ליסינג מימוני

ליסינג מימוניזו עובדה ידועה כי רכישת רכב חדש בישראל היא עניין יקר מאוד, בגלל ריבוי מיסים גבוהים ועלויות ייבוא גבוהות, לכן גופים עסקיים ואנשים פרטיים אשר מעוניינים לרכוש רכב חדש צריכים לעיתים לפנות לפתרונות פיננסיים שונים על מנת לממן את הרכישה. ליסינג מימוני מספק פיתרון נוח ומקובל מאוד למימון רכבים חדשים, פיתרון חוץ בנקאי שמורכב ממבנה ייחודי לעומת הלוואות רגילות.

ליסינג מימוני כשיטת הלוואה ייחודית

שיטת הליסינג המימוני היא בפועל הלוואה מורכבת ושונה לרכישת רכב חדש או לשימוש ברכב חדש, תקופת הליסינג או תקופת החזר ההלוואה לצורך העניין יכול לנוע על תקופה של 3 שנים וגם עד 5 שנים במקרים מסוימים. עלות השימוש ברכב כוללת את שווי הרכב עצמו וכן מרכיבים של ריבית על העסקה, כיסוי ההון שהושקע על ידי חברת הליסינג וכמובן רווח כלשהו של חברת הליסינג.

בתום תקופת ליסינג מימוני הלקוח יכול לבחור האם לשלם את יתרת הסכום שנותר מהמחיר שנקבע לרכב ולרכוש אותו או לחלופין להחזיר את הרכב לחברת הליסינג ולהתקדם לרכב חדש אחר תוך המשך התשלומים החודשיים באותו אופן. הבעלות על הרכב היא של חברת הליסינג כל עוד הלקוח לא החזיר את ההלוואה בצורת רכישה סופית שלו.

אחד הדברים שמבדילים בין מסלול ליסינג מימוני לרכישת רכב חדש לבין הלוואה רגילה הוא אופן החזר הכסף. בהלוואה רגילה הלקוח מקבל מהבנק או כל גוף פיננסי אחר את הכסף לביצוע הרכישה וההחזר הוא בתשלומים חודשיים עד להחזר הסכום הראשוני והריבית. לעומת זאת, מסלול ליסינג מימוני בנוי בצורה שונה:

  • תשלום מקדמה כלשהי שנקבעת על ידי חברת הליסינג והעדפת הלקוח, המקדמה מהווה אחוז מסוים משווי הרכב שנקבע מראש, לרוב כמה עשרות אלפי שקלים.
  • תשלומים חודשיים שנקבעים מראש על השימוש ברכב, התשלומים הם גם אחוז מסוים משווי הרכב והם מצטברים כהחזר הלוואת הרכישה.
  • תשלום סופי של יתרת שווי הרכב שנותרה לשלם לאחר המקדמה וההחזרים החודשיים והעברת הבעלות על הרכב ללקוח או החזרת הרכב והמשך התשלומים החודשיים לעוד תקופת ליסינג.

אין מרכיב אחזקת רכב

ליסינג מימוני שונה ממסלול ליסינג תפעולי בכך שהתשלום החודשי מכסה רק את עלות הרכב ואינו כולל את אחזקת הרכב, ביטוחים, אגרות רישוי וכדומה. שוני נוסף הוא בתשלום המקדמה שלא קיים במסלול ליסינג תפעולי. שני המסלולים שונים מאוד זה מזה ומטרתם שונה לחלוטין. בליסינג מימוני גם אין הגבלת ק"מ שקיימת במסלול ליסינג תפעולי

מתאים ללקוחות פרטיים ועסקיים

ליסינג מימוני הוא מסלול שמתאים גם לאנשים פרטיים וגם לחברות ולקוחות עסקיים אחרים – כל לקוח שמעוניין לרכוש את הרכב בסיום התקופה ולא מעוניין רק בניהול צי רכב או אחזקת רכב כוללת.

חברה אשר מחזיקה צי רכב אך רוצה לנהל בעצמה את נושא האחזקה תבחר באפשרות של ליסינג מימוני. ללקוחות פרטיים ליסינג מימוני מהווה הזדמנות להתקדם לרכב חדש בתנאי מימון אטרקטיביים ונוחים לעומת הלוואות אחרות ואפשרות לעבור לרכב חדש נוסף בסיום התקופה.

ליסינג מימוני מהווה אפשרות נוספת למימון רכבים מחוץ למערכת הבנקאית, ליסינג מימוני לא מכביד על האובליגו של חברות כלפי הבנק ועסקה כזו ללקוח עסקי מספקת חשבונית מס חודשית שמאפשרת סעיף פחת מואץ שאינו קיים ברכישה ישירה של רכב.

ליסינג מימוני הוא אפשרות טובה ונוחה מאוד למגוון לקוחות, כדאי מאוד לבחון את העלויות והכדאיות מול הלוואות אחרות ובקמרים רבים הליסינג עדיף וזול יותר.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915