יובלים ניהול קרנות פנסיה

יובלים קרנות פנסיהחברת יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ מנהלת קרנות פנסיה חדשות, החברה היא בין הגופים הפיננסיים הראשונים שקיבלו את אישור משרד האוצר להקים ולנהל קרנות פנסיה חדשות מהיסוד ולא באמצעות רכישה של קרן קיימת. יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ מנהלת שתי קרנות פנסיה, אחת מקיפה ואחת משלימה.

יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ וקרנות הפנסיה שלה הוקמו בשנת 1995 כקרנות הממשיכות של קרן הפנסיה ה.ע.ל של ההסתדרות – קרן ותיקה ומאוזנת שנסגרה למצטרפים חדשים ונמצאת מאז 1995 תחת ניהול מיוחד של משרד האוצר.

חלק מקבוצת דש איפקס

יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ היא חברה בת בבעלות מלאה של קבוצת דש איפקס אחזקות, חברה ציבורית שנסחרת בבורסת תל אביב והיא חלק ממדד ת"א-100. דש איפקס רכשה את יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ על מנת להיכנס כשחקן חדש לשוק הפנסיה לאחר שהקבוצה צברה ניסיון רב ועשיר במגוון תחומי פעילות בתחום הפיננסי ובעיקר בשוק ההון וניהול קופות גמל.

חברת דש איפקס אחזקות מחזיקה בנוסף חברות בנות מתחומי ניהול השקעות, חיתום והנפקות, מיזוגים ורכישות, ניהול קופות גמל, קרנות נאמנות ועוד מגוון תחומים ופעילויות. בית ההשקעות איפקס ושאר חברות הקבוצה מנהלות מעל 50 מיליארד ש"ח. לאחרונה רכש איש העסקים אלי ברקת את השליטה בחברת דש איפקס (60% מהמניות) ומינה לתפקיד יו"ר החברה את גבי רביד ששימשה בעבר מנכ"לית בית ההשקעות הגדול בישראל, פסגות.

קרנות הפנסיה של יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ

יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ מנהלת שתי קרנות פנסיה חדשות עבור ציבור לקוחותיה.

  • יובלים פנסיה מקיפה: הקרן העיקרית של יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ היא קרן מקיפה שמציעה חיסכון ארוך טווח לקצבת זקנה בגיל פרישה, קצבת נכות למקרי אובדן כושר עבודה וקצבת שאירים עם העמית בקרן נפטר. הקרן מאפשרת תקנון גמיש ועדכני וכמו כן בחירה במסלולי השקעה וחיסכון שונים על פי בחירת הלקוח וצרכיו.
  • יובלים מנהלים: בנוסף לקרן המקיפה יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ מציעה גם קרן משלימה שנועדה בעיקר למקבלי משכורות גבוהות שמעוניינים להפריש לפנסיה סכומים גבוהים מתקרת ההפרשה לקרנות המקיפות (פעמיים השכר הממוצע במשק). קרן פנסיה משלימה מאפשר חיסכון רק לקצבת זקנה וההשקעות בה הן בשוק ההון.

בנוסף לניהול קרנות הפנסיה, יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ מנהלת גם כמה קופות גמל שונות.

מדיניות ההשקעה של יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ

מדיניות ההשקעה של קרן פנסיה משפיעה מאוד על התשואות שהקרן משיגה עובר עמיתיה אך גם על רמת הסיכון לכספי הצבירה. יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ מציגה מדיניות השקעות זהירה ויציבה לאורך שנים תוך הצגת תשואות חיוביות יפות עבור עמיתי הקרנות, 27.50% בשנת 2009 לקרן המקיפה.

המדיניות עבור הקרן המקיפה של יובלים ניהול קרנות פנסיה בע"מ לשנת 2010 הייתה השקעה מרכזית (מעל 30%) באג"ח ממשלתיות ייעודיות שמבטיחות תשואה חיובית (אפשרות ייחודית לקרנות פנסיה מקיפות), אג"ח ממשלתיות אחרות (15%), אג"ח קונצרניות מישראל ומחו"ל (15-20%), מניות מקומיות וממדינות שנכללות ב-MSCI (25%) ובאפיקים אחרים כמו מט"ח, מזומנים, הלוואות ועוד כ-7%.

לחץ כאן לצפייה באתר הבית של חברת יובלים ניהול קרנות פנסיה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915