לעבוד מהבית – קשיים

לעבוד מהבית - קשייםעבודה מהבית זוהי עבודה עצמאית בעלת יתרונות וחסרונות. מי מאיתנו לא חולם על להיות הבוס לעצמו, לקבוע לבד את סדר היום, להחליט מתי לצאת לחופשה ואת אופי התנהלות העבודה.

החופש והמרחב קורא לאנשים רבים להתחיל לעבוד באופן עצמאי מהבית במשרה מלאה או כהכנסה נוספת, ולהיות אדונים לעצמם.

אך לצד היתרונות הרבים ישנו קושי מובהק בעבודה עצמאית. עבודה מהבית משמעה אין מישהו שמחזיק את גבולות העבודה עבורך. אתה אחראי לעצמך ואם לא תעבוד באופן מלא לא תהיה משכורת בסוף החודש. האחריות על כמות העבודה וגודל המשכורת תלוי רק בעובד העצמאי.

קשיים בעבודה מהבית

עבודה מהבית מצריכה אחריות רבה. לא כל אדם יכול לעבוד מהבית. חשוב להיות אדם בעל אחריות גדולה ושאינו זקוק שמישהו יאמר לו מה לעשות. עובד עצמאי צריך לדעת להתמודד עם כספים, לנהל את העסק שלו בעצמו. חשוב שתהיה לו מודעות פיננסית ויכולת הבנה בסיסית עם כסף. בנוסף חשוב להבין שעובד עצמאי העובד מהבית פעמים רבות עובד לבד, ללא אנשים מסביב. לא כל אדם אוהב את העצמאות הזו. יש אנשים הזקוקים ליציאה מהבית, להתאווררות ולמפגש עם חברי צוות נוספים.

דרכי התמודדות

כאשר מחליטים להיות עצמאיים חשוב  להבין לעומק את העובדה כי עבודה מהבית זוהי עבודה לכל דבר. מבחינת שעות העבודה, ההשקעה והכסף שאמור להיכנס בסוף החודש. חשוב להבין שזו אחריות רבה. השלב הראשון בהחלטה לעבוד באופן עצמאי הינו ההבנה מהם היתרונות והחסרונות של עבודה מהבית ולראות האם זה מתאים לך.

לאחר מכן כדאי לייצר את המרחב המתאים לעבודה. למשל אם זו עבודה ממחשב ובמשרד חשוב להכין חדר בבית העונה על הצרכים הללו או אם העבודה הינה טיפול פרטי חשוב להכין קליניקה בבית המתאימה ועונה על כל הצרכים.

זהו דבר חשוב הן מבחינת נוחיות והן מבחינת היעילות. השקעה ראשונית במראה ונוחיות החדר תקל על העובד העצמאי בהמשך. מלבד זאת הדבר יאפשר לו להתייחס ברצינות למקום העבודה שלו, ולהבין שהוא עובד בבית באותו האופן כמו שהוא היה יוצא לעבודה מחוץ לבית.

סדר יום קבוע

קושי עיקרי בעבודה עצמאית הינו קביעת הלו"ז. חשוב להבין ששעות העבודה הן השעות בהם הכסף נכנס. כדאי לא לוותר על חלק משעות העבודה רק בגלל שהלו"ז גמיש. חשוב להבין את ההבדל, כאשר אתה שכיר בין אם אתה עובד יעיל יותר או פחות המשכורת הינה אותה משכורת. בעבודה עצמאית אתה אחראי לעצמך. כלומר שעות העבודה שלך הן הזמן היחיד שלך להשיג לקוחות נוספים, לעבוד, להשקיע אנרגיה בעסק וכו'.

מומלץ לקנות יומן וכל יום לרשום בו את שעות העבודה שלך. אלו הן השעות בהם לא עושים סידורים לבית, מטפלים בילדים, או כל דבר אחר. זהו הזמן לעסק. המרחב לעשיית כסף וצמיחה. כדאי לא לענות לטלפונים בשעות האלה ולומר שאתה עובד. כאשר עונים לטלפונים יוצאים מהרצף והריכוז ומערבבים בין עולם העבודה לבין יתר העולמות. ההפרדה חשובה, בעיקר אם זהו עסק מתחיל כשהאדם הפותח את העסק אינו מומחה עדיין בהפרדות ובהתמקדות בעבודה.

משמעת ויעילות

על מנת לעבוד יעיל חשוב שתהיה משמעת. לקום מוקדם בבוקר לעבודה, לעשות הפסקות מסודרות, לא להתפזר ולעבוד מסודר ויעיל. מה שהופך עבודה מהבית לעבודה רווחית ומשתלמת זוהי המשמעת של העובד העצמאי. בנוסף ההשקעה והסבלנות חשובים מאוד. עסק עצמאי גדל מחודש לחודש ומשנה לשנה. השילוב בין התמדה וסבלנות להשקעה והתמדה זהו המפתח העיקרי לעצמאות כלכלית ולהצלחת העסק העצמאי מהבית.

אז מה היה לנו בכתבה:
באנר בנק אינפו
לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית

לורן מוסייוף מומחית פיננסית בעלת ניסיון עשיר, ליווי של אלפי לקוחות מרוצים והשתתפות בפורומים מקצועיים. מייסדת ומנהלת הפורטל בנק אינפו, המקום שמנגיש לכם את כל המידעבנושא פיננסי והשקעות נדל"ן.

074-7690915