חשבון סטודנט

חשבון סטודנטהחיים כסטודנט מביאים עימם יתרונות רבים, הנאות והזדמנויות להמשך החיים, אך הם בהחלט מביאים עימם גם שפע של הוצאות לצד מיעוט בהכנסות בתקופת הלימודים.

מסיבה זו ומסיבות אחרות שיוסברו בהמשך, הבנקים בישראל מציעים אפשרות ייעודית של חשבון סטודנט המקנה הטבות שונות ורבות ללקוחותיהם הסטודנטים במהלך שנות הלימודים.

חשבון סטודנט הוא חשבון בנק מיוחד מבחינת תנאיו, בדומה לחשבון חייל, חשבון צעיר וכן הלאה. זהו חשבון המוגבל מבחינת כך שהוא זמין רק למי שמציג לבנק תעודת סטודנט בתוקף ו/או אישור לימודים במוסד כלשהו – אין חובה ללמוד דווקא במוסד אקדמי ולימודים בכל מסלול לימודים לרוב יאפשרו לפתוח חשבון שכזה.

לקוחות יכולים כמובן לפתוח חשבון חדש אצל אחד הבנקים המסחריים בסטטוס של חשבון סטודנט וניתן גם להסב את הסטטוס של חשבון קיים לחשבון שכזה.

הבנקים רודפים אחרי הסטודנטים

הבנקים הם ארגונים למטרת רווח, לכן ברור שהם לא מציעים חשבונות סטודנט רק מתוך הבנה לקושי הכלכלי שבתקופת לימודים. אך הם בכל זאת מציעים בהחלט תנאים אטרקטיביים לסטודנטים ולא מדובר על גימיק או תואר לחשבון שאין בו ממש, למעשה הבנקים השונים ממש רודפים אחרי הסטודנטים בשאיפה להגדיל כמה שניתן את פלח השוק הזה.סטודנטים

האינטרס של הבנקים הוא כלכלי כמובן, לקוחות סטודנטים הם לקוחות שכדאי לבנק להשקיע בהם, גם כי רבים מהם זקוקים להלוואות ארוכות טווח ובעיקר כי זהו קהל יעד איכותי של לקוחות עתידיים ומעבירי משכורת – הרי לאחר הלימודים רוב הסטודנטים מציגים אופק כלכלי יציב ואיכותי יחסית מבחינת הבנק.

מפתים את הלקוחות במתנות

אחת הדרכים המרכזיות של הבנקים למשוך לקוחות צעירים לפתיחת חשבון סטודנט היא באמצעות מתנות שונות. הבנקים כמעט תמיד מציעים ללקוחות חדשים או כאלו שמשנים את סטטוס החשבון לסטודנט מתנות, החל מתיקים וציוד ללימודים ועד גאדג'טים אלקטרוניים, חופשות וכן הלאה.

כמו כן יש אפשרויות מסוימות של קבלת מענק כספי עבור ההצטרפות.

מה הבנקים מציעים?

חשבון סטודנט משתנה בתנאיו ומאפייניו בין כל הבנקים המסחריים, אך הבסיס דומה מבחינת מה הבנקים מציעים לציבור הסטודנטים לניהול חשבון בנק במהלך תקופת הלימודים.סטודנטית

ההטבות נעות החל ממתנות והנחות מיוחדות ללא קשר לחשבון הבנק עצמו, דרך הנחות ופטורים מעמלות בסיסיות ועד הנחות בעמלות מורכבות ופחות נפוצות עבור מגזר הסטודנטים.

להלן כמה מההצעות הכלליות הנפוצות של הבנקים במסגרת פתיחת חשבון סטודנט:

  • כרטיסי אשראי מיוחדים וייעודיים – כרטיסי אשראי המציעים למשל מסגרות אשראי שונות, "גלגול" הוצאות לחודשים הבאים, הנחות אוטומטיות בבתי עסק, הטבות ועוד.
  • הקמת מסגרת אשראי למשיכת יתר בחשבון (אוברדראפט) בתנאים מועדפים – עם הגבלה למשך הזמן שהלקוח יכול להימצא במינוס ולקבל תנאים מועדפים או מגבלה של סכום המינוס.
  • שירותי בנקאות טכנולוגיים ומקוונים על מנת לחסוך זמן ולחסוך ביקורים פיזיים בסניף.
  • פנקסי צ'קים, כרטיסי משיכת מזומן וכדומה בחינם.
  • פטור מעמלות עו"ש בסיסיות או הנחה גדולה בעמלות אלו.
  • פטורים והנחות לגבי עמלות שונות ופחות נפוצות – כגון פעולות בניירות ערך, הקצאת אשראי ועוד.
  • פיצול שכר לימוד – סוג של הלוואה, חלק מהבנקים מאפשרים לפצל שוברי תשלום שכ"ל לכמה תשלומים שונים – לרוב ללא ריבית והצמדה.

הלוואות לסטודנטים

אחד ההיבטים המרכזיים של חשבון סטודנט הוא האפשרויות מבחינת הלוואות, כאשר הבנקים שואפים לתת הלוואות לסטודנטים גם עבור הרווח הקטן שבהן אך בעיקר על מנת "להחזיק" את הלקוח בבנק למשך השנים הבאות.

יש הלוואות לשכר לימוד והלוואות לכל מטרה במחייה במהלך הלימודים. יתרון של הלוואות סטודנטים הוא בתנאי ההחזר, אפשר למשל להחזיר את ההלוואה רק לאחר השלמת התואר, לפרוס את ההחזר לכמה שנים קדימה ושאר הטבות והנחות לגבי הלוואות במסגרת חשבון סטודנט.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915