מיטבית עתודות מבית כלל ביטוח

מיטבית עתודות מבית כלל ביטוחמיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיה היא חברת ניהול הפנסיה של קבוצת כלל החזקות שאחזקתה העיקרית היא חברת הביטוח כלל, שמחזיקה בבעלות על שתי קרנות פנסיה שמנוהלות כאמור על ידי עתודות מיטבית.

למעשה מדובר על שמה הישן של החברה, באפריל 2010 קבוצת כלל שינתה את שם החברה ממיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיה לכלל פנסיה וגמל בע"מ – זאת בעקבות מיזוג פעילות קופות הגמל של הקבוצה (כלל גמל) אל תוך החברה.

מהות פעילות מיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיהניכיון שיקים {ARIM}

החברה מנהלת, תמורת דמי ניהול, קרנות פנסיה בנאמנות – הכוונה היא כי החברה אחראית למנהל התקין של קרנות הפנסיה ומנהלת אותן במגוון היבטים, כולל את ההשקעות של החברה בכספי הפנסיה ואת השקעות ההון העצמי (הנוסטרו) של פעילות הפנסיה. חברת מיטבית עתודות מנהלת שתי קרנות פנסיה של חברת כלל ביטוח.

  • מיטבית עתודות מקיפה חדשה – קרן פנסיה רגילה שבנויה מהפרשות חודשיות ומכילה מרכיב לגיל פרישה, מרכיב ביטוחי לאובדן כושר עבודה ונכות ומרכיב של קצבת שאירים במקרה מוות.
  • מיטבית עתודות כללית משלימה – קרן פנסיה משלימה, ניתן להפקיד אליה בהפקדה גדולה וחד פעמית, לא תקרה, על מנת ליהנות מפנסיית זקנה לאחר הפרישה. מיועדת לבעלי אמצעים וכאלו שמפרישים לפנסיה רגילה בסכומים שגבוהים מהתקרה המותרת בחוק.

במסגרת פעילות הגמל של החברה היא מנהלת קופות גמל הוניות וגם קופות גמל לא משלמות לקצבה, קופות גמל לפיצויים וקרנות השתלמות לחיסכון לטווחים בינוניים. חברת מיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיה, או בשמה החדש, כלל פנסיה וגמל, מנהלת כ-46 מיליארד ש"ח בנכסים ויש לה כמיליון לקוחות במגוון מסלולי החיסכון שהיא מציעה.

קרן הפנסיה המקיפה החדשה מיטבית עתודות הניבה את התשואות הגבוהות ביותר לעומת שאר הקרנות בתקופה שבין הרבעון הראשון של 2009 לרבעון הראשון של 2010, והחברה ממוקמת במקום השלישי בתשואת קרן הפנסיה שלה על פני תקופה של חמש שנים.

היסטוריה ובעלות על מיטבית עתודות

החברה נמצאת בבעלות מלאה של כלל ביטוח שנשלטת בעצמה על ידי כלל החזקות. בעל השליטה בכלל הוא איש העסקים נוחי דנקנר באמצעות חברת IDB פיתוח שבשליטתו, כאשר גם בנק הפועלים מחזיק בכ-9% ממניות כלל.

חברת מיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיה הוקמה בשנת 1995, בעקבות הרפורמה הראשונה בשוק הפנסיה, בתחילת דרכה נקראה החברה רק מיטבית חברה לניהול קרנות פנסיה. החברה עברה לבעלות כלל ביטוח בשנת 2004, לאחר רפורמה נוספת בשוק הפנסיה והגמל שבה חייב משרד האוצר את הבנקים למכור אחזקות אלו לגופים אחרים – כאשר את כל קרנות הפנסיה רכשו חברות הביטוח וקופות הגמל התחלקו בין חברות הביטוח לבתי ההשקעות. כלל ביטוח זכתה במסגרת רפורמה זו במכרז לרכישת קרן הפנסיה מיטבית מידי ההסתדרות.

מנכ"ל מיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיה הוא מר דן פנחסי, מביא עימו שנים של ניסיון בחברות הביטוח השונות ותחום הפנסיה בפרט. ויו"ר החברה הוא רמי דיין, כלכלן, רואה חשבון ומשפטן שמכהן גם כמשנה למנכ"ל כלל ומנהל חטיבת חיסכון ארוך טווח והיה בעבר מנהל תחום ביטוח חיים בהראל חברה לביטוח.

לקראת סוף 2005 רכשה כלל ביטוח גם את השליטה במניות של קרן הפנסיה עתודות, כלל רכשה את קרן הפנסיה מידי החברות מבטח שמיר, תשתית הנפקות וכן ביטוח חקלאי. בשנת 2006 מוזגו באופן טבעי ובהתאם לאישורים רשמיים שתי קרנות הפנסיה והוקמה החברה החדשה מיטבית עתודות חברה לניהול קרנות פנסיה.

לחץ כאן לעמוד הבית של קרן הפנסיה מיטבית עתודות באתר חברת כלל.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915