מדריך חיסכון בהוצאות הבית

מדריך חסכון בהומאות הביתמודעות לאופן בו אנחנו מוציאים כספים חשובה להתנהלותנו הכלכלית לא רק בימים של אי יציבות כלכלית אלא גם באופן כללי. בין אם מדובר על משפחות או על יחידים, אחוז גדול מאיתנו מבזבזים ללא ידיעתנו סכומי כסף גדולים בצורה קבועה מדי יום.

מדובר בסכומי כסף קטנים לכאורה אך אלו מצטברים ומגיעים במהרה ומבלי שנשים לב לסכומי כסף משמעותיים. שוו בנפשכם כעשרת אלפים שקלים שנחסכים מדי שנה. עשרת אלפים שקלים שיכולים לשמש לחופשה בחו"ל, להוצאות על ריהוט חדש, או להיתווסף לחיסכון שיתפח וישמש כרשת הצלה לכל מטרה שלא תבוא. סכום כסף שכזה הוא משמעותי בכל קנה מידה שהוא.

להלן כמה דרכים בהן גם אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים ואף לחסוך במשאבים טבעיים ולהיות, על הדרך, 'ירוקים' יותר. מדריך חיסכון בהוצאות הבית ילמד אתכם בדיוק היכן ניתן לקצץ כדי לחסוך בהוצאות.

חסכון במים

עם התייקרות המים וההדלדלות במשאב הארצי חשוב לעשות מה שביכולתנו על מנת למנוע בזבוז מים מיותר. על ידי הורדת חצי מיכל או התקנת חסכמים יכול כל אחד מאיתנו לחסוך כמויות אדירות של מים להדחה. ליתר דיוק כאלף ליטרים בחודש! בנוסף בזמן המקלחת ותהליך הסיבון אנו יכולים לסגור את המים. חסכון של אלפי ליטרים רבים בחודש נוצר בעקבות פעולה פשוטה זו, שלא לדבר על החשמל שנחסך במקביל. חסכון זה מתרגם ללא מעט כסף שנחסך בסוף החודש.

חסכון בחשמל

לפני שאנחנו יוצאים מהבית חשוב לסגור את האור. אור דולק במהלך שעותנו מחוץ לבית הוא בזבוז משווע של חשמל. מומלץ וכדאי להחליף את הנורות הרגילות לנורות חסכוניות, שחוסכות כמויות עצומות של חשמל. שימו לב למכשירים שצורכים כמויות גדולות של חשמל כמו מקרר, מכונת כביסה, מייבש ומזגן. ככל שהמכשירים ישנים יותר כך צריכת החשמל שלהם גבוהה יותר.

בכל מקרה מומלץ לכוון את מכונת הכביסה לתכנית חסכונית שחוסכת בנוזלי הניקוי, בחשמל ובמים. מומלץ לא לכוון את המזגן על טמפרטורה נמוכה מדי. כל מעלה מתרגמת לכסף. לדוגמא, קירור הבית על ידי שימוש בעשרים וחמש מעלות יחסוך כמות כסף משמעותית לעומת קירור הבית בעשרים ואחת מעלות.

חסכון במוצרים

מוצרים רבים עולים סכומי כסף שונים לפי האריזה. אריזות נוחות יותר לשימוש עולות יותר אך למעשה יוצא שאתם משלמים את רב סכום הכסף על האריזה ולא על המוצר. לפיכך מומלץ להציב כלי פלסטי לאבקת הכביסה ולמלא אותו כל פעם מחדש באבקה משקית. אותו הדין לגבי חלב, שעולה יותר באריזות קרטון מאשר באריזות פלסטיק.

מומלץ לשים לב למבצעים בסופרים השונים ולקנות את אריזות החסכון על פני האריזות הרגילות. כך אתם מקבלים מוצר מוגדל במחיר של המוצר הרגיל. כמובן שאם במקרה קיים באזור מגוריכם שוק מומלץ לבצע את רב הקניות בו וכך לחסוך עוד כמה שקלים.

בדקו מבצעים

לכל אחד מאיתנו יש תשלומים שיורדים באופן קבוע. מדובר על חשבונות לסלולרי, לטלפון קווי, אינטרנט. מדי כמה זמן מומלץ להתקשר לחברה ולשאול האם קיימים מבצעים או תוכניות מוזלות. פעמים רבות אתם לא מיודעים על מבצע חדש וחבל.

לסיום, חסכון במשאבים שונים, בין אם במים, חשמל, או כל משאב אחר יכול לחסוך לנו כמויות כסף עצומות מדי שנה אך מצריך מאיתנו התארגנות מחדש ושינוי אורח חיינו. לא מדובר על שינוי שיוריד את רמת החיים שהתרגלנו אליה, אלא על שינוי הרגלים קטנים ומגונים, הרגלים שנשתמרו עקב נוחות ועולים לנו כסף רב מבלי שאנו מרגישים בכך כלל.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.