סיטי בנק

סיטי בנקענק הבנקאות והפיננסים האמריקאי סיטי פעיל בשוק הפיננסי כבר משנת 1812, הבנק הוא אחד הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם ונחשב לבנק הגדול בעולם, הוא פעיל במגוון עצום של מדינות, שווקים ותחומים. הבנק הוא בעיקרו בנק השקעות ענק ואינו מציע שירותים בנקאיים רגילים "מעבר לדלפק" במרבית המדינות בהן הוא פעיל.

שווי השוק של בנק סיטי הוא מאות מיליארדי דולרים, נכסי הבנק מתומחרים במעל טריליון דולר והנהלת הבנק הראשית נמצאת בניו יורק, ארה"ב. קבוצת בנק סיטי מעסיקה 300,000 עובדים ומנהלת כ-200 מיליון חשבונות פעילים.

בנק סיטי פעיל גם בישראל בתחומי ההשקעות והבנקאות הפרטית, הבנק פועל תחת רישיון בנקאי של בנק זר ואינו נחשב בנק מסחרי רגיל כמו הבנקים המסחריים שמשרתים את כלל הציבור בישראל, לכן לא ניתן למצוא סניפים של בנק סיטי בערי ישראל אלא רק במיקומים אסטרטגיים ונבחרים.

בנק סיטי במשבר הכלכלי האחרון

במסגרת המשבר הכלכלי האחרון שפגע בכל העולם בשנים 2008-2009 בנק סיטי נפגע קשה בגלל חשיפה גדולה למשבר הסאב-פריים בארה"ב שהיה גורם עיקרי למשבר כולו. הבנק ספג הפסדים כבדים מאוד שהסתכמו בעשרות מיליארדי דולרים הוא קיבל סיוע כלכלי נרחב מממשלת ארה"ב והמסחר במנייתו אף הושעה מהבורסה בניו יורק בעקבות הקשיים וחוסר הוודאות לגבי המשך פעילות הבנק בשיא המשבר.

לאחר החילוץ הממשלתי הבנק החל להתאושש ובשנת 2009 כבר החל להראות שיפור משמעותי בפעילותו ונכון לשנת 2010 בנק סיטי כבר חזר לרווחים ולהצגת תוצאות פיננסיות מעודדות. מדובר על ענק פיננסי שקריסתו הייתה מסוכנת מאוד ולכן הממשל האמריקאי נחלץ לעזרתו ולעזרת גופים רבים אחרים שנפילתם הייתה מחמירה את המצב לאין שיעור.

היסטורית הפעילות בישראל

בנק סיטי משרת לקוחות ישראלים באופן פעיל כבר משנות השמונים של המאה הקודמת באמצעות עסקי השווקים והבנקאות שלו. בשנת 1996 בנק סיטי וקרן ההשקעות סלומון, סמית'  ברני הקימו משרדים בתל אביב להגדלת פעילותם בשוק הישראלי, בשנת 2000 בנק סיטי הפך לראשון מבין הבנקים הזרים שקיבל רישיון בנקאי מלא בישראל ומאז מהלך זה פעילות הבנק רק הלכה והתרחבה.

פעילות עסקית של בנק סיטי בישראל

בנק סיטי מעסיק בישראל 140 עובדים, מספר גדול מאוד יחסית לבנק השקעות זר במדינה כל כך קטנה. הבנק מספק ללקוחותיו מגוון רחב של שירותי ומוצרי בנקאות פרטית, עסקית וניהול השקעות. עסקי השווקים והבנקאות של בנק סיטי בישראל מעניקים שירותים פיננסיים לחברות מובילות במשק הישראלי, החל מחברות שירותים פיננסיים ועד חברות מהמגזר הציבורי וכמו כן שירותי בנקאות לתאגידים בינלאומיים שפעילים בישראל.

השירותים שמספק הבנק למגוון לקוחותיו הם:

  • מימון תאגידי
  • שירותי השקעות פרטיות ללקוחות אמידים
  • פתרונות ניהול מזומנים
  • שירותי כספות
  • שירותי משמורת

אגף ההשקעות של בנק סיטי מספק שירותי חיתום מובילים עבור חברות ישראליות שרוצות להוביל תהליכי הנפקה בחו"ל או גיוסי חוב באמצעות איגרות חוב בשווקים בינלאומיים. כמו כן בנק סיטי מעניק שירותי ייעוץ למהלכי מיזוגים ורכישות רבים במשק הישראלי ועבור חברות ישראליות בחו"ל.

ניהול ההון הבינלאומי של בנק סיטי ישראל כולל שירותי בנקאות פרטית שפועלים באמצעות בנקאים מומחים שמנהלים את אגף הבנקאות הפרטית בבנק שמיועד עבור לקוחות בעלי הון רב להשקעה. בנוסף, בנק סיטי מספק שירותי השקעות ובנקאות בינלאומית ללקוחות ישראלים אמידים שעזרת המחלקה הבינלאומית לבנקאות פרטית של הבנק.

בנק סיטי הוא חבר רשום בבורסה לניירות ערך בתל אביב וכן שחקן משמעותי בשוק המסחר באגרות חוב ממשלתיות של ממשלת ישראל.

סיטי בנק – פרטים וטלפון

למעבר לאתר בנק סיטי בישראל לחץ כאן.

אולי יעניין אותך גם:

תחילתה של ידידות נפלאה: הבנקים בדובאי ובישראל מקדמים שיתופי פעולה

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915