מנורה מבטחים פנסיה

מנורה מבטחים פנסיהקרן הפנסיה מבטחים החדשה של חברת הביטוח מנורה מבטחים היא הגדולה בישראל עם כ-700,000 עמיתים וחברות רבות במשק אשר בחרו בקרן הפנסיה הזו כפיתרון הפנסיוני לעובדיהן.

רכישת קרן הפנסיה על ידי מנורה

מנורה מבטחים פנסיה היא חברה בע"מ שנמצאת בבעלות מלאה של חברת הביטוח מנורה מבטחים שהיא בעצמה חלק מקבוצת מנורה מבטחים החזקות. קרן הפנסיה מבטחים החדשה הוקמה בשנת 1995 לאחר רפורמה משמעותית בשוק הפנסיוני שסוגרה את ההצטרפות של עמיתים חדשים לקופות הפנסיה הוותיקות שפעלו בשיטה אחרת. חברת הביטוח מנורה לא הייתה הבעלים של קרן הפנסיה מבטחים מתחילתה.

באמצע שנות האלפיים בעקבות שינויים בשוק הפנסיוני שהנהיג משרד האוצר והורו לבנקים וחברות אחרות למכור את קרנות הפנסיה וקופות הגמל שלהם רכשה חברת הביטוח מנורה את קרן הפנסיה מבטחים החדשה ומיזגה אותה לתוך פעילות הקבוצה. המיזוג הוליד את החברה שקיימת כיום, מנורה מבטחים.

חברת מנורה מבטחים שמחזיקה בקרן הפנסיה מבטחים החדשה פעילה בתחומי הביטוח, הפיננסים (השקעות, ניהול תיקים ועוד), ניהול קרנות נאמנות, השקעות שונות במגוון תחומים וכמו כן מנהלת קופות גמל וקרנות השתלמות.

נתונים על מנורה מבטחים פנסיה

נתח השוק של מנורה מבטחים פנסיה מסך כל הנכסים של קרנות הפנסיה הישראליות הוא 38%, הגדול ביותר בשוק. קרן הפנסיה מנהלת הון בשיעור של כ-30 מיליארד ש"ח והיא מקבלת הכנסה שנתית בדמי פנסיה של 3.6 מיליארד ש"ח.
מנורה מבטחים פנסיה הייתה הראשונה שאפשרה ללקוחותיה לבחור מבין כמה מסלולי השקעה אפשריים בקרן הפנסיה מבטחים החדשה, מודל שנקרא המודל הצ'יליאני כי הוא נהוג בכל הקרנות במדינה הדרום אמריקאית. אפשרות זו מאפשרת לעמיתי הקרן לבחור מבין מסלולי השקעה של כספי הצבירה שלהם באפיקים סולידיים ונטולי סיכון לבין אפיקים מסוכנים יותר ובעלי אפשרות תשואות גבוהות יותר לאורך שנים רבות. מנורה מבטחים וגם קרן הפנסיה שלה קיבלו דירוגים גבוהים מאוד בסקרים מקצועיים שערכו חברות דירוג ישראליות, דירוגים שנוגעים לאיכות הניהול ולעוד מאפיינים חשובים של התנהלות כלכלית נכונה.

מרכיבי הפנסיה של מנורה מבטחים

בישראל קיים חוק והגדרות מדויקות של קרנות הפנסיה מבחינת מהמרכיבים הביטוחיים והפנסיונים שלהן. מנורה מבטחים פנסיה מכילה כמובן את כל המרכיבים האלו שמתחלקים לשלוש קטגוריות.

  • פנסיית פרישה: המרכיב העיקרי בקרן פנסיה, מרכיב החיסכון לגיל פרישה. רוב הכסף שמפריש העמית לקרן הפנסיה מבטחים מופנה לטובת חיסכון לגיל הפרישה שלו, שיכול להיות מגיל 60 ומעלה. הכספים מושקעים ובגיל הפרישה העמית מקבל קצבה חודשית שנגזרת מסכום הפרשותיו בנוסף לתשואות שהשיגה מנורה מבטחים.
  • פנסיית נכות: מרכיב ביטוחי לאובדן כושר עבודה, העמית יקבל קצבת נכות במקרים של אובדן כושר עבודה, הקצבה יכולה להיות חלקית, מלאה, זמנית או קבועה.
  • פנסיית שאירים: מרכיב ביטוחי נוסף, מעין ביטוח חיים. עם העמית נפטר מנורה מבטחים פנסיה משלמת למשפחתו קצבה לכל החיים ולילדיו עד גיל 21.

מסלולי פרישה והשקעה של מנורה מבטחים פנסיה

במסגרת קרן הפנסיה של מנורה מבטחים ניתן לבחור מבין 8 מסלולי פרישה שונים, כאשר השוני בין המסלולים הוא בחלוקה הפנימית של כספי הצבירה בין פנסיית הזקנה למרכיבים הביטוחיים שבקרן הפנסיה, כאשר המסלולים נעים מהכללי שבו פנסיית הזקנה מהווה 75% ועד מסלולים שבהם מעלים את מרכיב פנסיית הזקנה על חשבון הקטנה של המרכיבים הביטוחיים של פנסיית נכות ופנסיית שאירים.

מבחינת מסלולי ההשקעה, ניתן כאמור לבחור את רמת הסיכון של השקעת מנורה מבטחים בכספי הפנסיה, קיים מסלול שמשתנה אוטומטית בהתאם לגיל העמית.

לחץ כאן לצפייה באתר הבית של חברת מנורה מבטחים פנסיה.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915