ליסינג אופנועים

ליסינג אופנועיםליסינג זה לא רק לרכבים צמודים של עובדים ולא רק עבור משפחתיות, למעשה ישנו שוק נרחב מבחינת אפשרויות וחברות המציעות ליסינג אופנועים בישראל.

עבור רוכבים פרטיים רבים זוהי אפשרות מימון אטרקטיבית ורלבנטית במיוחד, מסלולי הליסינג השונים מאפשרים לפרטיים ולקוחות עסקיים לקבל אופנוע איכותי וחדיש בלי דאגות לנושאי אחזקה – כך שבאופן כללי עבור רוכבים רבים מדובר על עסקה בעלת פוטנציאל להיות כדאית ונוחה.

לא בכל חברות הליסינג

באופן טבעי, עבור חברות הליסינג הרבה יותר משתלם וכדאי כלכלית לפעול בשוק, הצפוף אך הפופולארי, של ליסינג למכוניות משפחתיות ורכבים ארבע גלגליים אחרים. מרבית החברות והארגונים דורשים ציי רכב סטנדרטיים של מכוניות ולא כלי רכב דו גלגליים, לקוחות פרטיים במסלולי ליסינג מימוני לרוב רוצים רכב "רגיל" וכן הלאה.

כך שמבחינה זו, ליסינג אופנועים עדיין אינו אפשרות שנפוצה בכל חברות הליסינג וגם לא בגדולות שבהן  אשר מספקות עשרות אלפי רכבים חדשים בכל שנה – בעיקר במסלול התפעולי.

לחלופין, ליסינג אופנועים זמין בחברות קטנות ומתמחות יותר בתחום הדו גלגלי, בין אם יבואנים מורשים או סוכנויות אופנועים שיכולות להציע מבחר גדול לצד שירות מתמחה בתחום ספציפי ומיוחד זה. בנוסף לליסינג עבור אופנועים, ישנם מסלולים שונים של השכרה לטווחי זמן שונים – כאשר ליסינג הוא עסקת החכרה למעשה ולא השכרה, ל מרות כמה מאפיינים דומים בחלק מהמסלולים.

ליסינג מימוני לאופנועים

אחד המסלולים הפופולאריים ביותר למימון רכישת אופנוע חדש הוא באמצעות ליסינג מימוני. זהו מסלול נפוץ מאוד עבור רכבים פרטיים ולאחרונה הופך ליותר ויותר נפוץ גם עבור השוק הדו גלגלי. גם במקרה זה החברות המציעות ליסינג אופנועים במודל מימוני יהיו לרוב חברות קטנות יותר בעלות התמחות בתחום או עיסוקים משיקים כגון יבוא, טיפול, שיווק וכו', לצד חברות ליסינג ייעודיות.אופנוע

מסלול ליסינג מימוני לאופנועים מאפשר לרכוש אופנוע חדש ולשלם עליו במודל תשלומים יצירתי ובעל חופש בחירה רב כפיתרון חלופי להלוואה למשל. המודל פועל כך שהלקוח משלם תשלום ראשוני, שורה של תשלומים חודשיים קבועים לאורך תקופת הליסינג ותשלום סופי בסיום התקופה להשלמת רכישת האופנוע והעברת הבעלות מחברת הליסינג ללקוח.

תקופת ליסינג נעה לרוב בטווח של 3-5 שנים, בדומה למכוניות משפחתיות במסלול זה. כאשר התשלומים השונים מהווים אחוזים מסוימים מערכו הכולל והידוע מראש של האופנוע.

יתרון מהותי של ליסינג אופנועים במודל זה הוא היכולת לבנות החזרים בהתאם לתזרים המזומנים והיכולות הפיננסיות של הלקוח – כך ניתן להעדיף תשלום ראשוני גדול ותשלום סופי גדול יחסית, אך בדרך תשלומים חודשיים נמוכים מאוד, או כל מבנה תשלומים אחר המוסכם על הצדדים.

יתרון נוסף של מסלול מימוני בליסינג לאופנועים הוא האפשרות בסיום התקופה להחזיר את האופנוע לחברה, לקבל אופנוע חדש אחר ולהמשיך במודל התשלומים החודשיים לתקופה נוספת. לעיתים ערכו של האופנוע מהווה חיסכון לעומת תשלומי ריבית על הלוואה ויש לבחון זאת מראש.

ליסינג תפעולי לאופנועים

אפשרות נוספת ואטרקטיבית עבור לקוחות עסקיים בעיקר אך גם פרטיים היא ליסינג תפעולי לאופנועים. במודל ליסינג אופנועים זה הלקוח משלם תשלום חודשי קבוע וידוע מראש לתקופת הליסינג (לרוב 3 שנים), כאשר תשלום זה כולל למעשה את כל היבטי האחזקה והתחזוקה של האופנוע למעט הדלק שהוא באחריות הלקוח.ליסינג תפעולי

כך, אפשר פשוט לרכוב ולמלא דלק, בלי לדאוג כלל לאחזקת האופנוע, טיפולים, תחזוקה ותיקונים, ביטוחים ואגרות ומכלול שירותים נוספים שחברת הליסינג מבצעת.

מסלולי ליסינג אופנועים במודל התפעולי אינם מיועדים לרכישת האופנוע בסיום התקופה אלא לאספקת כלי רכב איכותי וחדש, בלי שהלקוח צריך להתעסק כלל עם היבטי אחזקה למיניהם.

לכן המודל מתאים ומבוקש בעיקר בחברות וארגונים – חברות שליחויות, כוחות הצלה וביטחון, מנהלים הרוצים אופנוע במקום רכב רגיל וכיוצא באלו.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.