מסחר באינטרנט

מסחר באינטרנטהתקדמות הטכנולוגיה הובילה להתפתחותו חסרת התקדים של תחום המסחר באינטרנט (E-Commerce), וכיום ישנן הזדמנויות רבות להשתלבות והצלחה בענף. בין אם מדובר בפתיחת חנות ברשת, בשיווק מוצרים ושירותים, או בכניסה עצמאית לתחום המסחר דרך אתרי המסחר וזירות הפרילנסים ברשת, כיום ניתן ליצור מקור הכנסה קבוע ממסחר מקוון במינימום מאמץ ומינימום השקעה.

תשלומים בטוחים עם ארנק וירטואלי

הסכנה במסירת פרטי כרטיס אשראי הפכה עם התפתחות האינטרנט לסכנה בקנה מידה בין לאומי. כיום, צרכנים העושים שימוש בכרטיס האשראי שלהם לקניית מוצרים ושירותים ברשת עלולים ליפול קורבן לרמאים מכל מדינה בעולם. על מנת להגביר את הבטיחות של חוויית הקנייה ברשת, קמו שירותי תשלומים מקוונים כגון פייפאל, המציעים ללקוחותיהם ארנק וירטואלי וממשק בטוח להפקדת כספים בכרטיס אשראי. שירותים אלה מאפשרים לנו לבצע קניות בלחיצת כפתור ובבטיחות רבה.

אתרי קניות וחנויות וירטואליות

כשהוקמה eBay בשנת 1995, איש לא שיער כי יגיע יום בו מיליוני אנשים ישתמשו בזירת מסחר וירטואלית על מנת לקיים עסקאות וסחר בכל מוצר כמעט. כיום, רבים מחליטים לנצל את הפלטפורמה המובילה כדי לשווק את המוצרים אותם הם מוכרים במקומות אחרים. איביי היא דוגמא מאלפת למסחר ברשת, עם מעל 15 אלף עובדים בעשרות סניפים ברחבי העולם ורווחים שנתיים של מעל 7.7 מיליארד דולר.

אך מסחר באינטרנט אינו קורץ רק לאנשים פרטיים, אלא גם לגופים מסחריים גדולים. אתר הקניות המצליח Amazon החל את דרכו כחנות מקוונת לספרים ודיסקים, וכיום הוא מציע אלפי מוצרים בעשרות מחלקות שונות ומשמש כפלטפורמה לעסקאות במעל 11 מיליארד דולר בשנה.

אנשים המעוניינים לפתוח חנות וירטואלית יכולים לפנות לאחת מהחברות המציעות שירותי סליקה באינטרנט ולרכוש מערכת לניהול תשלומים והפקת חשבוניות במחשב. אתר אינטרנט בסיסי המחובר למערכת שכזו יכול לתפקד כחנות וירטואלית לכל דבר.

משחקים ופורקס

בשנים האחרונות תחום המשחקים המקוונים צובר פופולריות עצומה, וחברות הפיתוח מכניסות למשחקים מודלים של תשלומים על מנת ליצור רווח ממיליוני השחקנים הנלהבים. משחקים כמו פארמוויל (FarmVille) וטקסס הולדם מושכים שחקנים מכל העולם, וחברות חדשות מוקמות על מנת לענות לצורך הגדל במשחקים בעלי אופי חברתי ברשת החברתית פייסבוק.

מסחר במט"חתוכנות פורקס באינטרנט הן תחום נוסף המזכיר באופיו את תחום המשחקים ברשת. חברות פרטיות מציעות למשקיעים חובבים פלטפורמות מסחר להורדה בעלות ממשק ידידותי למשתמש, ומאפשרים לגולשים להשתתף בפעילות מסחר FOREX בבורסות העולם.

כלים לפרילנסים ואמנים

פרילנסים ועצמאיים יכולים להשתמש באינטרנט על מנת להרחיב את קהל הלקוחות שלהם ולהתחרות בצורה אפקטיבית בתחום בו הם עוסקים. לאחרונה החלו להיפתח זירות פרילנסים המאפשרות לחברות וגופים עסקיים לאתר את איש המקצוע המתאים ביותר וליצור מכרזים בהם יתמודדו הפרילנסים זה מול זה. אתרים אלה מועילים הן לעצמאי, ששירותיו נחשפים לעיני לקוחות רבים יותר, והן למעסיק, אשר יכול לקבל את השירות הדרוש במחיר תחרותי ולאחר ביצוע סקר שוק מקיף. זירות פרילנסים כמו Xplace הן חלק חשוב בפעילות העסקית המתקיימת ברשת האינטרנט.גוגל

ישנם גם אתרי נישה הדומים באופיים לאתרי הקניות הגדולים כגון eBay ו-Amazon, אך מתמקדים במוצרים או שירותים מסוג מסויים. ניתן למנות למשל את האתר etsy.com, המציע פלטפורמה למכירת פריטי אמנות עבודת יד בשלל תחומים, ומאפשר לאמנים להגיע לקהל לקוחות עצום במאמץ מינימלי.

לסיכום, E-Commerce הוא תחום מתפתח ומבטיח אשר משנה רבות את כללי המשחק הישנים של עולם העסקים. העתיד, עם אפשרויות תשלום גמישות ובטוחות יותר וזירות מסחר מתקדמות ופשוטות יותר, מבטיח כי גם בשנים הקרובות נוכל לראות התפתחויות רבות ומרגשות בעסקים באינטרנט.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915