מגן ניהול קרנות פנסיה

מגן ניהול קרנות פנסיהקרן פנסיה היא מוצר מורכב שנועד לתת לעמיתים שבה פיתרון כולל לגיל הפרישה וגם למצבים ביטוחיים כמו אובדן כושר עבודה וקצבת שאירים במקרה מוות של העמית. קרנות הפנסיה בישראל שונות זו מזו בהיקפן וכמות הכנסים המנוהלים על ידי כל אחת מהן.

כספי העמיתים שמופרשים לקרנות הפנסיה בכל חודש הם אחריות כבדה של קרנות הפנסיה ועליהן להשיג תשואה טובה וחיובית לאורך שנים על מנת להבטיח לכל אותם עמיתים הכנסות מכובדות לאחר שנים רבות של הפרשה למטרה זו. לכן ניהול קרן פנסיה הוא עניים מורכב וחשוב מאין כמוהו,

ניהול הקרן הוא מעבר לניהול השקעותיה בלבד אלא ניהול כולל ומקיף של התנהלות כלכלית נכונה וראויה. מגן חברה לניהול קרנות פנסיה היא חברה שמספקת שירותי ניהול קרנות פנסיה.

בעלות ונתונים של מגן חברה לניהול קרנות פנסיה

מגן חברה לניהול קרנות פנסיה היא למעשה חברת בת בשליטת חברת הביטוח איילון שמחזיקה בחברה 80%, את 20% הנוספים מחזיק בית ההשקעות פסגות שהוא הגדול בישראל.

את קרנות הפנסיה בישראל מחזיקות חברות הביטוח בעקבות רפורמת בכר ומשרד האוצר שחייבה את הבנקים למכור אחזקות בקופות גמל וקרנות פנסיה ולכן איילון חברה לביטוח היא הבעלים של מגן חברה לניהול קרנות פנסיה שמנהלת עבורה את קרן הפנסיה מגן זהב. את השקעות קרן הפנסיה מנהל בית ההשקעות פסגות בשיתוף פעולה עם איילון חברה לביטוח ובפיקוח של מגן חברה לניהול קרנות פנסיה.

הנהלת חברת מגן חברה לניהול קרנות פנסיה נמצאים בבית איילון ברמת גן, החברה פועלת כעצמאית וחברה בע"מ אך היא כמאור חברת בת של איילון ולכן פועלת ממשרדיה הראשיים של חברת הביטוח.

מגן חברה לניהול קרנות פנסיה מנהלת בעצמה גם כמה קרנות פנסיה וותיקות, קרנות שנסגרו למצטרפים חדשים ברפורמה של שנת 1995. אלו קרנות שפועלות בשיטות פנסיוניות שונות מאשר הקרנות החדשות והמקיפות. מגן מנהלת שלוש קרנות וותיקות כאלו שהן:

  • מגן קרן פנסיה
  • מגן תגמולים
  • מגן מרכזית לפיצויים

במקורה, מגן חברה לניהול קרנות פנסיה ניהלה כספים ונועדה לשרת בעיקר מגזרים מסוימים במשק הישראלי, בייחוד בענפי התעשייה היצרניים, התחבורה והשירותים. דוגמא לכך ניתן לראות בעמיתים רבים של הקרנות הוותיקות של מגן חברה לניהול קרנות פנסיה שהם חברי אגד ודן בעבר ובהווה, קיבוצים ועוד. בשנת 2004 מגן חברה לניהול קרנות פנסיה נכנסה לשיתוף פעולה עם צה"ל בניהול קרנות פנסיה עבור אנשי הקבע בצבא באמצעות קרן הפנסיה מגן זהב של חברת הביטוח איילון.

ניהול קרן הפנסיה מגן החדשה

מגן חברה לניהול קרנות פנסיה מנהלת כאמור את הקרן מגן זהב עבור חברת הביטוח איילון ובית ההשקעות פסגות. קרן פנסיה זו היא קרן חדשה ומקיפה מסוג תשואה, חישוב הכספים שמגיעים לעמיתים בעת הגעה לגיל הפרישה נעשה לפי השיטה המקובלת בקרנות פנסיה בישראל. השיטה היא חישוב כל הכספים שנצברו לאורך השנים, הוספת התשואה שהושגה, ניכוי דמי הניהול וחלקות הסכום במקדם קצבה שנקבע על פי פרמטרים שונים, הסכום שמתקבל לאחר חישוב זה הוא הקצבה החודשית לה זכאי העמית. בקרן עמיתים כאמור, אנשי צה"ל רבים, קיבוצים רבים, מפעלים וחברות. במסגרת קרן הפנסיה מגן זהב העמיתים יכולים לבחור מבין 6 מסלולים שונים בהם ניתן לשנות את המרכיבים השונים של הקרן – פרישה, נכות ושאירים.

מגן חברה לניהול קרנות פנסיה מהווה נדבך חשוב ומהותי במנהל התקין של קרנות הפנסיה שתחת ניהולה, החברה וותיקה ומנוסה בתחום.

לחץ כאן כדי לצפות באתר הבית של חברת מגן לניהול קרנות פנסיה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.