משכנתאות בבנק מזרחי טפחות

משכנתאות בבנק מזרחי טפחותמזרחי טפחות הוא הבנק המוביל בישראל מבחינת משכנתאות, עוד מימי פעילותו העצמאית של בנק טפחות למשכנתאות וגם לאחר המיזוג אך תוך קבוצת מזרחי.

הבנק מציע מגוון מסלולי משכנתא ומומחיות ספציפית של עשרות שנים בשוק זה. משכנתאות בבנק מזרחי טפחות מוצעות במסלולי ריבית קבועה, משתנה וליבור, עם הצמדה למדד המחירים לצרכן, לדולר, לאירו או ללא הצמדה כלל ובשיטות פירעון שונות – החזר חודשי קבוע, החזר חודשי יורד ופירעון שוטף.

משכנתא צמודה למדד בריבית קבועה

להפחתת ההשפעה של העלאות ריבית וקבלת יציבות מסוימת המתבטאת רק בעליית המדד. הריבית קבועה ונקבעת ספציפית לכל לקוח בהתאם לסכום, היסטוריית אשראי וכן הלאה. ההחזר הוא בשיטת תשלום חודשי קבוע של הקרן עם הפרשי ההצמדה והריבית הקבועה מוצע לתקופה של 4-30 שנים.

משכנתא לא צמודה לממד ובריבית קבועה

מבין הסוגים השונים של משכנתאות בבנק מזרחי טפחות מסלול זה מציע את רמת הוודאות הגבוהה ביותר, למעשה יודעים מראש כמה המשכנתא עולה וכמה מחזירים בכל חודש לאורך תקופת ההלוואה. אין הצמדה למדד והריבית קבועה – נקבעת פרטנית לכל לקוח ומשכנתא. לתקופה של 4-30 שנים.

משכנתא על בסיס הפריים – לא צמודה

משכנתא שבה הריבית נקבעת על פי מרווח מסוים מעל ריבית הפריים, כך שזהו מסלול ריבית משתנה שמתעדכן בכל שינוי של רבית בנק ישראל המשפיעה כמובן על הפריים. אין הצמדה למדד, המשכנתא לתקופה אפשרית של 4-30 שנה וההחזר הוא לפי לוח שפיצר – תשלום חודשי קבוע או לפי קרן שווה ובהתאם לשינויים בריבית.

משכנתא צמודה למדד, ריבית עוגן אג"ח

במסגרת משכנתאות בבנק מזרחי טפחות, מסלול זה מציע משכנתא צמודה למדד המחירים לצרכן ובריבית משתנה שנקבעת על פי עוגן אג"ח ממשלת ישראל. הריבית משתנה בכל תקופה ידועה מראש שיכולה לעמוד על 2.5, 5, 7 או 10 שנים – השינוי נקבע לפי שיעור השינוי בתשואה לפדיון של אג"ח מדינה צמודות מדד. לתקופה של עד 30 שנה, אפשרות לקחת "שנת חופש" מתשלום ההחזרים או חלקם במסלולים הארוכים יותר.

משכנתא עולמית – צמודת מט"חקורס פורקס

משכנתאות צמודות לשערים היציגים של דולר ארה"ב או האירו, הריבית משתנה בכל 3 חודשים ונקבעת על בסיס מרווח מסוים מריבית הליבור לעסקאות מט"ח שמתפרסמת בלונדון. המשכנתא זמינה לתקופה של 4-30 שנה, מתאימה לבעלי הכנסות מט"ח, תושבים זרים, לפיזור סיכונים גלובלי וכדומה.

משכנתא בהחזר גמיש

במסגרת משכנתאות בבנק מזרחי טפחות לקוחות יכולים לבחור מסלול ייחודי שמהותו היא מעין "שלם כפי יכולתך". הלקוח והבנק בונים יחד מסלול מותאם אישית של החזרים חודשיים, כך שאפשר לשלם בכל חודש סכום אחר המתאים ליכולות הפרטניות של הלווים. מתאים לזוגות צעירים בראשית דרכם, מי שצופה גידול בהכנסה לאחר תקופה מסוימת של החזרים, משפרי דיור למיניהם ועוד. הריבית קבועה לכל תקופת המשכנתא, תקופת המשכנתא היא 4-25 שנה ויש הצמדה למדד המחירים לצרכן.

הלוואת גישור

הלוואת גישור הינה משכנתא מיוחדת לתקופות קצרות, בעיקר למטרות מימון ביניים בין רכישת דירה חדשה למכירת הישנה או קבלת סכום כסף ידוע אחר. זו הלוואה שמוצעת בכמה מסלולי הצמדה – למדד, לשער מט"ח ובמסלולי ריבית קבועה או על בסיס הפריים. ניתנת לרוב לתקופה של עד שנתיים.

משכנתא עם החזר חודשי יורד

משכנתא צמודה למדד, בריבית קבועה ושיטת החזר שבה התשלומים יורדים בכל חודש. התשלום ללא הפרשי הצמדה הוא על פי לוח קרן שווה כך שהוא כולל החזר קבוע של חלק הקרן והחזר יורד על הריבית. מוצעת לתקופה של 4-30 שנה.

כמו כן, משכנתאות בבנק מזרחי טפחות קיימות במסלולים של הלוואת גרייס והלוואת בלון צמודת מדד שבו מחזירים בכל חודש רק את הריבית ולאחר תקופה מסוימת גם את הקרן, או אפילו בתשלום סופי וחד-פעמי של הקרן.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.