כלל ביטוח

כלל ביטוחחברת "כלל ביטוח" מהווה חלק מרכזי מקבוצת כלל, עסקי הביטוח של הקבוצה מעניקים חוסן כלכלי לכל הקבוצה. החברה מפעילה יותר מ-4,000 עובדים, ומעסיקה כ-2,000 סוכנים בשיווק מוצרי הביטוח שלה.

פעילות החברה מתבצעת על ידי שתי חברות השייכות לה: "כלל ביטוח", "אריה" ו"כלל ביטוח אשראי". פלח השוק של "כלל ביטוח" עומד על כ-24% מהסך הכולל של ענף הביטוח בארץ, מספרים אלו מציבים את החברה בעמדת החברה הגדולה בישראל בעולם הביטוח הכללי.

ביטוח בחו"ל

פעילותה של "כלל ביטוח" חוצה גבולות ואינה מצטמצמת לישראל בלבד. החברה מחזיקה את איגוד הביטוח ברודגייט (Broadgate), גוף אשר פועל בלונדון תחת תאגיד הביטוח לוידס. כמו כן מפעילה "כלל ביטוח" חברת ביטוח אמריקאית בשם גארד (GUARD), זו מתמחה בענף הביטוח לפיצויי עובדים.

השליטה בחברה

השליטה בחברה נמצאת בידי אי. די. בי פיתוח אשר מחזיקה כ-56% מהמניות לצד בנק הפועלים שמחזיק כ-10%. במניות הנותרות מחזיק הציבור והן נסחרות בבורסה בתל אביב. יו"ר דירקטוריון החברה הוא מר אביגדור קפלן.

חלוקת הפעילות לשתי חטיבות

"כלל ביטוח" מציעה קשת רחבה של פוליסות ביטוח הן לפרטיים והן לעסקים. פעילות החברה מתחלקת בין שתי חטיבות: חטיבה שמתמחה בביטוח כללי וחטיבה שמתמחה בביטוח חיים.

חטיבת ביטוח כללי

חטיבת ביטוח כללי מעניקה ביטוח בכל ענפי הביטוח האלמנטארי: ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח בריאות, ביטוח שיניים, ביטוח סעודי, תאונות אישיות, עסקים ונסיעות לחו"ל.

חטיבת ביטוח חיים וחיסכון ארוך הטווח

ל"כלל ביטוח" יש חברת אחות בשם "כלל פיננסים" המתמחה בניהול השקעות, נתון זה גרם לבידול של קטגוריית ביטוח החיים משאר תחומי הביטוח בחברה. הסיבה לכך היא שבביטוח חיים משתתף רכיב של חיסכון ארוך טווח, כפי שהגדיר אותו המפקח על הביטוח. זו השקעה קלאסית, וככזו היא צריכה להניב את התשואה הראויה, כפי שמקובל בקבוצת כלל.

התמחותה של קבוצת כלל בתחום ההשקעות הביאה להחזיק בהיקף של כ-15% מתוך שוק החיסכון ארוך הטווח (המשולב בביטוח חיים), פלח שוק כזה הפך את החברה למובילה בישראל בתחום חיסכון ארוך טווח, כשהוא מקיף את ביטוחי החיים יחד עם קרנות הפנסיה וקופות הגמל. חטיבת ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח מפתחת פתרונות מקוריים וייחודיים ללקוחות עסקיים ופרטיים בכל ענפי המשק הישראלי, כשבין לקוחות החברה ניצבים גופים ותאגידים גדולים לצד רבים וטובים מתוך תושבי המדינה.

שירות הלקוחות

תחום השירות ב"כלל ביטוח" נתפס על ידי צוות מקצועי ורב ניסיון, המתמחה בהתאמה מדויקת של מוצרי ביטוח לצרכי הלקוח. לקוחות "כלל ביטוח" נהנים מיחס אישי בניהול פוליסות הביטוח לסוגיהן, במטרה לספק צרכי ביטוח מתאימים לכל אחד ואחד. את ניהול הפוליסות מלווים יועצים ומנהלים בתחום הביטוח הפועלים באופן שוטף לניצול כל מידע ומחקר רלוונטי.

סקרי שביעות רצון מהווים נדבך חשוב נוסף באיכות השירות, החברה מקפידה לבצע אותם באופן סדיר על מנת לשפר ולהתאים את השירות ללקוח.

הכשרת דור העתיד בביטוח

בנוסף הוקמה מכללה בשם "מכלל" על ידי קבוצת כלל במטרה להכשיר ולכוון את דור ההמשך של סוכני הביטוח . המכללה מובילה בחדשנותה ומתמחה בהכשרה של כוח אדם איכותי לעבודה במקצועות הביטוח והפיננסיים.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.