ייעוץ כלכלי למשקי בית

ייעוץ כלכלי למשקי ביתכל משק בית מנהל מערך הוצאות והכנסות חודשי. רבים מאיתנו אינם מבינים בהוצאות פיננסיות ובניהול כלכלי חכם. אנו מתנהלים באורח חיים רגיל ללא מודעות שישנם דרכים רבות שיכולות לסייע בחיסכון המשפחתי הקיים. לשם כך נולד הרעיון של ייעוץ כלכלי למשקי בית.

ייעוץ כלכלי למשקי בית

נועד בעיקר למשפחות  אשר מחפשות דרך לביטחון פיננסי ותחושת עצמאות כלכלית. ייעוץ כלכלי למשקי בית זהו בעצם אימון אישי לכל דבר. היועץ הכלכלי ניפגש עם המשפחה, בונה איתה תוכנית כלכלית המותאמת לצרכים והרצונות של המשפחה ובעיקר מלמד ונותן כלים להתנהלות פיננסית חכמה.

חלק מתהליך הייעוץ הכלכלי כולל בקרה חיצונית אחת לתקופה המשקפת אם המשפחה אכן עמדה בהמלצות היועץ והאם הדבר אכן סייע לה כלכלית. באמצעות בקרה זו ניתנות עצות נוספות ודרכים חדשות לשיפור וייעול המצב הקיים.

ייעוץ כלכלי למשקי בית – הרבה מעבר למה שחשבת

יועץ כלכלי אינו פותר רק משברים. ניתן לפנות אליו כאשר רוצים לפתוח קופת חיסכון, כאשר מחליטים לחסוך לפנסיה או קרן השתלמות ועוד. כדאי לדעת כיצד להשקיע את הכסף בצורה חכמה ומשתלמת. ייעוץ חשוב גם כשרוצים לקחת הלוואה.

כאשר מעוניינים לקחת משכנתא על מנת לקנות בית עדיף להתייעץ עם אדם המוסמך לדבר. משכנתא זוהי הוצאה כלכלית משמעותית ביותר שכדאי לעשותה בחכמה ובהסתכלות פיקחית קדימה. יועץ כלכלי למשקי בית נותן מענה וייעוץ מלא לתחומים אלו וכך השליטה נשארת בידי המשפחה.

אימון וייעוץ כלכלי – השילוב נכון

כאשר פונים ליועץ כלכלי למשקי בית ניתן לקבל עצת וידע רב אך מאמן אישי יודע לעבוד עם המשפחה על שינוי התנהגותי, על מציאת החולשות המשפחתיות וכיצד לתמודד איתם נכון. כאשר משלבים את הפנייה ליועץ כלכלי שהוא גם מאמן אישי ניתן להגיע לתוצאות המירביות.

כיום רבם מהיועצים הכלכליים יודעים לבנות תוכנית משפחתית המשלבת אימון ושינוי חשיבתי התנהגותי יחד עם העצות והידע הפיננסי הרב. מומלץ לפני שפונים לייעוץ כלכלי לברר האם הייעוץ משלב בתוכו אימון או זהו ייעוץ בלבד.

ייעוץ כלכלי למשקי בית – סדנאות והרצאות

לא תמיד אנחנו יכולים להרשות לעצמנו יועץ כלכלי פרטי. ניתן למצוא מקומות המעניקים ייעוץ כלכלי באמצעות הרצאות חד פעמיות או סדנאות. יש מקומות המעינקים הרצאות אלו במחיר סמלי או אפילו בחינם. הידע שמקבלים באמצעות הרצאות אלו יכול להרחיב את התפיסה הכלכלית ולסייע בהתנהלות הבית ללא הצורך ביועץ אישי.

ייעוץ כלכלי נקודתי

לא חייב לפנות ליועץ כלכלי רק לתהליכים ארוכי טווח. ניתן לפנות ליועץ כלכלי ברגעים נקודתיים בחיים בהם האדם זקוק ליעוץ מיידי בתחום הפיננסי. למשל פיטורין. כאשר מפטרים אדם מומלץ לדעת מראש מהם זכויותיו וכיצד לנצל את כספי הפיצויים בצורה החכמה ביותר. יועץ כלכלי למשקי בית יכול לתת פיתרונות בתחום ולסייע ברגע משבר זה.

כאשר מתכננים פרישה מוקדמת ניתן לפנות ליעוץ כלכלי. כך ניתן לראות כיצד לנצל בצורה החכמה ביותר את הכסף שנצבר במהלך השנים כולל הפנסיה והחסכונות השונים. לצפות מספר צעדים קדימה ובעיקר להעניק שליטה וביטחון.

ייעוץ כלכלי – חשוב לשים לב למחיר

פניה ליועץ כלכלי אישי יכול להיות הוצאה שאינה משתלמת. בעיקר כשהמטרה הינה לחסוך ולא להגדיל את מערך ההוצאות המשפחתי. מומלץ לשים לב כי היועץ הכלכלי למשקי בית משתלם, שיש לו חיבור רגשי טוב למשפחה, ולראות לאורך זמן כי הדבר כדאי ומוכיח את עצמו.

יועץ כלכלי לא מתאים לכל אחד. פעמים רבות הוא מייעץ למשפחה בנושאים היכולים להיות פרטיים ואישיים. חשוב לבוא בפתיחות וברצון ללמוד ולקבל מידע. אך אין ספק שיועץ כלכלי יכול לתרום רבות לניהול ההוצאות וההכנסות המשפחתי ולהסתכלות חכמה ומפוקחת.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915