מגדל ביטוח

מגדל ביטוח חברת "מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים" הינה קבוצה ציבורית מהמובילות בישראל עם למעלה ממיליון וחצי לקוחות עסקיים ופרטיים. החברה עוסקת באחזקות פיננסיות והשקעות שונות, בעיקר מעולם הביטוח. מגדל מחזיקה כמה חברות המתמחות בתחום הביטוח וכן בשירותים פיננסיים וניהול השקעות מכל הסוגים.

למגדל יש חברה בת בשם "מגדל חברה לביטוח", זו חברת הבת העיקרית של הקבוצה ובשל כך היא זו שמוכרת בשם "מגדל" למרות שאינה חברת האם. בראש המערכת עומדים יו"ר דירקטוריון מגדל מר אהרן פוגל ומנכ"ל החברה מר יובל כהן.

התפתחות החברה

חברת הביטוח הוקמה כבר בשנת- 1934 בעיר הבירה ירושלים. את החברה הקימו כמה משפחות יהודיות של אנשי עסקים, חלקן באו מאלכסנדריה שבמצרים, יחד עם חברת ביטוח איטלקית בשם "אסיקורציוני ג'נרלי", חברה גדולה מאוד שנוסדה לפני 175 שנה וכיום מנהלת נכסים בערך של 350 מיליארד יורו.

במהלך שנות הארבעים של המאה ה- 20 רכש בנק אפ"ק (לימים "בנק לאומי לישראל") חלק נכבד ממניותיה של מגדל והפך לשותף בחברה. מסגרת השותפות העסקית של ג'נרלי ובנק לאומי התבררה כמוצלחת והיא מחזיקה מעמד עד היום.

כיום נמצאת מגדל בבעלות בע"מ, שבעלי מניותיה, נכון לחודש ינואר 2010 אחוזי המניות מחולקים כך: לג'נרלי החלק הגדול ביותר, כ- מהמניות 70%, בנק לאומי מחזיק בכ-10% ואילו ברשות הציבור כ-20%. כל זאת באמצעות החברה הציבורית "מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים".

דמויות ידועות ברקע של החברה

את השם "מגדל" בחר המשורר הידוע חיים נחמן ביאליק שראה בו ביטוי לביטחון ולשקט הנפשי שאותו החברה מעניקה ללקוחות. ביאליק לא היה המשורר היחיד ששמו נקשר בשם החברה, גם שמו של המשורר שאול טשרניחובסקי מתנוסס בקורותיה של מגדל כמי שהיה הרופא הראשון שהעסיקה החברה.

תחומי העיסוק של החברה

מגדל מתמחה בקשת רחבה של ענפי ביטוח: ביטוח חיים, ביטוח רכוש, ביטוח בריאות, ביטוחים עסקיים וגם פנסיה, קופות גמל במסגרת חברת הבת מגדל פלטיניום גמל שירותי ניהול נכסים פיננסים ועוד.

אחד הפיתוחים הבולטים של מגדל בתחום הביטוח היה השקתו של ביטוח מנהלים בישראל, מוצר שצבר פופולאריות אדירה בציבור הצרכנים בישראל.

כמו כן מגדל היתה הראשונה מחברות הביטוח שפתחה קרן פנסיה מחוץ להסתדרות. כראשונה בתחום מנהלת הקבוצה כ-33% מכלל הפרמיות ודמי הגמולים של קרנות הפנסיה וביטוחי החיים בישראל. ברשותה של מגדל עומדת קרן הפנסיה "מגדל מקפת" שהיא קרן הפנסיה השניה בגודלה בישראל עם ניהול נכסים בשווי 12 מיליארד ש"ח.

יחידות מקצועיות

מגדל מפעילה בנוסף גם יחידות מקצועיות אשר מתמחות בפיתוח מוצרים המותאמים לצרכים ייחודיים:

מג"ל

מחלקת עסקים גדולים, המחלקה כוללת מערך מקיף של מומחי חיתום השוקדים על פיתוח פתרונות ומתן מענה לסיכונים חריגים בהם נפגשים עסקים. כמו כן המחלקה אחראית על ביטוחים לעסקים גדולים הצריכים אחריות מקצועית, אחריות מנהלים ודירקטורים, ואף ביטוחי רכוש, חבות מעבידים וכדומה.

יחידת מג"ל אחראית גם על טיפול במפעלי היי-טק, עבורם פיתחו מומחי היחידה פתרונות מקוריים וחדשניים.

בנין

מחלקה לטיפול בביטוחים קולקטיביים אשר מתמחה בקטגוריית ביטוחים לקבוצות.
קבוצת מגדל הקימה גם כן את מחלקת "איחוד ישיר" הפועלת במכירות ישירות של ביטוחים פרטיים לרכב ולדירות, בטלפון ובעוד ערוצי התקשרות.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.