נדל"ן מניב

נדלן מניבהשקעה בנדל"ן היא חלומם של ישראלים רבים, תחום הנדל"ן מהווה מוקד משיכה מאז ומתמיד עבור משקיעים ואנשים מכל השכבות בשוק הישראלי, השקעה בנדל"ן מלווה בזוהר ומשיכה טבעית ומשהו בכך שמדובר על השקעה בנכס אמיתי, מוחשי ושעומד בשטח הופך את התחום למבוקש אף יותר, למרות הסיכונים הרבים שבו.

אך השקעה בנדל"ן מניב היא תחום שרוב הציבור לא שואף או חושב לעסוק בו וששמור בהיקפים גדולים לאנשי עסקים וחברות שהם בעלי אמצעים גדולים יותר מאשר רכישת דירה להשקעה למשל או השקעה בחברות נדל"ן בבורסה.

השקעה בנדל"ן מניב היא השקעה בפרויקטי נדל"ן מסחריים גדולים יחסית כמו בנייני משרדים, נדל"ן מסחרי לקמעונאות וכדומה. לחלופין, השקעה בנדל"ן מניב יכולה כמובן גם להיות רכישת דירות להשכרה שבעליהן נהנה משכר דירה חודשי מהדיירים.

מהו נדל"ן מניב – אילו פירות בדיוק הוא מניב למשקיע?

השקעה בנדל"ן מניב היא השקעה בתחום הנדל"ן באפיקים שמייצרים (מניבים) הכנסה שוטפת לבעלי הנכס – לרוב הכנסה חודשית או שנתית משכר דירה. באופן עקרוני השקעה בנדל"ן מניב יכולה להיות רכישה של דירה אחת להשקעה והשכרתה לדיירים, כאשר שכר הדירה מהווה את רווח ההשקעה עד למכירתה (אין חובה למכור את הנכס כמובן), אך זוהי השקעה בנדל"ן מניב בקנה מידה קטן וברוב המקרים מדובר על השקעות בעלות היקפים משמעותיים יותר שנוגעים בעיקר לתחום המסחרי או למגורים אך בכמויות גדולות.

המהות של השקעה בנדל"ן מניב היא קבלת הכנסה שוטפת ממקור ההשקעה, הכנסה שמשמשת ראשית על מנת לכסות את מימון הרכישה, שלרוב התקבל בצורה של הלוואה כזו או אחרת ולאחר כיסוי הרכישה, השקעה בנדל"ן מניב מתחילה להניב למשקיע רווח שוטף. כאשר המצב האידיאלי הוא כמובן קבלת הכנסה שוטפת שעולה על החזרי עלות הרכישה לגורם המממן.

בגלל ההכנסה השוטפת של השקעה בנדל"ן מניב הוא משמש לשמירה על תזרים מזומנים יציב וגבוה – בין אם מדובר על משקיע פרטי או על חברה ציבורית גדולה – בכל חודש / שנה נכנס כסף מהנכס.

השקעה בנדל"ן מניב – אפשרות לקנות בזול ולמכור ביוקר

השקעות נדל"ן, לצרכי קבלת הכנסה שוטפת או מכירה של הנכס, מאפשרות לרכוש נכס בעל פוטנציאל בזול ולמכור או להשכיר אותו ביוקר. המשקיע יכול לרכוש נכס במצב גרוע, לבצע בו השבחה באמצעות שיפוצים וכדומה ואז להשכיר אותו או למכור אותו ברווח כולל גדול יותר מסך השקעתו.

השקעה בנדל"ן מניב – אפשרויות מימון זמינות

בין אם מדובר על משקיע פרטי שמעוניים לרכוש דירה להשכרה או משקיע גדול שמעוניים להשכיר מבנה משרדים, לגבי השקעה בנדל"ן מניב אפשרויות המימון הן זמינות יותר מאשר השקעה בשוק ההון, למרות שהסיכונים הם במקרים רבים דומים. זאת משום שהבנקים וגורמי מימון אחרים נוטלים פחות סיכון בממון השקעה בנדל"ן מניב פשוט כי הם יכולים לשעבד את הנכס עד החזר ההלוואה.

פטור ממס על דמי שכירות למשקיע פרטי

יתרון נוסף של השקעה בנדל"ן מניב עבור משקיעים פרטיים הוא העובדה כי הכנסות מדמי שכירות עבור אדם פרטי נהנות מפטור ממס – עובדה זו נכונה רק למשקיעים פרטיים אשר הנכס המניב הוא נכס הנדל"ן היחיד שנמצא בבעלותם. גורמים עסקיים שלהם השקעה בנדל"ן מניב יכולים לקבל פחת מיסים לתקופה מסוימת וכן להצהיר על תשלומי ריבית כהוצאה מוכרת לצרכי מס.

לצד היתרונות הרבים והיוקרה שמלווה פעילות זו, ישנם סיכונים כמו ירידת ערך, שכר דירה נמוך מדי וכדומה. השקעה בנדל"ן מניב מצריכה ניסיון נרכש על מנת להצליח.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
Picture of לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.