מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה

מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיהחברת מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים בע"מ היא חברת ניהול הפנסיה של חברת הביטוח מגדל, חברת הביטוח הגדולה בישראל. המרכיב הפנסיוני העיקרי של מגדל היא קרן הפנסיה מקפת החדשה, מדובר על קרן הפנסיה השנייה בגודלה בישראל מבחינת היקף נכסים מנוהלים וכמות עמיתים.

היסטוריה ובעלות על מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים

חברת מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים נוסדה בשנת 1995 לאחר הרפורמה הראשונה של השוק הפנסיוני בישראל, מאז הקמתה החברה צמחה והייתה מובילת שוק מבין כלל הקרנות הפנסיוניות. בשנת 2004, במסגרת הרפורמה השנייה בשוק הפנסיוני שהנהיג משרד האוצר וחייבה כל בנק למכור את קרנות הפנסיה וקופות הגמל שברשותו, רכשה קבוצת הביטוח מגדל את הבעלות על החברה ושמה שונה להיות מגדל מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים.

בעת הרכישה של מגדל את החברה פעילות הפנסיה רוכזה תחת ארבע קרנות שונות, מקפת אישית, תנופה, יוזמה חדשה ותאוצה. בשנת 2006 מיזגה מגדל את כל הקרנות לקרן אחת גדולה וחזקה בשם מקפת אישית, קרן שנחשבת מגוונת מאוד מבחינת עמיתיה והיא יציבה ועמידה מאוד.

הבעלות על מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים היא כאמור של חברת מגדל ביטוח, כאשר קבוצת הביטוח כולה נשלטת על ידי תאגיד הביטוח האיטלקי, ג'נרלי, ענק ביטוח במונחים עולמיים. מנכ"ל החברה הוא בצלאל צוקר, מקצוען ביטוח ותיק עם למעלה משלושים שנות ניסיון, יו"ר דירקטוריון מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים הוא יונל כהן שמכהן גם כמנכ"ל קבוצת מגדל כולה.

מהות פעילות חברת מקפת החדשה

כאמור, החברה מנהלת את תחום הפנסיה והגמל עבור מגדל ביטוח. מבחינת קרנות פנסיה החברה מנהלת שתי קרנות:

  • מקפת אישית – הקרן הגדולה והעיקרית של החברה, קרן פנסיה מקיפה רגילה שבה העמיתים מפרישים בכל חודש סכום כלשהו שמחולק לצורך קצבת זקנה בגיל פרישה, קצבת נכות ואובדן כושר עבודה וקצבת שאירים למקרים בהם העמית נפטר ואז החברה משלמת קצבה למשפחתו.
  • מקפת משלימה – קרן פנסיה כללית שבה ניתן להפקיד סכומים גדולים בהפקדות חד פעמיות, מיועדת לבעלי אמצעים או לעמיתים אשר חצו את תקרת ההפרשות בקרן פנסיה רגילה ומעוניינים להגדיל את מרכיב החיסכון שלהם לגיל הפרישה.

בנוסף לפעילות הפנסיה שהיא מרכזית ומהווה נדבך חשוב מאוד בהכנסות מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים, החברה מנהלת מספר קופות גמל מכמה סוגים, מציעה ביטוחי מנהלים (סוג של קופת גמל) וקרנות השתלמות שמיועדות לחיסכון לטווח בינוני.

ידועה ביציבות, השקעות סולידיות ותשואות טובות לאורך זמן

מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים, בתור החברה השנייה בגודלה בשוק הפנסיה והגמל הישראלי ידועה מזה שנים בתור חברה יציבה ואחראית לכספי לקוחותיה. קרנות הפנסיה של החברה ידועות באופן ניהול השקעות סולידי ויציב לאורך שנים, התשואות שמציגה קרן הפנסיה מקפת אישית אמנם אינן הכי גבוהות בהסתכלות של כמה שנים מעטות אך הן תמיד חיוביות ונמצאות גבוה ברשימה בהסתכלות רחבה של מספר שנים, וענף הפנסיה מחייב יציבות ותוצאות טובות לאורך הרבה שנים מעל הכל כי העמיתים חוסכים בקרן הפנסיה עשרות שנים ולא שנים מועטות בלבד.

מקפת החדשה ניהול קרנות פנסיה ותגמולים מנהלת נכסים בהיקפים עצומים של עשרות מיליארדי שקלים, בתחומי הפנסיה, הגמל, הביטוח, הפיננסים ועוד. מדובר על חברה ציבורית גדולה ובעלת מוניטין רב שנים של מקצועיות גבוהה ביותר ומערך השקעות מצוין שמשלב בצורה מרשימה בין השגת תשואות טובות לבין שמירה על רמת סיכון נמוכה יחסית.

לחץ כאן לאתר הבית של קרן הפנסיה מקפת החדשה באתר מגדל ביטוח.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.