מסחר בפורקס

מסחר בפורקסשוק הפורקס – מסחר במט"ח – הוא השוק הפיננסי הגדול ביותר מבחינת היקפי מסחר, נפחי המסחר היומיים בשוק הפורקס מגיעים לכ-4.5 טריליון דולר ביום ומגוון העסקאות הנעשות בשוק זה פשוט עצום, החל מעסקאות של סוחרים קטנים ועד עסקאות במיליארדים של מדינות.

השנים האחרונות היו שנות הפריחה של התחום עם התפתחותן של פלטפורמות מסחר ממוחשבות מתקדמות וכניסת ברוקרים הפונים לשוק הפרטי למשחק. התפתחות זו בתחום הפורקס הפכה אותו לאפשרות עבודה מהבית, אפשרות ממשית ומוחשית עבור סוחרים פרטיים רבים שהחלו בקטן ולאורך זמן התמקצעו וכיום עוסקים במסחר באופן בלעדי או כמעט בלעדי.

פורקס: עבודה מהבית או מכל מקום בעולם

פורקס כאפשרות לעבודה מהבית הוא תחום אפשרי שניתן להתחיל לפעול בו בקלות רבה מאוד, כל מה שצריך באופן כללי זה מחשב וחיבור אינטרנט. המסחר מתבצע ברוב המקרים באמצעות פלטפורמת מסחר מקוונת שניתן להוריד למחשב או לסחור בה ישירות מדפדפן אינטרנט, כל הפעולות וההוראות מבוצעות על ידי הסוחרים מול הפלטפורמה או טלפונית מול חדר עסקאות. עבודה מהבית בשוק הפורקס מאפשרת למעשה לסוחרים ופעילים בשוק לפעול בו ולהשקיע מהבית, במהלך נסיעות ומכל מקום בעולם שבו יש גישה למחשב ואינטרנט – כולל כמובן אינטרנט סלולארי ומסחר באמצעות פלטפורמות מסחר סלולאריות.

ניצול כוח הרשת

פורקס כאפשרות לעבודה מהבית הוא תחום שכמו תחומים כלכליים אחרים נפתח בזכות כוחה של רשת האינטרנט וההתקדמות הטכנולוגית שמלווה אותנו כיום. כמו שקורה כיום בתחום מחשוב הענן, תפקידים רבים שבעבר הצריכו מפגשים ויציאה ממשית למשרד ניתן היום לבצע מכל מקום בעולם ואפילו ליצור חווית מפגש שדומה מאוד למפגש פיזי, כל זאת באמצעות הכוח האדיר של הרשת לחבר בין אנשים והפשטות שהיא מציעה לצרוך מידע.

פלטפורמות מסחר במט"ח מתממשקות למאגרי מידע פיננסיים ומקבלות נתונים בזמן אמת מהברוקר שמציע את הפלטפורמה ומגורמי מסחר רשמיים. כמובן שכל הפעולות המתבצעות במסחר פורקס מקוון חייבות להתבצע בזמן אמת וללא עיכובי תקשורת – אם ביצעתם עסקת קניה (LONG) על צמד מטבעות מסוים העסקה חייבת להיכנס לשוק באותו שער בדיוק שהופיע בציטוט ברגע שלחצתם כל כפתור הביצוע.

להתחיל בקטן ולגדול לאט

מגוון האנשים שעובדים מהבית בפורקס הוא גדול מאוד הן מבחינת כמות והן מבחינת סוגי האנשים שבחרו להתנתק מהשגרה של להיות שכירים, לצאת מהבית בבוקר בלחץ ולחזור בערב סחוטים. ממש לא חייבים להיות כלכלנים או בוגרי מנהל עסקים – אפילו לא חייבים להיות כל כך מוצלחים במתמטיקה. כמעט כל אחד יכול להצליח בשוק הפורקס מבחינת רווחים, בהחלט מדובר על תחום כלכלי שמצריך פיתוח הבנה ואסטרטגיה אך את אלו ניתן ללמוד ולפתח גם ללא השכלה רשמית בתחומי פיננסים.

החכמה של עבודה מהבית בפורקס עבור משקיעים חדשים שאינם בקיאים ברזי תחום הפיננסים היא להתחיל בקטן ולאט לאט לגדול בהיקפי המסחר ורמת הפעילות. ניתן לפתוח חשבון, להתחיל לסחור בסכומים קטנים (לא לשכוח שבעזרת מינוף הסכומים שאיתם סוחרים גבוהים משמעותית מהסכום שנמצא בסיכון) וללמוד את השוק בלי סיכון לספוג הפסדים כבדים מדי. לאחר התמקצעות, צבירת ביטחון עצמי ופיתוח אסטרטגיית השקעה מסודרת ניתן להתחיל לעלות את הסכומים בעסקאות גם את נפח הפעילות. לא חייבים להתפטר מהעבודה מיד ואפשר לעשות את הצעד המשמעותי הזה רק לאחר צבירת ניסיון ויכולת להרוויח בעקביות.

להבין את הפוטנציאל, את השוק ואת הסיכונים

פורקס כאפשרות לעבודה מהבית היא כאמור אפשרות ריאלית לרוב האנשים – בלי לנסות אי אפשר להצליח וחייבים לקחת סיכונים כדי להצליח. אך חשוב מאוד להבין את השוק תוך כדי למידה, לצבור ניסיון מגוון שכולל גם הפסדים ובעיקר להבין את דרך הפעולה של השוק הזה והמינוף שבו על שלל הסיכונים שהנושא מציב.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915