מחשבונים פיננסיים

מחשבונים פיננסייםבמהלך חיינו אנו נדרשים לקבל החלטות חשובות הנוגעות לעסקאות פיננסיות שונות; אם אלו עסקאות של הלוואות, תכניות חסכון, השקעה בקרנות נאמנות ועוד. בדיקה טרומית מקיפה של עסקאות אלה עשויה לסייע בבחירת העסקה המתאימה ובכך לתת לנו שקט נפשי בידיעה כי קיבלנו את ההחלטה הנכונה.

אחד הכלים השימושיים לביצוע בדיקה זו הוא שימוש במחשבון פיננסי המתאים לסוג העסקה. במחשבון זה אנו מקבלים חישוב מדויק או קרוב לסכומים העתידיים שאנו נצטרך לשלם מידי חודש הכוללים תשלומי בסיס, ריבית, תשלומים נלווים אחרים ואת סכום הריבית המצטבר עם סיום העסקה. ישנם מחשבונים פיננסיים רבים ומגוונים ובמאמר זה נסקור את המחשבונים הנפוצים והשימושיים ביותר.

מחשבון הלוואות/משכנתא

לחצו כאן – מחשבונים פיננסים – באתר מחשבונים

הלוואת המשכנתא היא אחת העסקאות הפיננסיות החשובות בחיינו, אם לא החשובה שבהן. אנו משקיעים כסף רב ולמשך זמן רב בעסקה זו לכן חובה עלינו לבצע בדיקה מקיפה לפני ביצוע העסקה כדי שנוכל לשמור על יציבות כלכלית בעתיד.

ישנם מספר מחשבוני משכנתא המחשבים פרמטרים שונים בעסקה, לדוגמא: ישנו מחשבון החזר חודשי בו אנו מקבלים מידע על כמות ההחזר החודשי לבנק במשך כל העסקה, מחשבון יתרת משכנתא מחשב את יתרת הסכום הנוכחית של המשכנתא שלך.

חשוב לבצע את החישוב בהתאם לריבית הרצויה, זאת לאחר שבחרתם את סוג הריבית המועדפת עליכם וגם לקחת בחשבון שבמשכנתא יש לנו תשלומים נלווים נוספים, כגון: עמלת שמאי, אגרת רישום בטאבו, ביטוחי חיים ונכס ועוד מספר הוצאות עקיפות. מחשבונים פיננסים נוספים מחשבים גובה משכנתא מקסימלית ריבית פיגורים ועוד.

מחשבון פנסיהחישוב ריבית

חכמינו זיכרונם לברכה אמרו "איזהו החכם? הרואה את הנולד". תכנון מוקדם של תכנית הפנסיה שלנו עשוי לתתן לנו בטחון כלכלי לעתיד. מחשבון פיננסי של תכנית זו יסייע לך לבצע תכנון מושכל של הגמלה החודשית אותה תקבל עם יציאתך לפנסיה, תוך כדי חישוב של סכום ההפקדה החודשית, שנות הפנסיה וסכום הכסף החודשי הרצוי אותו הייתי מעוניין לקבל לאחר הפרישה.

מחשבון תכנית חסכון

תכנית חסכון עצמאית, ללא תלות בכספי קרן הפנסיה אותם ציבור השכירים מחויב להפריש, עשויה לפעמים להוות תכנית משתלמת יותר מקרן הפנסיה עצמה. תכנית זו חוסכת לנו בדמי מס וניהול אשר נגבים מאתנו בקרן הפנסיה ולכן אנו עשויים לקבל עם סיום תכנית החיסכון קצבה גדולה יותר.

למעשה, אנו יכולים לבצע תכנית חסכון לא רק למספר שנים, אלא אף לבצע תכנית חסכון פנסיונית בנוסף לקרן הפנסיה שלנו. מחשבונים פיננסיים של תכניות חסכון אלא יסייעו לכם בהחלטה באיזו תוכנית חסכון כדאי לכם לבחור.

מחשבון הוצאות חודשיות

החיים בישראל מתאפיינים בתרבות צריכה בה אנו צורכים דברים שאין לנו בהם צורך אמתי. אם תסתכלו על ההוצאות בחשבון הבנק ובתדפיסי האשראי שלכם תגלו לבטח כי הוצאתם כספים מוצרים שאינם חיוניים ובהחלט תוכלו לחיות גם בלעדיהם.
מחשבון הוצאות חודשיות הוא מחשבון פיננסי אשר יסייע לכם בבדיקה של הוצאותיכם החודשיות, כאשר הוא מרכז רשימה של דברים קבועים עליהם אתם מוציאים כספי מידי חודש. מה שעליכם לעשות הוא פשוט לרשום תקציב גג לכל פריט ברשימה ובסוף כל חודש לבצע מעקב ולבדוק אם עמדתם במסגרת התקציב. מעקב חודשי זה עשוי לחסוך לכם רבות בהוצאות החודשיות ולתרום ליציבות כלכלית.

לסיכום, למחשבונים פיננסיים יש תפקיד חשוב בניהול ההוצאות הכספיות שלנו. שימוש במחשבונים אלה יסייע לנו בחישוב הלוואות, תכניות חסכון ומעקב אחר כל ההוצאות שלנו. ברגע שאנו מבצעים את החישוב מול העיניים ורואים בפועל כמה אנו מוציאים ומרוויחים כך יגדל הסיכוי שהעתיד הכלכלי שלנו יהיה מחושב ובטוח ונחסוך לעצמנו דאגות ומתחים מיותרים. מומלץ לבצע את החישוב מחשבונים פיננסיים ממקורות ניטרליים ולא מאתרים של חברות שונות בעלי אינטרסים.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.