, הליך פרוצדוראלי של הקמת חברה ופתיחת חשבון אף מזכה בהטבות מס משמעויות. במדינות אחרות, לא תמיד ניתן לבצע עסקאות ללא חשבון בנק מקומי.

פיזור אפיקי ההשקעה של תיק ההשקעות שלנו הוא סיבה משמעותית נוספת לפתיחת תיק השקעות בחו"ל. למרות חוסנו של שוק ההון המקומי, הקפדה על גיוון בתיק ההשקעות עשויה להיות משתלמת לטווח ארוך. בנוסף, בניגוד לישראל בה הונהג מס על הרווחים משוק ההון, מדינות רבות בעולם אינן גובות מס על רווחי ההון, דבר שהופך את ההשקעה בהן למשתלמת יותר.

במידה ואזרח ישראלי מזהה פוטנציאל בשוק היורו, הוא עשוי להרוויח באופן משמעותי מפתיחת חשבון בנק בבנק מאחת ממדינות האיחוד, דבר שיאפשר לו השקעה ישירה בשוק ההון האירופי לפי בחירתו ובמקרים רבים הקלות במס על הרווחים.

סיבות נוספות לפתיחת חשבון בנק בחו"ל הן המערכות הבנקאיות והפיננסיות של מדינות שונות. במדינות כגון שוויץ ניתן לפתוח חשבון בנק וליהנות מחשאיות מלאה ובנוסף ממערכת בנקאית יציבה ומקצועית.

איך בוחרים בנק בחו"ל?

אחזקת חשבון בנק בחו"ל מחייבת שירותי ייעוץ זמינים ונגישים, ללא אפשרות נוחה ליצור קשר עם נציגי הבנק, אנו עשויים להתקשות בתפעול הפעילות העסקית שלנו. חוסר היכולת שלנו להגיע פיזית, עשוי עדיין להוות מכשול במידה וערוצי התקשורת עם הבנק אינם מספקים. הבנקים הגדולים מחזיקים במקרים רבים נציגים גם בישראל.

במידה ומטרת החשבון היא גיוון תיק ההשקעות עלינו לבחון את אפיקי ההשקעה הניתנים בבנק. יש לבדוק כי הבנק אכן מאפשר מגוון רחב של אפשרויות השקעה, כגון השקעה במט"ח, השקעות בנדל"ן, בקרנות הנאמנות המובילות ועוד.

מרכיב חשוב נוסף הוא גובה העמלות הנגבות עבור התפעול השוטף של חשבון הבנק. לא רק הבנקים הישראלים משתמשים בעמלות על מנת לצבור הון על חשבון לקוחותיהם, גם בעת פתיחת חשבון בנק בחו"ל עלינו לבחון את מגוון העמלות הכרוכות בביצוע פעולות פשוטות. בחינת גובה העמלות צריכה להתבצע באופן השוואתי בין מספר בנקים שונים, עלינו לבחון את גובה העמלות על אחזקת החשבון, ביצוע פעולות בסיסיות, עמלות עבור המרת כספים, עמלות רכישה של נכסים פיננסיים ועוד.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.