ליסינג או רכישת רכב – מה עדיף?

ליסינג או רכישת רכב - מה עדיף?רכישה של רכב איננה עניין פשוט. ברכישה של רכב יש לקחת בחשבון שיקולים רבים, למשל האם לרכוש רכב חדש או שאולי עדיף דווקא משומש. האם כדאי לרכוש רכב מחברה גדולה ואמינה, או לחפש מציאות בעיתונות ובאתרי האינטרנט.

אם נפתח בשאלה האם כדאי לרכוש רכב מהשוק הפרטי, או שמע עדיפה רכישה מליסינג, כדאי לברר מה דעתו של הישראלי הממוצע בסוגיה זו. מסתבר שמספר הישראלים שרכשו בעבר או שמתכוונים לרכוש בקרוב רכב מליסינג עלה, בשנים האחרונות, במידה ניכרת.

רכב משומש מליסינג

שאלת הליסינג, כן או לא, איננה יכולה להיבחן במנותק מההבדל שטמון ברכישת רכב חדש לבין רכישה של רכב מיד שנייה, כלומר משומש.

לכל החלטה יש יתרונות וחסרונות משלה. הדבר המעניין הוא שניתן לרכוש רכב מליסינג גם בתור רכב חדש, וגם כמשומש.

רכישה של רכב מיד שנייה היא, כמובן, זולה יותר מרכישה של רכב חדש. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שרכב משומש צפוי לעלות יותר מבחינת תחזוקה שוטפת, טיפולים ותיקנים. מובן מאליו שרכב משומש גם צורך יותר דלק (בהכללה, כמובן), לעיתים נוח פחות לנהיגה, ולעיתים גם מכיל פחות אביזרי בטיחות.

מי שבוחר לרכוש רכב משומש, טוב יעשה אם יבחר ברכב בעל קילומטרז' סביר, כזה שטופל כהלכה, ולא עבר תאונות רציניות. בחירה ברכב מליסינג מבטיחה יתרונות משמעותיים לעומת רכישה של רכב משומש בשוק הפרטי.

1.    ספר טיפולים – רכב מליסינג הוא רכב שעבר טיפולים באופן קבוע ולעיתים גם עבר השבחה לפני המכירה. בשונה ממקרה של רכישה מאדם פרטי, רכישה מליסינג מאפשרת לקבל את המידע המלא על כל הטיפולים שעבר הרכב.
2.    נבדק ואושר – לפני המכירה, חברת הליסינג בודקת את מצבו של הרכב ומשפרת ליקויים, אם נמצאו. חברות רבות אף מספקות אחריות, דבר יוצא דופן ברכב שאיננו חדש, ושלא קיים כלל ברכישת רכב מאדם פרטי.
3.    אמינות ומוניטין – חברות הליסינג, אפילו הקטנות שבהן, עוסקות במכירת כלי רכב באופן מקצועי. רצונן לשמור על שמן הטוב, ממריץ אותן לפעול בצורה אמינה ושירותית.

רכב חדש מליסינג

חברות הליסינג אינן עוסקות, כמובן, רק במכירת כלי רכב משומשים. למעשה, מרבית עסקיהן כרוך במכירה של כלי רכב חדשים, נוצצים ומבריקים.

היתרון שברכישת רכב חדש מחברת הליסינג טמון, מטבע הדברים, באפשרויות המימון, במגוון סוגי הרכב, ובאפשרות להחזיר את הרכב לאחר כמה שנים ולקבל במקומו דגם חדש.

בצורה כזאת אפשר לנסוע תמיד עם רכב חדש, בתוך תקופת האחריות. כאשר מדברים על רכב חדש מליסינג, חשוב דם להבחין בין שני סוגי הליסינג העיקריים שמקובלים בארץ – ליסינג תפעולי וליסינג מימוני.

למה ליסינג תפעולי?

רכב מליסינג תפעולי הוא פתרון אידיאלי לחברות וארגונים שזקוקים לכלי רכב לשימוש עסקי או כאלה שמעוניינות לספק לעובדיהן רכב צמוד.

ליסינג תפעולי מספק יתרון עצום שאין כדוגמתו בשוק הרכב הפרטי. חברות הליסינג, במקרה זה, נשארות הבעלים של הרכב. מה שהן מספקות, מלבד הרכב הצמוד, זה גם שירות מלא.

חברת הליסינג אחראית לביצוע טיפולים שוטפים, תיקון תקלות, החלפה ושדרוג. מי שנוהג על רכב שהתקבל בליסינג תפעולי, לא יצרך לבזבז זמן, כסף ועצבים על ביקורים במוסך.

למה ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני, שלא כמו ליסינג תפעולי, הוא דרך לרכוש רכב חדש בתשלומים.

רכישת רכב באופן כזה, שלא כמו רכישה בצורה אחרת, מאפשרת לשלם סכום ראשוני קטן, ולהפוך מיד לבעליו של רכב חדש. בצורה כזאת אין צורך לכתת רגליים ולחפש הלוואות לרכב, מה עוד שתנאי המימון של חברות הליסינג נחשבים לאטרקטיביים מאוד.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915